PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94392}

Opowieści z krypty

Tales from the Crypt
7,4 14 796
ocen
7,4 10 1 14796
8,1 8
ocen krytyków
Opowieści z krypty
powrót do forum serialu Opowieści z krypty

Wielce mnie rozczarował ten serial. Jestem wielbicielem horrorów, tajemncyh opowieści z dreszcykiem. Niestety ten serial ma do zaoferowania tylko jedno-bezmyślną przemoc.
Obejrzałem większość odcinków i muszę powiedzieć, że przychodzi mi na myśl magazyn 997 Michała Fajbusiewicza. Marne rekonstrukcje-to aż dziw bierze, że tak dobrzy aktorzy tak marnie zagrali w tych rekonstrukcjach.
Np.Ewan MCGregor w epizodzie,,Cold war"-aż wstyd było patrzeć-wybitny aktor gra w takim śmierdzącymn gówienku.
Podobnie Demi Moore w epizodzie ,,Dead Right".

Większośc epizodów przychałturzyli tu Donner z Zemeckisem. Niby wybitni reżyserzy a jednak spłodzili taką kupę.
Nawet wydawałoby się tak pewne i mocne tematy na horror jak chłopcy w kostnicy(Undertaking Palor), wampir w banku krwi(Reluctant wampire) czy noc próby miłosników horrorów w zamczysku(House of Horror) zostały sknocone, wysmażono z nich niestrawne hamburgery-chociaż i tak nieco lepsze od tego co z tym serialem stało się po przeniosinach do Anglii w pózniejszych sezonach. To już nawet nie było niestarwne-to były po prostu wymiotogenne.

Na około 90 odcinków ledwie kilka było znośnych.
Co ciekawe najlepszy odcinek to,,The Switch" Wyreżysowany przez Schwarzenegera...Niby taki typowy mieśniak a jednak pobił na głowe śmietanke amerykańsko-angielskiej reżyserii.
I jest to jedyyny odcinek w którym nikt nie ginie.
Reszta odcinków to typowe 997-tylko dla zadeklarowanych psychopatów.

Podsumowując-wielkie oczekiwania i wielkie rozczarowanie. Skalą tego rozczarowowania jest fakt, iż epizod trwający li-tylko 25 minut oglądałem ukardkiem zerkając na zegarek i czekając na końcowy speech CryptKeepera, apotrafię oglądać filmy trwajace po 3-4 godziny z wypiakami na twarzy, zapominając o czasie i świecie wokół.
Marny serial, nie polecam.

ocenił(a) serial na 8
Bragiel

Nie sposób Twojej wypowiedzi nie odbierać z przymrożeniem oka, jeśli Omenowi IV dajesz 10/10.
Tak żeby ktoś się to wypowiedzią nie zasugerował - serial absolutnie wybitny. Esencja klimatu lat 80.

użytkownik usunięty
MishaPl

Misha, założyciel wątku nie zrozumie nas, psychopatów. Owszem, wiele odcinków jest brutalnych, są lepsze i gorsze, ale ogólnie seria się broni. Lepiej, niż niektóre obecne gówienka... Ja bynajmniej wyżej cenię ten serial, niż ludzi, którzy obrażają innych dlatego, że oglądają coś, czego on oglądać nie chce...

ocenił(a) serial na 8
MishaPl

Zgadzam sie, pamietam ze nie raz za dzieciaka probowalem obejrzec ten serial w nocy, ale czesto odpadalem nie dawalem rady. Duzo mocniejsze od kultowego "czy boisz sie ciemnosci".

ocenił(a) serial na 8
herbatkowy

A ja właśnie jako dziecko obejrzałem kilka odcinków. Jakoś nie mogłem się zebrać z powrotem do oglądania ale ten serial tak zapadł w pamięć, że teraz muszę się wziąć za to od nowa. Najlepiej pamiętam odcinek z Mikołajem. Dałem 8 może trochę na wyrost za te kilka odcinków które pamiętam. Ale mam nadzieję, że jak wrócę do tego serialu to nie zmienię oceny ;)

ocenił(a) serial na 8
remix1607

Wiesz, czlowiek ocenia wszystko inaczej z perspektywy czasu. Kiedys gdy mialem 13 lat i moje zycie polegalo na lataniu za pilka na zmiane z ogladaniem TV i graniem na pegazusie, dalbym "czy boisz sie ciemnosci" 11/10. Dzis ciezko mi to ogladac, wydaje sie zbyt naiwne co nie zmienia faktu ze ogromny sentyment pozostal.. wkoncu czlowiek sie na tym "wychowal".

ocenił(a) serial na 8
herbatkowy

Przypomniałeś mi moje własne dzieciństwo. Widzę że obaj mamy takie same dobre wspomnienia. Właśnie kończę oglądać 1 sezon i przyznam nie jestem rozczarowany. Owszem może 8 jest zawyżona ale nie zmienię oceny dopóki więcej nie obejrzę. Na dziś dzień za 1 sezon mógłbym dać temu serialowi mocne 7 ze wskazaniem na 8. W sumie za to że ten serial jest dobry jako przerywnik dobry do oglądania przy obiedzie czy kolacji. Fakt, jest to trochę jak to ująłeś trochę naiwne, ale jak się patrzy na ten serial bardziej od strony czarnej komedii to ogląda się lepiej.

ocenił(a) serial na 8
remix1607

Napewno masz racje, duzo zalezy od podejscia. Trzeba tez zaznaczyc ze "Opowiesci z Krypty" , "czy boisz sie ciemnosci" jak i "Gesia skorka" to seriale z dreszczykiem tworzone stricte dla mlodziezy, i gdy mialo sie 12 lat i ogladalo taki serial dla starszakow (12 a 16-17 lat to ogromna roznica w kwestii psychiki dziecka) to robilo to piorunujace wrazenie, naprawde sie tego balem :) Mowiac o naiwnosci mialem na mysli glownie "Czy boisz sie ciemnosci", "Opowiesci z krypty" sa sporo powazniejsze i nawet ogladalem sobie niedawno kilka odcinkow i wcale sie nie meczylem.

Bragiel

Nieco zmodyfikowałem swój osąd tego serialu.

Obejrzałem kiulka odcinków na nowo,

Przyjmenie się rozczarowałem.

Szczególnie pozytywnie zaskoczyły mnie dwa odcinki,,Easall kill ya " i,,The Switch".

Naprawdę bardzo solidne.

Jeszcze obejrzę jakieś inne.

ocenił(a) serial na 10
Bragiel

997.......??????????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones