PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685998}
6,6 2 985
ocen
6,6 10 1 2985
Once Upon a Time in Wonderland
powrót do forum serialu Once Upon a Time in Wonderland

Nie wiem kurde, łeb mi pęka.

Dlaczego wszyscy i wszystko (z wyjątkiem Waleta Kier, Leroya, Ashley i dobrze znanego
miasteczka Storybrooke) wygląda jakby zatrzymało się w czasie gdzieś w drugiej połowie XIX
wieku?!

Skoro zostało potwierdzone, że akcja dzieje się w czasie wydarzeń z drugiego sezonu "OUAT"
(czyli XXI wiek), to czemu na przykład w psychiatryku palą się ŚWIECZKI zamiast żarówek? Że
nie wspomnę o wyglądzie ulic i ludzi na zewnątrz rzeczonego psychiatryka. O co tu chodzi?!

Może coś mi umknęło, ale wątpię. Za bardzo wygląda mi to na błąd twórców.

ocenił(a) serial na 7
Mati9319

To zbyt wielka rzecz aby móc ją uznać za błąd twórców. Może po prostu magiczne krainy istnieją ponad czasem i przestrzenią...
Albo - co też jest prawdopodobne - kraina Alicji jest jedną z owych magicznych krain rozwijających się swoim tempem (jak świat Frankensteina)... będzie więcej odcinków to się wyjaśni.

Martin von Carstein

Bardzo bym chciał żebyś miał rację. Cóż... poczekamy, zobaczymy.

Mati9319

Świat Alicji jest fikcyjny. W temacie o pierwszym odcinku ktoś wrzucił linka, który to potwierdza :)

salamandria11

Pisząc "fikcyjny" masz na myśli wszystko oprócz Storybrooke, czy tylko Wonderland?

A w ogóle to: świat Alicji jest fikcyjny => Alicja nie przeniosła się do Wonderlandu z Waletem i Królikiem => Walet również nie istnieje => Leroy i Ashley mają zwidy

Coś mi tu nie gra :/

salamandria11

UWAGA! PARĘ SPOJLERÓW W POŚCIE!


Aaaaa już wiem, już znalazłem, już łapię XD

Moim zdaniem Horowitz "trochę" się zagalopował pisząc że świat Alicji jest "fikcyjny". Wedle mojej (mam nadzieję że nie tylko mojej) definicji, jeśli coś jest FIKCYJNE to owe coś NIE ISTNIEJE. W takim razie mamy rozumieć że Enchanted Forest i Land Without Color też są fikcyjne? Buahahaha.

Nie fikcyjne, tylko alternatywne jak już (ale póki co to tylko moje zdanie :P )


OK, czyli jeśli XIX-wieczny świat Alicji jest kolejnym światem w uniwersum OUAT (coś jak Land Without Color, tylko że z kolorem xD), wszystko zaczyna nabierać sensu! :D Martinvon Carstein - miałeś rację.


Teraz tak. Wiemy już że OUATIW rozgrywa się w czasie akcji II sezonu OUAT. Moim zdaniem, jeśli wtedy Will był w Storybrooke, musiał być chyba jedną z ofiar klątwy (bo niby po kiego grzyba by się tam zwalał?).

Żeby to sobie jakoś zracjonalizować, wymyśliłem prawdopodobny bieg wydarzeń.

1) Alicja - jako mała dziewczynka - po raz pierwszy odwiedza Wonderland (wtedy prawdopodobnie poznaje Waleta Kier, choć nie wiadomo w sumie).
2) Alicja wraca po raczej dość długim czasie, jako że jej ojciec jest przerażony i w ogóle myślał że Alicja umarła.
3) Walet Kier (możliwe że już któryś raz z kolei) dostaje się jakoś do Enchanted Forest. Akurat miał biedak pecha, bo Regina rzuciła wtedy słynną klątwę. Został ziom przeniesiony do Storybrooke (HA! I pewnie stąd ma te nowoczesne ubrania i Storybrooke'owe imię: Will. Mystery solved xD)
4) Mijają lata. Alicja dorasta w Victorian London, Walet Kier się nie starzeje (żyje se w Storybrooke jako mało znana osobistość, nie wie kim jest naprawdę).
5) Alicja odwiedza Wonderland po raz kolejny. Tym razem jest znacznie starsza, zakochuje się w Cyrusie, wszyscy są hepi, w końcu dżin przepada na amen, a Alicja - choć zrozpaczona - szczęśliwie powraca do Victorian London.
6) Alicja trafia do psychiatryka.
7) Emma łamie klątwę (HELL YEAH!).
8) Walet odzyskuje pamięć.
9) Królik zawiera umowę z Czerwoną Królową.
10) Królik przenosi się do Storybrooke (przy okazji niszcząc knajpę Babci), mówi Waletowi jaka jest sytuacja.
11) Królim z Waletem przenoszą się do Victorian London i ratują Alicję.

No i starczy.

UFF

Już wszystko rozumiem XD

Mati9319

Naprawdę musimy się czepiać słowa "fikcyjny"? Dla widzów rzeczywistym światem jest Storybrooke, reszta to "inne" albo "baśniowe" światy. Nie ma co się czepiać słowa, zwłaszcza, jeśli wszyscy wiedzą o co chodzi.

Zaś co do Twojego przebiegu wydarzeń, to jest on prawdopodobny, ale ma kilka luk, których nie będę wytykać, bo zaraz się zrobi dyskusja :) Poczekam i zobaczę, czy ktoś jeszcze je zauważy :)

salamandria11

Ba, ja sam wiem że on ma luki i jest niedopracowany :P Zrobiłem go sobie żeby jakoś cały ten zamęt ogarnąć.

salamandria11

[SPOJLER ODNOŚNIE 2 SEZONU OUAT!!!]


OK, muszę dodać parę podpunktów między punktami 8, a 9.

a) Emma trafia do Enchanted Forest wraz ze Śnieżką.
b) Emma i Śnieżka wracają do Storybrooke.

Oczywiście wiadomo o co chodzi. Walet został prawie przejechany przez samochód Emmy (bo lazł jak idiota :D), a raczej wątpię żeby pod jej nieobecność ktoś go ukradł :P Po zdjęciu klątwy wszystko działo się tak gęsto i szybko (akcja z widmem), że Emma raczej nie miała okazji przejechać się nocą po Storybrooke. Wychodzi zatem na to, że Królik zawarł umowę z Czerwoną Królową (po czym "poszedł" po Waleta do Storybrooke) po powrocie Emmy i Śnieżki z Enchanted Forest.

ocenił(a) serial na 7
Mati9319

Prawdziwy świat Alicji znajduje się w czasie pomiędzy latami 1935 a 1960 (a najprawdopodobniej pomiędzy 1935 a 1949). Można to wywnioskować na bazie prostego faktu. Na Alicji miał zostać przeprowadzony zabieg lobotomii, który był praktykowany w tych właśnie latach (a biorąc pod uwagę zaciekawienie i zaintrygowanie doktora prowadzącego było to przed tym, jak Moniz dostał Nobla). W każdym razie jest to połowa XX wieku, a nie XIX wieku, krajobraz też jest bardziej powojenny niż wiktoriański.

Dudenzz

Cóż... posłużyłem się nieco artykułem z OUAT Wiki: http://onceuponatime.wikia.com/wiki/Victorian_England (a w zasadzie jego tytułem)

Teraz przy okazji odkryłem artykuł, który dość klarownie przedstawia prawdopodobny przebieg życia Alicji od pierwszej wizyty w Wonderlandzie do misji ratunkowej Waleta i Królika, który w dużym stopniu pokrywa się z moim planem wydarzeń: http://onceuponatime.wikia.com/wiki/Timeline/Victorian_England

Dudenzz

A jeśli chodzi o lobotomię, to cóż... w grze "American McGee's Alice" również jest ona obecna, mimo iż akcja rozgrywa się w roku 1874. Skoro American McGee pozwolił sobie na takie odstępstwo od faktów, to czemu Horowitz i Kitsis mieliby sztywno ich się trzymać? Nie zapominajmy też, że Victorian London to jeden z wielu światów (lub jego część), który nie musi zgadzać się z przeszłością świata Land Without Magic (nasz świat).

ocenił(a) serial na 7
Mati9319

Jeżeli zamiarem twórców było umieszczenie świata Alicji w XIX wieku, to zostało to zrobione bardzo nieuważnie.

1. W/w lobotomia
2. Uniform policjanta bez wysokiego kołnierza został wprowadzony w 1948 roku - (20:53, odcinek 1)
3. Bethlem Royal Hostpital w XIX wieku był słynny ze złego stanu technicznego budynku tymczasem w (4:06, odcinek 1) widzimy system lamp, najprawdopodobniej gazowych. Pod koniec XIX wieku takie lampy okazem nowoczesności. W 1930 szpital został przeniesiony do innego budynku. (Żarówka jeszcze wtedy nie była tak popularna, jak mogłoby się wydawać).
4. Londyn na zewnątrz szpitala wygląda raczej jak przedmieścia, a nie centrum (jeszcze raz w 1930 szpital został przeniesiony).

Dudenzz

Jeszcze raz przypominam, że Victorian London to ODRĘBNY świat. Nie musi mieć on wiele wspólnego z XIX-wiecznym Wiktoriańskim Londynem ze świata Land Without Magic.

W swoim pierwszym poście użyłem liczby XIX, bo właśnie z tym wiekiem kojarzy mi się Wiktoriański Londyn. Co do świata Victorian London - nie wiemy kiedy powstał, ani jak długo istnieje.

Dudenzz

OK, mam już niezbity dowód :D http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/343409032427622400 Horowitz sam użył tu słowa "Victorian", zatem sądzę iż możemy uciąć wszelkie spekulacje na ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones