PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817092}

Mroczne materie

His Dark Materials
7,2 15 811
ocen
7,2 10 1 15811
6,7 3
oceny krytyków
Mroczne materie
powrót do forum serialu Mroczne materie

Przeczytałem właśnie dwie z 3 części książki na podstawie której powstał ten serial,
I pytanie - warto sobie to sobie obejrzeć, czy szkoda czasu?

ocenił(a) serial na 3
Flanel11

Nie warto

maria_apoleika

Aż tak źle? Nawet jako samodzielny twór oglądany przez ludzi nieznających książki?

Przyszedłem tutaj trochę się "odwiedzminować" po tym jak zobaczyłem serial netflixa.

ocenił(a) serial na 9
Martin von Carstein

Warto, od Wiedźmina to jest ze cztery razy lepszy serial. Narzekają tylko chyba hardkorowi fani książek, którzy płaczą, że nie ma Craiga i Kidman albo dopieprzają się do tłumaczeń. Mi się bardzo podobało i skłoniło mnie do dokończenia trylogii już w formie pisanej.

ocenił(a) serial na 6
Jurek_666

Ja nie znam książki, a mimo to netflixowy Wiedźmin mi się dużo bardziej podobał. Ale może dlatego że netflixowy Wiedźmin jest wizualnie piękniejszy i ma ciekawszą historię.

ocenił(a) serial na 8
Martin von Carstein

Śmiało oglądaj. Zaczełam od serialu, przed ostatnim odcinkiem sięgnęłam po książkę. I powiem tak: serial pod wieloma względami jest sprawniejszy. Przynajmniej pierwsza część książki to nie jest jakaś literatura najwyższych lotów i jednak widać (w tym wypadku) zaletę pracy grupowej scenarzystów, bo dziwne pomysłu Pullmana zostały zmienione na bardziej prawdopodobne rozwiązania (vide czrownice i strzelanie z łuku). Ale ja nie jestem jakąs fanatyczną miłośniczką serii :)
Tylko uwaga- serial nadaje się już dla 10 latków (mój ogląda) więc nie będzie mega hardcorów, cycków, urwanych głów i trzustki na podłodze.

zarazzapomnelogin

No dobrze. Spróbuję niebawem (na razie mam Castle Rock na uwadze).

ocenił(a) serial na 8
Flanel11

Warto.
Mając świadomość, że to produkacja dla młodszej młodzieży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones