PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817092}

Mroczne materie

His Dark Materials
7,2 15 811
ocen
7,2 10 1 15811
6,7 3
oceny krytyków
Mroczne materie
powrót do forum serialu Mroczne materie

Jestem świeżo po przeczytaniu pierwszej części trylogii i chciałabym zabrać się za serial. Kiedy powinnam to zrobić? Czy pierwszy sezon to adaptacja wydarzeń z pierwszej książki? Nie chcę sobie za dużo spoilerować ani mieszać w głowie, ponieważ planuję przeczytanie pozostałych tomów, ale nie wiem na ile serial trzyma się chronologii i czy jest wierny książkom. Proszę o wskazówki!

ever_dream

W 1 sezonie pojawiają się już elementy z 2 tomu. A jeśli chodzi o wierność książkom, to serial jest dość im wierny

ocenił(a) serial na 8
kamilxxx09

ok, czyli poczekam :)

ever_dream

Lepiej najpierw przeczytać całą trylogię i dopiero zabrać się za serial. Pierwszy sezon czerpie z pierwszego i drugiego tomu, a drugi - z drugiego i trzeciego. Kilka wątków z ostatniego tomu zostaje poruszonych już w pierwszym sezonie. Chronologia jest też trochę inna, niektóre wydarzenia zostały pominięte albo zmienione. Nie polecam Ci czytać i oglądać równolegle, bo możesz sobie właśnie niepotrzebnie namieszać.

ocenił(a) serial na 8
fiolet_bzu

dzięki serdeczne!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones