Otwórz oczy
powrót do forum 1 sezonu

Przypomina mi trochę klimatem „Co kryją jej oczy”. Jest potencjał na ciekawy drugi sezon.

adam1337_fw

A mi przypomina, taki stary serial z Jasonem Isacsem, "Awake", zwłaszcza 5 i 6 odcinek.
Czy komuś jeszcze się skojarzyło?

ocenił(a) serial na 6
mateush87bpa

A ja z kolei miałem skojarzenia z serialem Dziwne przypadki w Blake Holsey High, choć to może na wyrost, ale mimo wszystko jest kilka podobnych elementów. No i oczywiście filmów i seriali o tym, że główny bohater nic nie pamięta i wszyscy w koło go tylko okłamują była cała masa.

adam1337_fw

Mnie osobiście ta końcówka bardzo rozczarowała - no, nie tak to sobie wyobrażałem. Serial jest oczywiście na plus, duże zaskoczenie i o dziwo nawet dźwięk dawał radę, ale zakończenie i wątek z talentami jest strasznie naciągany.

O ile oczywiście cała historia i eksperyment ma sens (ba, na pewno znalazłoby się wiele firm i bogatych ojczulków, którzy chętnie sfinansowaliby całość) to ciężko mi zrozumieć, po co była właściwie cała ta szopka z ośrodkiem i wymyśloną amnezją? Nie łatwiej byłoby uprowadzić takie osoby, podłączyć je do tej całej maszyny i ogarnąć całość na żywo, bez jakiegoś większego ryzyka? Tym bardziej że sytuacja w tym ośrodku była stale niestabilna, a osoby biorące w tym udział to były bardziej jakieś podrzędne szkolne talenty, a nie gwiazdy światowego formatu, co już kompletnie dla mnie zaburza jakąkolwiek narrację tego eksperymentu. Kolejne pytanie. Jak oni to właściwie zrobili, skoro te osoby leżały w normalnych publicznych szpitalach? To znaczy, że personel nie miał o tym bladego pojęcia, a rodzina miała normalny dostęp do nich i zauważyła kompletnie niczego podejrzanego? Mało się to trzyma kupy.

Generalnie, miałem nadzieję, że zostanie dalej pociągnięty wątek tej śpiączki i wyjaśnią jakoś okoliczności, jak grono osób w tym samym stanie podczas snu przeżywa wspólnie tę samą historię? Myślałem nawet, że coś to będzie miało wspólnego z tym całym ośrodkiem, książką lub po prostu wydarzeniami, które kiedyś miały tam miejsce, co według mnie jest ciekawszym tematem i daje spore pole do popisu, a tak to takie meh. Liczyłem na lepsze zakończenie pierwszego sezonu.

derczy

dla mnie wątek z przekazywaniem talentów będzie lipą, bo jak wyjaśnić, że bohaterka leży w szpitalu 4 tygodnie, jest z nią siostra - a ona w tym samym czasie jest w ośrodku?? Telepatia? Mnie bardziej pasuje rozwiązanie z tym, że ona cały czas jest w ośrodku a to szpital i matka jej się przyśniły.

derczy

Mi od samego początku wydawało się że chodzi p talenty. Może dlatego że dopiero co film o podobnej tematyce oglądałem nie pamiętam tytułu , niby horror ale słaby :p. Mi się wydaje że pacjenci są w spiaczkach i nie są nigdzie przewożeni. Są podłączani leżąc u siebie w sali. Karolina leżała koło Szymona. Mają zakładane te sondy na głowę , co z tego że rodzice są obok jak można im ściemniać że badają ich sen np. lub zabierają na badania. Moim zdaniem ten młody lekarz też jest zamieszany . Podłączeni pacjenci są w " programie" takim jakby matrixie . Pani Dr. I reszta też się tam podłącza pilnując wysysanie talentu. Pamiętacie Karolina grała swój koncert a Adama wtedy podłączyli ? Magda i Karolina złamały system bo zabijając się uciekały z programu. Czekam na drugi sezon. Ogólnie mam wrażenie że twórcy mocno się inspirowali "Legionem" w swerze wystroju , a motyw z elektrownia Dark ;)

ocenił(a) serial na 3
adam1337_fw

Wiesz co jeszcze trzyma w napięciu? Suszarka w wannie.

adam1337_fw

o wiele lepszy niż wspomniany film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones