PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810025}

Nowy papież

The New Pope
7,9 20 999
ocen
7,9 10 1 20999
8,1 22
oceny krytyków
Nowy papież
powrót do forum serialu Nowy papież



Obydwa te sezony doprowadziły nas do prostego wniosku do którego dojdę pod koniec . Voiello którego na początku widzimy jako gada który wie wszystko o wszystkich i jawnie korzysta z tej wiedzy żeby jednych niszczyć a innych wynosić na piedestał. Jednak robi to z niezywkłą rozwagą i naprawdę stara się kierować dobrem dla całego kościoła nie zaś dla siebie. Aczkolwiek nikt z nas nie chciał by żeby ktoś taki został papieżem gdyż jest to postać bezwzględna , zdająca się początkowo nie posiadać uczuć. Przez całe 2 sezony obserwujemy Papieży którzy są rewolucyjni, zdają się być kimś więcej niż tylko ludźmi , szastają nowymi rewolucyjnymi pomysłami ( Przede wszystkim - Pius XIII) i po tych wszystkich dziwnych, akcjach oraz zdarzeniach z ich udziałem na sam koniec kiedy już jesteśmy bogatsi o tą wiedzę i widzimy jak oni balansowali na krawędzi z pomysłami typu - uzbroić Armię Watykańską i stworzyć z niej realną siłę i wiele , wiele wiecej , kiedy w ostatniej scenie widzimy Voiello który ostatecznie jednak zostaje papieżem. Dorastamy już jednak na tym etapie do tego żeby przyznać że to jednak on mimo tego w jaki sposób postępuje - on jest najlepszym kandydatem na papieża. Jest Stabilny, rozważny i wiemy że kto jak kto ale na pewno utrzyma Watykan i cały kościół katolicki w ryzach. Wiemy że nie zrobi sobie żałoby po śmierci swojego psa znikając wszystkim na całe miesiące z Pola widzenia albo celowo nie ujawni swojego wizerunku żeby wyzwolić w ludziach pewne aspekty i zachowania. Wiemy że on będzie takim papieżem jakich mamy normalnie w naszych czasach może i nudnym ale stabilnym i na pewno nie doprowadzi do kompromitacji Kościoła i wiary Katolickiej. I to jest wg mnie w tej całej Duologii najciekawsze Ja kiedy na końcu zobaczyłem go w papieskich szatach poczułem wręcz ulgę ;) Ktos uważa podobnie ?? pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

NIESTETY ja nie :D

ocenił(a) serial na 8
ShoshanaM

Czyli Twoim zdaniem zło wygrało ? ;)

ocenił(a) serial na 8
mordarg

nie, nie o to chodzi. po prostu nie jestem fanką voiello. owszem, nowy sezon pokazał go w dobrym, a w zasadzie stonowano-umiarkownym swietle, ale mysle, ze to bedzie nudny papież i taki konformistyczny ;) typowy, zamiatajacy pod dywan standardowe problemy "w imie dobra" kosciola... przykład: nie wydala pedofila Hernandeza tylko przenosi do Kabulu. Podobnie Assente. Nie usuwa zakonnic molestujących siostrę ivankę, tylko przenosi siostę ivankę... ignoruje zakonnice aż do momentu gdy sam ma przed sobą wizję swojego odejscia. kurczę, naprawdę nie wiem czemu tyle osob tak sie zachwyca postacią voiello. owszem, nie jest zly, ale jest LETNI.

ocenił(a) serial na 8
ShoshanaM

Nie no z punktu widzenia to nudny stary , przewidywalny pierdoła. Mój cały post tyczy się tego jeśli by odnieść akcję świata przedstawionego w serialu do realnego. Wtedy taki Voiello jest najlepszym wyborem wg mnie. W prawdziwym świecie ktoś taki jak Lenny nigdy nie został by papieżem po prostu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones