PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853684}

Nowy smak wiśni

Brand New Cherry Flavor
6,5 2 517
ocen
6,5 10 1 2517
7,0 4
oceny krytyków
Nowy smak wiśni
powrót do forum serialu Nowy smak wiśni

Chwilami przypomina Magików, w innych momentach mamy trochę Miasteczka Twin Peaks i Stranger Things, ale ostatecznie serial ma swój unikalny i świeży charakter.
Ogląda się bardzo przyjemnie, aż trudno zrozumieć zaskakująco niską ocenę na Filmweb - o co chodzi z gustem polskich widzów? Na szczęście są jeszcze widzowie z RT (87%) i IMDb (7,1); bez nich pewnie przegapiłbym te perełkę.
Rozkręca się powoli; na tyle że w połowie pierwszego odcinka zastanawiałem się czy na pewno warto. Potem jednak wciąga mocno i już do końca nie puszcza. Zaskakująca historia, interesujące postacie, świetna strona wizualna i reżyseria dźwięku. Polecam!

ocenił(a) serial na 10
ARYMAN222

Pełna zgoda. Dodam jeszcze absolutnie fenomenalną Rosa Salazar.

ocenił(a) serial na 1
ARYMAN222

Pewnie chodzi o lektora.

ocenił(a) serial na 8
ARYMAN222

Również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Imo dużo lepszy, 'głębszy' od wspomnianych magików. Magików widzę raczej jako typową historyjkę obrazkową typową dla zachodniego widza składankę motywów 'wszystko co ślina na język skojarzyła'. Natomiast w "Nowym smaku wiśni" ktoś zdecydowanie bardziej przyłożył się konkretnie do szamanizmu. Bardzo dobrze zarysowane relacje między bohaterami i ich wykorzystanie jako nośnika oddziaływań, nie zwykłe czary mary błysk. No nie mówiąc o tym, że po peyotlu naprawdę ktoś mógł sobie zrobić krzywdę. Naprawdę dobrze 'osadzone'.

ARYMAN222

Dla mnie przewidywalny jeśli chodzi o samą historię. Zwłaszcza, że kiedyś obejrzałem np. "Klucz do koszmaru" i inne filmy o klątwach, magicznych połączeniach, rytuałach itd.
Akurat wspomniany film jest na Netflix, możecie sprawdzić, polecam. ;) Nigdy nie zrozumiem zawierania umowy bez poznania ceny, szczegółów. Tutaj było to tym głupsze, że główna bohaterka dosłownie pięć minut wcześniej dała się naciąć. :D

ocenił(a) serial na 5
ARYMAN222

No nie wiem, to jest takie trochę, że się ciągle rozkręca, rozkręca i coś ma się zaraz stać, no i... w sumie nie dzieje się za wiele. Tempo senne.

[spoiler wielki jak mój ku.tas]

Do tego główna bohaterka jest beznadziejna. Rosa Salazar gra świetnie, ale jej postać jest tak nadętą, samolubną i pretensjonalną artystką, że normalnie największą satysfakcję odczułem, gdy ją udusił. Za nic w świecie jej nie kibicuję.

ARYMAN222

Gusta polskich odbiorców? Temat do przemilczenia....jak wspołczesne komedie made in Poland

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones