PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853554}

Mogę cię zniszczyć

I May Destroy You
7,4 5 085
ocen
7,4 10 1 5085
8,2 14
ocen krytyków
Mogę cię zniszczyć
powrót do forum serialu Mogę cię zniszczyć

Warto

ocenił(a) serial na 7

Metafizyczna przypowieść o walce dobra ze złem, niemożliwych wyborach, największym poświęceniu w imię idei... buahahaha. No- nie, serial całkowicie nie o tym.

Z fascynacją oglądam pogubionych młodych ludzi, świat jednorazowych przygód, w którym seks traktuje się jak dodatek do burgera a drugi człowiek to tylko środek do zaspokojenia własnych potrzeb. Zadziwia brak instynktu samozachowawczego bohaterów. Widać, że czasem lepiej czegoś nie robić i mieć potem czego żałować na starość (to też nas buduje jako człowieka- te żale i gdybanie) niż robić wszystko do czego pcha nas impuls i tej starości nie dożyć...
Pokazano też jakie nakazy narzuca współczesny świat-że wmawiając totalną swobode i wolność tak naprawdę oznacza to podporzadkowanie się innym nakazom (które przychodzą z wewnątrz): MUSISZ CHCIEĆ (uprawiać seks niedługo po gwałcie), MUSISZ BYĆ COOL(i uśmiechasz się po tym jak wykorzystało cię 2 kolesi)...
Z jednej strony mamy nieograniczone możliwości, z drugiej okazuje się, że wolność ma swoją cenę i trzeba do niej dorosnąć.
Co zaskakuje pozytywnie- reakcja policji i procedury zgłaszania przestępstw na tle seksulanym. W PL jesteśmy sto lat za brytyjskim standardem.

Podsumowując- warto aczkolwiek odczuwa się duży dyskomfort.

zarazzapomnelogin

po dzisiejszym odcinku widać, ze reakcja policji i procedury zgłaszania przestępstwa na tle seksualnym już nie są takie pozytywne gdy dotyczy to tych ofiar gwałtu, które są ludźmi homoseksualnymi. brytyjski standard nie jest żadnym wzorem do naśladowania.

oglądanie tego serialu z dużym dyskomfortem jest wręcz wskazane - to nie jest lekki temat i absolutnie nie należy traktować go lekko.

ocenił(a) serial na 7
isobel

Tak. Kompletnie się zgadzam- widać było, że brak procedur a co więcej chęci.
Tylko tak myślę, że u nas w takiej sytuacji nikt by sie nawet nie zgłosił...

ocenił(a) serial na 8
zarazzapomnelogin

Dyskomfort oglądania jak uwierający kamień w bucie podczas dobrego spaceru. Po 3odcinkach spoko, fajna muzyka, charakterystyczni aktorzy, spójność fabuły ale na litość boską aż mnie ściska jak widzę, totalny brak instynktu samozachowawczego. Zasnych oporów, nawet obfity okres podczas sexu jest cool. Będę oglądać dalej ale już wiem, że to nie są lekkie tematy.

karolinaz

Są kobiety które nie mają problemu z uprawianiem seksu podczas okresu. Jeśli im to nie przeszkadza oraz nie przeszkadza ich partnerom/partnerkom - gdzie widzisz problem?

whitestripes_333

Nie ma to jak przejść przez morze czerwone...

szamgar

Już? Posypałeś się brokatem?

ocenił(a) serial na 2
karolinaz

Scena wyciągania tampona..obrzydliwa

ocenił(a) serial na 9
KhyraVolain

Biologia i natura w calej krasie.

KhyraVolain

A co bylo w niej obrzydliwego? Nigdy nie widzialas ludzkiej krwi na ekranie? Krew okresowa jest obrzydliwa, a krew w scenie morderstwa jest cacy? Troszke zalosne.

ocenił(a) serial na 2
Bambina_fw

A Czy ja powiedziałam że krew w scenie morderstwa jest super? Dla mnie też jest straszna i obrzydliwa , dlatego nie oglądam takich filmów gdzie jest pełno krwi itd. Mam poprostu uraz a gdy widzę krew na żywo to robi mi się słabo I nie dobrze. Każdy ma inny próg wrażliwości.

KhyraVolain

mdlejesz tez na widok swojego okresu?

zarazzapomnelogin

Myślę też, że w przypadku Kwame oprócz niedostosowania systemu do ludzi nieheteronormatywnych, wchodzi tu też nieporadność prawa i procedur jeśli chodzi o zniuansowane przypadki przemocy seksualnej. W przypadku Arabelli sprawa była dosyć oczywista i myśle, ze nawet w Polsce mogłaby spotkać się z empatią - wszak pigułka gwałtu i brutalna napaść przez nieznajomego wbrew naszej woli to najbardziej klasyczne wyobrażenie istniejące w społecznej świadomości. Natomiast u Kwame sprawa była odrobine bardziej skomplikowana: nie wyraził on zgody na seks z osoba, z którą chwilę wcześniej uprawiał seks z własnej woli. Dodatkowo, nie był pewny czy doszło do penetracji. To pokazuje, jak cienka jest granica nadużyć seksualnych i jak trudno czasem zrozumieć ofiary, a także wyegzekwować karę u sprawcy. Czasem po prostu brakuje twardych dowodow, co nie znaczy ze do sytuacji przemocy nie doszło. Smutne to.

ocenił(a) serial na 7
goodlies

Bardzo.
Jestem w trakcie lektury 'Gwałt polski' i wyłania się przerażający obraz rodzimych realiów. Ogólnie temat niełatwy.

ocenił(a) serial na 8
zarazzapomnelogin

świetnie opisane. Mam podobne wrażenia. M

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones