PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467672}
6,4 9 192
oceny
6,4 10 1 9192
5,5 4
oceny krytyków
Naznaczony
powrót do forum serialu Naznaczony

Ja myślę, że to jest Kostucha. Wszystko póki co na to wskazuje xD

Scotus

ano, moze tak byc!

ocenił(a) serial na 4
essita

Jeśli tak jest, to padnę ze śmiechu litości nad tym serialem.

ocenił(a) serial na 10
kAwkA

Jest to wyjaśnione w odcinku co ostatnio leciał. Jest on chyba jakimś duchem sumienia czy coś w tym stylu... w każdym razie w księdze pisze że nadejdzie człowiek który go zniszczy.
O właśnie! Dzisiaj kolejny odcinek! Muszę go obejrzec!

kAwkA

Nieznajomy to strażnik sumienia czyli z łać. custos conscientiae, pierwsze zapiski dotyczące tej postaci pojawiły się ok XIII wieku. Strażnik początkowo był pozytywną postacią lecz z czasem zaczeło pociągać go zło, stał się katem. W zapiskach szesnastowiecznych pojawiły się informację o naznaczonych oraz to że wśród naznaczonych jest ten który pokona strażnika sumienia... etc.

użytkownik usunięty
doctor_x

Bądź łaskaw zaznaczać odpowiednio SPOILERY nie każdy ogląda odcinki na VODzie, w necie lub jakkolwiek z wyprzedzeniem.

ocenił(a) serial na 4
kAwkA

Ja powiem szczerze, że postać Nieznajomego jest tak słabo zarysowana, że jest mi absolutnie obojętne kim on jest. Wyjątkowo zgrabnie zrealizowany wyjątkowo nieciekawy serial.

boolion

SPOILER

A zwróciliście uwagę na to, jak Radler powiedział o "dziecku, przy którym moc nieznajomego będzie niczym"? Jestem absolutnie przekonany, że to Natalia.

użytkownik usunięty
Ketosz

A to myślę, że nie tylko ty pomyślałeś ;) Oczywiście też tak sądzę, ale rozwiązanie to dla mnie mało zaskakujące

ocenił(a) serial na 4
Ketosz

Ameryki nie odkryłeś. Dzieciak na tym rysunku był nawet podobny trochę do Natki.

ocenił(a) serial na 7
boolion

To może być równie dobrze dziecko z którym Milena jest teraz w ciąży żeby nie było za łatwo.

WOLVERINE55

nalezy zwrocic uwage na to ze Natka rysuje te rysunki ktore opisuja kolejna śmierc i tak jakby co sie stanie... i ma kontakt z nieznajomym widzi go a on nie przychodzi do niej bo ona jako dziecko nie ma nic na sumieniu, mi sie wydaje ze to Natka jest ta "wybawicielka" pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 6
hibiscusek

"NIEZNAJOMY, tajemniczy przybysz jest najprawdopodobniej emanacją zła, które przybrało postać starszego mężczyzny przemierzającego Ziemię w poszukiwaniu grzesznych dusz. Nieznajomy jest stary jak świat. Sił dodają mu grzechy i zło, które się tli nawet w czystych duszach. Nieznajomy przybiera na mocy w świecie bez sumienia.

Legendy niosą, że kiedyś służył ludziom czyniąc dobro. Niestety, nieograniczona władza i możliwość zajrzenia do najbardziej ciemnych zakamarków duszy zwykłych śmiertelników, sprawiły, że zachłysnął się swą siłą i znienawidził ludzi, uznając ich za słabych, nikczemnych, wiarołomnych. Nieznajomy bawi się śmiertelnikami, manipulując nimi niczym władca marionetek. Już dawno uznał, że nie ma sobie równych, jednakże wie, że nie zdołał poznać do końca duszy wszystkich śmiertelników. I tych właśnie wybiera sobie do walki. Naznacza tajemniczym piętnem, ekscytując się tym jak miotają się próbując walczyć ze swoją grzeszną przeszłością i rozwiązaniem zagadki istnienia Nieznajomego…"

Informacja ze strony: www.naznaczony.plejada.pl

ocenił(a) serial na 6
osjan33

Piotr Adamczyk w taki sposób wypowiedział się o Nieznajomym: "Kim jest Nieznajomy? Tak naprawdę myślę, że każdy na to pytanie odpowie sobie indywidualnie. Nieznajomy to być może strażnik sumienia. Nieznajomy to być może człowiek bądź nieczłowiek, który przybył skądś mający zdolności paranormalne. Nieznajomy jest tajemnicą, Nieznajomy jest nieznajomym".

Na kanwie Twojego pytania można sobie postawić inne... Jaką postacią jest Nieznajomy - pozytywną czy negatywną? Były momenty, gdy myślałem, że Nieznajomy jest postacią pozytywną, bo przecież gdyby nie on niewinna szermierka Ania dalej odsiadywałaby wyrok za zabójstwo, którego nie popełniła (odc. 8 - Przyjaciółki), a Darek nie uratowałby Oli, której wsypał pigułkę gwałtu (odc. 10 - Wyścig z czasem). Warto jednak zauważyć, że te dobre rzeczy wydarzyły się niejako przy okazji, a głównym celem działania Nieznajomego było uśmiercenie prawdziwej zabójczyni, czyli Ewy oraz dealera narkotyków.

ocenił(a) serial na 4
osjan33

Hehe, ale kiczowata wypowiedź Adamczyka. Jeśli tak powiedział to widocznie tak mu kazano. Najbardziej banalny sposób żeby dodać głębi czemuś, co tej głębi nie ma.

ocenił(a) serial na 2
kAwkA

Kostucha, zło, demon? Ten staruch, stękający jakby cierpiał na przewlekłe zatwardzenie?

Cóż, diabeł na miarę tefałenowskich możliwości.

ocenił(a) serial na 7
kAwkA

A co jeśli twórcy serialu,stworzyli tą postać na podstawie relacji o tak zwanych cienistych ludziach,jeśli założymy że są one wogóle realne. A tu linki do artykułach o tych postaciach i relacji o nich:http://www.insomnia.pl/Straszne_opowie%C5%9Bci,_historie.-t214698-s88.html, http://www.paranormalium.pl/cienisci-ludzie-krotka-charakterystyka,739,6,artykul .html,http://www.paranormalium.pl/cienisci-ludzie,684,6,artykul.html,http://www. paranormalne.pl/topic/9542-cienisci-ludzie-czym-sa/page__st__15.M Można pofantazjować że te istoty są takimi strażnikami sumienia heheh , ale tak na serio w tych relacjach są nawet podobne do nieznajomego.

ocenił(a) serial na 7
oleks24

Albo jest to zła część duszy każdego człowieka. Spojler w ostatnim odcinku nieznajomy mówi do Krala:"Chciałeś mnie zniszczyć. nie da się zniszczyć tego co siedzi w człowieku od początku stworzenia" Jeśli coś pomyliłem lub zapomniałem w tym cytacie to bardzo przepraszam. Ale wracając do tematu to może właśnie tym jest nieznajomy.

ocenił(a) serial na 8
oleks24

Łatwiej było by zrozumieć te postać gdyby było znać runy które pojawiły się w skrzyni z głową kobiety we krwi, w skrzynce. I pojawiają się one też w czołówce....

kAwkA

Przecież to rycerz Sonnenberg!!!! :)

ocenił(a) serial na 7
kAwkA

W 12 odcinku nawet odbija się w szybie światło od kamery ( czerwone i żółte), w końcowej scenie jak tak sobie jadą. Po 40 minucie. ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones