PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184043}

Północ Południe

North & South
8,0 6 598
ocen
8,0 10 1 6598
Północ Południe
powrót do forum serialu Północ Południe

Ach, Richard

ocenił(a) serial na 10

Kilka lat temu zobaczyłam serial po raz pierwszy i od tego momentu co jakis czas oglądam od nowa. Kocham seriale kostiumowe a la Jane Austen, ale ten podoba mi się nawet dodatkowo poprzez wprowadzenie wątków pozaromansowych. Akcja potrafi tu pędzić szybciej niż w niejednej innej produkcji. Z ręką na sercu mogę polecić każdemu, nawet niekoniecznie fanowi XIXwiecznej kostiumowej konwencji. Uwierzcie, warto! :) tutaj strzelę małym linkiem do mojego ewangelizacyjnego postu, aby może kogoś zachęcić do seansu - https://strefa0zero.blogspot.com/2018/03/te-seriale-atwo-pominac-ale-szkoda.html

Ale nie ukrywam, że największym plusem jest dla mnie kreacja Richarda. Może i nie zabrzmię zbyt obiektywnie czy merytorycznie, ale goddamit, jakim pięknym on jest mężczyzną! I cholernie podoabała mi się jego gra aktorska, każdy jeden uśmiech doceniałam przy kontraście do ponurości i surowości jego postaci kreowanej z początku.
No i co tu dużo mówić, chciałoby się takiego Mr. Thorntona w prawdziwym życiu :)
Btw, czy jakieś kochane duszyczki mogłyby zarzucić serialami bądź filmami w podobnej konwencji? A np. nie dość znanymi.

ocenił(a) serial na 10
Alicja_Klara

Witam ;) Wlasnie skonczylam czytac znow ksiazke Elizabeth Gaskell, koncowka inna niz w filmie ale mimo to przezywalam od nowa ich historie milosna, oczywiscie Pan Thornton mial twarz Richarda Armitage, film mialam to szczescie ogladac w 2011 roku, zrobil na mnie niesamowite wrazenie na rowni z Duma i uprzedzeniem. A na punkcie Ryska to malego swira dostalam, Tak facet jest mega przystojny i ostatnio udalo mi sie na jakiejs stronie znalesc ze jest w zwiazku z mlodsza od siebie kobieta (szczesciara) coz musze sie cieszyc moim mezem ;) A co do filmow kostiumowych to mam tez slabosc do nich od dziecka. Ze swojej strony moge polecic wszystkie ekranizacje Jane Austin oraz Siostr Bronte. Albo Dickensa jak ( mala dorrit, wielkie nadzieje,) nastepnie ( jasniejsza od gwiazd!!! plac waszyngtona!! male kobietki, tess dabervile, Angel, matki i corki, jedwab, mouling rouge, wiek niewinnosci, pokuta, prawdziwe kobiety, wojna i pokoj z 2007 roku !! koniecznie!! oraz z2016 roku !!! ) jak sobie przypomne jeszcze to napisze, ale nazbieralo mi sie tych filmow romantycznych jak nie wiem. A i moj ukochany Upior w Operze !!! z 2004 z Gerarde Butlerem

ocenił(a) serial na 10
Dzastina221

pozdrawiam i zycze milego ogladania i jak sobie jeszcze przypomne filmy to wrzuce pare tytulow a napewno jest ich troche

Dzastina221

Armitage jest homoseksualista.

Alicja_Klara

Hej, może ktoś pomoże gdzie teraz obejrzałabym ten serial lub ma go pobranego? Niestety nigdzie go nie mogę znaleźć z lektorem/napisami po polsku. :(

ocenił(a) serial na 8
amija2012

Jest na Freedisc (wystarczy wpisać w google Północ południe 2004 Freedisc)

azovska_

Dziękuję! <3

ocenił(a) serial na 9
Alicja_Klara

Zgadzam się. Jak on się patrzy na Margaret. Ciarki przechodzą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones