PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779299}

Obsesja Eve

Killing Eve
7,6 21 655
ocen
7,6 10 1 21655
7,5 18
ocen krytyków
Obsesja Eve
powrót do forum serialu Obsesja Eve

mam wrażenie, że serial jest o niczym. Ogólnie pierwszy sezon był ciekawy ,i bardzo podobała mi się muzyka, ale w trakcie oglądania pierwszego odcinka drugiego sezonu, dopadło mnie uczucie straty czasu. Nie będę sprawdzał czy to wrażenia po pierwszym sezonie ,czy przeczucie odnośnie drugiego.

Muwistar

Mam podobne odczucia, że ten serial to taka pusta rozrywka w stylu Supernatural i na podobnym poziomie scenopisarstwa. Ja oglądam, bo mimo wszystko polubiłem Eve i Villanelle. Ale też mam poczucie, że to taki guilty pleasure. Przy ekranie trzymają właśnie te magnetyczne postaci, humor, bardzo ładna praca kamery oraz ogólny styl i szyk. Ale o co chodzi w ogóle w tej fabule? Toksyczna miłość i relacja kobieco-kobieca, nuda w małżeństwie... To są ciekawe tematy. Ale poza tym nic się nie trzyma kupy, wątki są prowadzone nieprecyzyjnie, bez odpowiedniej podbudowy. Jakby to pisał początkujący autor. Bo to co się dzieje na ekranie w 1s i późniejszych, to nie jest zręczne korzystanie z klisz kina szpiegowskiego, tylko totalny brak subtelności w opowiadaniu historii. Scenarzyści i scenarzystki myślą bardziej fajnymi scenami konfrontacji i dialogami niż o tym, żeby cała historia miała tempo i sens. Są też obowiązkowe cliffhangery i to takie w słabym stylu. To jest chyba jedyny sposób, żeby jakoś zainteresować widza w takim przypadku. Można traktować Killing Eve jako pastisz, a sam temat intrygi "Dwunastu" jako "gonienie zajączka" i poboczną atrakcję serialu, która napędza pozostałe. Ale to jest strasznie słabe, sztuczne. Kompletnie brakuje w tym wszystkim jakiegoś tła społecznego. Poszczególne sceny wyglądają jak sztuka teatralna, w której aktorzy się popisują. Taki sposób opowiadania historii sprawdzał się może we Fleabag.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones