PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733795}

Mr. Robot

8,0 104 787
ocen
8,0 10 1 104787
7,3 20
ocen krytyków
Mr. Robot
powrót do forum serialu Mr. Robot

Czy ktoś jeszcze przypuszcza że Mr. Robot jest inspirowany serialem Dexter?
1) W obu serialach słyszymy przemyślenia głównych bohaterów.
2) Dexter jest psychopatą a Elliot ma chorobę psychiczną, przez co trudno odnaleźć im się w kontaktach interpersonalnych.
3) Oboje śledzą konkretne cele (akurat oboje korzystają z informacji o celu za pomocą drogi elektronicznej: Dexter ma dostęp do danych w wydziale zabójstw a Elliot po prostu hakuję komputery),by następnie je "zlikwidować"
4) W obu serialach pojawia się również motyw trofeów. Dexter - ma próbki krwi po swoich ofiarach, Elliot- Etui z płytami na których są nazwiska zhakowanych osób.

Piszcie co myślicie na ten temat. Oczywiście nie sugeruję że to że widzę tyle podobieństw nie znaczy że Mr. Robot jest beznadziejny. Zapowiada się strasznie dobry serial mam nadzieje że równie dobry jak Dexter. Czekam na kolejne odc :)

ocenił(a) serial na 8
Vinci__

Jakaś analogia jest.
Ad 3. Uprościłeś mocno pisząc "po prostu hakuje komputery". Ten temat mocno się rozwinie w serialu, ale już widać, że to będzie hacking i cracking zabezpieczeń sieci WAN, DMZ i hardware'u. Dojdą malware (już w pilocie są rootkity) i backdoor'y (plik fsociety00.dat). Spodziewać się można też MiTM oraz odmian phishingu, bo są popularne.
Ad 4. Elliot jest zbyt inteligentny na trofea - plik z hakami na Michael Hansen'a skasował (powinien jeszcze nadpisać ten obszar dysku, ale nie będę się czepiał ;), a płyty nazywa grupami muzycznymi - zostawia je na przyszłość, bo może będzie je musiał użyć.

P.S. Rzadko serial wciąga mnie tak szybko, a temu się udało. Również czekam na kolejne odcinki.

ocenił(a) serial na 6
Vinci__

Też mi się skojarzyło z Dexterem

ocenił(a) serial na 7
Vinci__

hah tez chcialem napisac po pierwszym odcinku, ze w wielu aspektach przypomina Dextera, ale mowie sobie: sprawdze, bo pewnie nie jestem w tym skojarzeniu osamotniony :D

Zobaczymy, jak sie dalej rozwinie akcja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones