PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849236}

Nocna msza

Midnight Mass
6,4 14 700
ocen
6,4 10 1 14700
6,8 9
ocen krytyków
Nocna msza
powrót do forum serialu Nocna msza

Pierwsze odcinki zapowiadały się niesamowicie, potem jak już pojawił się anioł w pełnej krasie i wampirze tematy, to znacząco forma serialu opadła, szkoda.

robzuch

Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 7
robzuch

Fakt, że kiedy stało się już jasne, że chodzi o wampira (swoją drogą zabawne, że to słowo ani razu nie padło, przecież rzecz dzieje się współcześnie i tak jak rozumiem że ksiądz i jego fanatyczni poplecznicy nie dopuszczali do siebie takiej możliwości, tak nie pojmuję jak żaden z reszty bohaterów mógł o tym nie wspomnieć) "nadnaturalna" część serialu właściwie siadła. Ale za to zaczęła się wtedy rozwijać część psychologiczna, która moim zdaniem była bardzo dobra.

ocenił(a) serial na 9
Sol89

Wampir nie padło bo religijna część społeczności wolała w nim widzieć anioła a ta racjonalna nie dopuszczała do siebie myśli, że to jakiś nadprzyrodzony wampir i szukała racjonalnego wyjaśnienia w wirusie czy innym takim.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Też mi to przeszkadzało, że nikt nie wspomniał o wampirze ani słowem ;) Zgadzam się, że część to chciała racjonalnie wytłumaczyć, a co do wierzących to tłumaczę sobie to tak, że 1. zobaczyli "anioła" dopiero na samym końcu, 2. wielu z nich zaczęło zdrowieć, młodnieć no i 3. ta szalona babka na wszystko sypała cytatami z Biblii ;) Dodatkowo, wytłumaczyli trochę na końcu, dlaczego ten ksiądz go wziął na wyspę i to mnie bardziej przekonało. Bo najmniej rozumiałam jak on widząc tego stwora, mógł stwierdzić, że to anioł ;) no ale miał swoje motywy, a potem pewnie sam chciał przekonać siebie i innych, że robi dobrze.

ocenił(a) serial na 7
sznurowadlo_7

Ksiądz podczas spowiedzi wspomina pierwsze spotkanie z "aniołem" w jaskini i mówi, że ujrzał na jego rękach boskie znamiona. Może to konkretnie nie Lucyfer, ale jakiś inny upadły anioł lub demon.
To wyjaśnia czemu rozsądniejsi mieszkańcy wyspy nie nazwali go wampirem. Chociaż z drugiej strony, nie widzieli go z bliska tak jak prałat, więc aż się prosi by na widok pijącej krew bestii bez zbędnego zagłębiania się nazwali go wampirem.

ocenił(a) serial na 7
Victor_

A z boskimi znamionami nie chodziło czasem po prostu o stygmaty? Które u tego konkretnego demona mogły być wynikiem tego, że był gdzieś w tej jaskini przykuty.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Nie mówił nic o stygmatach, ani nie było ich widać. A sam demon nie wydawał się być do czegokolwiek przykuty.

sznurowadlo_7

A dlaczego dokładnie prałat wziął tego 'anioła' na wyspę?

ocenił(a) serial na 7
edyska92

Głównie dlatego, ze jego ukochana była już stara i miała Alzheimera i chciał jej pomóc.

sznurowadlo_7

Dzięki! Już dooglądałam, trochę naciągane, ale OK :P

ocenił(a) serial na 8
sznurowadlo_7

jak w każdym filmie o zombie xd

ocenił(a) serial na 5
robzuch

Dokładnie mam takie samo wrażenie po obejrzeniu .... kupił mnie po pierwszej scenie + ta muzyka. Ale tak jak mówię ... po 3 odcinkach byłem zachwycony , tam się wszystko zgadzało... ale niestety czar prysł i później wszystko się popsuło... wielka szkoda...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones