PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119673}

Pacyfik

The Pacific
8,0 48 357
ocen
8,0 10 1 48357
6,8 4
oceny krytyków
Pacyfik
powrót do forum serialu Pacyfik

Odcinek IX opinie

ocenił(a) serial na 9

Z krótkich migawek zapowiada się na odcinek, który będzie dramatem wojennym a nie romansem czy obyczajówką, jak kilka poprzednich, i dobrze. Muszę przyznać, że czekam z niecierpliwością i obym się nie zawiódł, bo to już przed ostatni odcinek.

ocenił(a) serial na 10
pawcio1980

Po kiepskim , nieciekawym i nudnym 8 odcinku znowu dostaliśmy mocne kino wojenne i zwyżkę formy.
Nasz żółtodziób się coraz bardziej zatraca i przechodzi na ciemną stronę mocy. Razem z nim obserwujemy potworny obraz wojny ( kobieta rozsadzana - mocne ) . Na szczęście przychodzi opamiętanie i niczym Darth Vader przechodzi znowu na jasną stronę.
Powiem wam szczerze że odcinki 6, 7 i 9 odratowały serial , to perełki tego sezonu .
Pacyfik to jeden z najlepszych wojennych obrazów choć według mnie raczej szybko się o nim zapomni i nie pozostawi takiej wyrwy w naszych sercach jak "Kampania" Braci .

P.S. Może teraz serial o wojnie w Wietnamie.

patryks83

przypomina mi się od razu serial Rok w piekle apropo Vietnamu ...

szu23

Odc. 9 był najlepszym z całej serii. Właśnie tak powinny wyglądać pozostałe. Może i nawet ten odcinek był lepszy od niektórych odcinków "Kompanii Braci", ale szkoda, że tylko on jeden. Pewnie inni mają podobne odczucia :)


Pozdrawiam.

DamianGZYL

Masz rację Damian, i do tego pokazywał wojnę we właściwy sposób nie tylko jeśli chodzi o same działania wojenne lecz również psychikę żołnierzy i to jak wojna ją wyniszcza.

ocenił(a) serial na 10
DamianGZYL

100% racji. 9 odcinek to najlepszy odcinek serii.

ocenił(a) serial na 7
szu23

M.A.S.H był fajnym serialem i akcja działa się w Korei no to prawie jak wietnam ;P z tym, że nie był to taki dramat wojenny w stylu KB :P

ocenił(a) serial na 10
pawcio1980

No nie powiem że to jakiś rewelacyjny odcinek.
Dla mnie brakuje pokazania też tej drugiej strony, Przez cały sezon to Japończycy atakują ( chociaż tak naprawdę się bronią ) , a gdzie działania amerykanów , poza piechotą i kilkoma czołgami nie ma ani nalotów ani ciężkiej altyrelli .
Oczywiście możecie powiedzieć że się czepiam ale ...

ocenił(a) serial na 5
patryks83

Tym razem scenarzyści ostro dali czadu i ocenzurowali wspomnienia Sledga.
Nie było żadnej kobiety z dynamitem, tej rannej babci w chacie nikt nie przytulał( po prostu zastrzelił jakiś amerykanin ) i jakoś wypadł motyw z sikającym gdzie nie trzeba porucznikiem i ręką trupa zabraną na pamiątkę.

ocenił(a) serial na 9
mateusztt

A przypomnijcie sobioe odc. 8... Myslałem ze mnie szlag trafi! Ok...
Historia medalu honoru itp jak koles sie boryka z tym ze on sie plawi w
luksusach a jego kompani gina na froncie... Było już w Sztandarze Chwały!
Nie pasowal mi ten odcinek... serial naprawde dobry ale co 2 odcinki. To
jest: 1, 2 zajebiscie, potem 3, 4 wszystko spada, potem 6, 7 znów jazda i 8
klapa... Nie potrafie sobie wyobrazic co wymysla w odc 10... Oby nie
skasztanili ;)

mateusztt

...ze o odstrzeliwaniu napletka trupowi japonskiemu przez tego "geroja" z West Point nie wspomne-cenzura rulez, coby za bardzo public relations herosow z za oceanu nie ucierpial:)))...

ocenił(a) serial na 6
pawcio1980

Wydaje mi sie,ze tworcy tego serialu wpadli we wlasne sidla.Podbierali sie slawa KB a wyszlo jak wyszlo.Wiecej lez i wydumanych przezyc wewnetrznych niz wojny.Plany ubogie,walka uboga,glowne posacie dno.W 10 odcinku nic juz sie dziac nie bedzie bo jest po bombie atomowej.Ocena zdecydowanie za wysoka te 8.

ocenił(a) serial na 6
yossarian3x

jedyna postac,ktora mi sie podoba w tym serialku to Merriell "Snafu" Shelton.naprawde solidnie zagrana.

ocenił(a) serial na 4
pawcio1980

Odcinek IX nie był najgorszy, powiedziałbym, że to jeden z lepszych z całej serii, no ale to żaden wyczyn nakręcić przyzwoity odcinek w przeciętnym serialu, który startował tak fatalnymi epizodami jak odcinek I i II.

ocenił(a) serial na 6
pawcio1980

ojj panie Sledge, gdzieś koło 40 minuty, 2 miesiące na wyspie a ząbki białe jak w reklamie...
W całym serialu najbardziej podoba mi się wątek Sledge'a, ale tym razem trochę go skopali. Najpierw jest mięczakiem, potem twardzielem a potem znów mięczakiem. I co najważniejsze, zawsze jest górą. Gdy jest twardzielem poucza młodszych, jako mięczak ochrzania ich...

damianyk

Najpierw jest dzieciakiem na wojnie, potem dojrzewa, obojętnieje, wojna go powoli pochłania, jej okrucieństwo i bezsens, a potem udaje mu się jednak wrócić na granicę człowieczeństwa. Ale skoro wolisz mięczak, twardziel, mięczak, to najpierw udowodnij, że nim był :P
Jednak jak na mięczaka to chyba zbyt wiele przeżył, a przecież nie chował się za plecami kumpli gdy wróg strzelał.

ocenił(a) serial na 6
Vimo

ehh, to była ironia, chodziło o przeciwieństwo twardziela i brutala

ocenił(a) serial na 10
damianyk

Jakbyś nic nie jadł 2 miesiące też byś miał białe:)hehe

ocenił(a) serial na 7
pawcio1980

Zgadzam sie z poprzednikami - odcinek 9 jest najlepszy w całej serii! Tez sobie pomyslalem, ze tak powinien wygladac kazdy epizod.
Podobalo mnie sie, ze glebiej zwrocono uwage na psychike bohaterow. W koncu polubilem Sledge'a, no i ten genialny Snafu ze swoja manierą - wg mnie najciekawsza postac serialu, choc tak nieco "w tle" on jest moim zdaniem.Z reszta bardzo fajnie skontrastowano Sledge'a i Snafu - i tu mysle o calym serialu, a nie tylko o odc. 9.
Naprawde mocne i uderzajace sceny. Robia przerazajace wrazenie ze wzgledu na swoja brutalnosc i wrecz naturalistyczne przedstawienie. Ten dobitny realizm to wielka zaleta tego odcinka.

MajnaPelikan

Zgadzam się, Snafu to najepsza z postaci, jest prawdziwy i hipnotyzujący.

ocenił(a) serial na 5
pawcio1980

Dla mnie nieźle, choć spodziewałem się czegoś wiecej. Za dużo pitolenia, za mało batalistyki... Mocne momenty z wykorzystaniem przez Japońców cywilów jako żywych tarcz, oraz moment z dzieckiem i śmiertelnie ranną kobietą w chatce. Ale Okinawa był jedną z największych kampanii w czasie II wojny światowej, a tutaj wyglądało to na kilka potyczek...

ocenił(a) serial na 7
pawcio1980

W końcu dobry odcinek. Już myślałem, że się nie doczekam.

pawcio1980

Zgadzam się z powyższymi ocenami, ten odcinek był świetny, ale nie zgodzę się, że reszta odcinków tak powinna wyglądać. Jedną (z tysiąca) mocnych stron "KB" była różnorodność spojrzenia na wojnę w Europie. Tu też coś w tym stylu zastosowano (choć nie wybaczę im tego 3. odcinka w Australii, w KB Winters był w Paryżu na przepustce, ale nie zajęło mu to całych 60 minut na szczęście), ale wyszło to - takie mam wrażenie - jakoś mniej różnorodnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones