serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Mroczne materie

His Dark Materials
2019 - 2022
1h
7,2 15 600
ocen
7,2 10 1 15600
6,7 3
oceny krytyków
Dwójka dzieci wybiera się na magiczną podróż przez równoległe wymiary. więcej mniej
Mroczne materie zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Annie
Serial zdobył nagrodę Annie, 4 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Mroczne materie
Zwiastun nr 6 (sezon 3, polski)
Mroczne materie
Zwiastun nr 5 (sezon 3, polski)
Mroczne materie
Zwiastun nr 2 (sezon 1, polski)
nr 6 (sezon 3, polski) 2022-11-09T12:30:51 https://fwcdn.pl/webv/31/87/63187/63187.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/192/817092/MROCZNE_MATERIE___oficjalny_zwiastun_3_sezonu___HBO_Max.vp9.1080p.webm
Wywiad wideo
Ruth Wilson i inni opowiadają nam o "Mrocznych materiach"
Przed nami premiera serialowej ekranizacji słynnego cyklu Philipa Pullmana "Mroczne materie". Z tej okazji Bartosz Czartoryski porozmawiał o serialu z jego gwiazdami. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. 2019-11-03T08:25:42 PT6M3S https://fwcdn.pl/webv/19/85/51985/miniatura2.51985.6.jpg

Lyra (Dafne Keen) jest z pozoru zwyczajną dziewczyną. Kiedy znika jej najlepszy przyjaciel, decyduje się ruszyć mu na pomoc, odkrywając przy tym groźny spisek, który dotyczy porwanych dzieci. Lyra podejmuje też próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem. Podczas podróży przez przeróżne światy, bohaterka spotyka zdeterminowanegoLyra (Dafne Keen) jest z pozoru zwyczajną dziewczyną. Kiedy znika jej najlepszy przyjaciel, decyduje się ruszyć mu na pomoc, odkrywając przy tym groźny spisek, który dotyczy porwanych dzieci. Lyra podejmuje też próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem. Podczas podróży przez przeróżne światy, bohaterka spotyka zdeterminowanego i odważnego chłopca o imieniu Will (Amir Wilson). Razem spotykają na swojej drodze niezwykłe istoty i poznają niebezpieczne sekrety, a los żywych – jak i umarłych – zdaje się być w ich rękach.

na podstawie
Philip Pullman (książka)
dystrybucja
HBO
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / New Line Cinema / Scholastic
tytuł oryg.
His Dark Materials
inne tytuły
Zdjęcia do serialu były kręcone w Londynie, Oksfordzie, Bristolu i Sharpness (Anglia, Wielka Brytania), Cardiff i Crickhowell (Walia, Wielka Brytania) oraz Chicago (Illinois, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Brakował mi klimatu i jakiegoś budowania napięcia.

Muzyka też mnie drażniła - nijaka, wysuwała się często na pierwszy plan i i jakoś nie pasowała mi do aktualnych scen i klimatu.
Zobaczymy jak dalej

Pierwszy odcinek nie zachęca, z każdym kolejnym jest tylko lepiej .

Bardzo chciałbym poznać motywy, które kierowały tranlatorami nowej adaptacji Złotego Kompasu, że zarówno w przekładzie napisowym, jak i w wersji z lektorem angielscy Gipsies czyli CYGANIE, stali się Egipcjanami bez dostępu do internetu.