PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119673}

Pacyfik

The Pacific
8,0 48 367
ocen
8,0 10 1 48367
6,8 4
oceny krytyków
Pacyfik
powrót do forum serialu Pacyfik

Pacyfik

ocenił(a) serial na 8

Witam. Pragnę podzielić się z wami moją opinią na temat tego filmu jestem świeżo po jego oglądnięciu. Przez cały film starałem się porównać go do Kompani Braci bo bardzo często porównuje się te 2 filmy. Pacyfik to bardzo dobry film wojenny, który ukazuję w świetny sposób co działo się na wysepkach jaki koszmar przeżyli żołnierze walczący tam. Film podobnie jak Kompanie Braci podzielono na 10 odcinków, niestety są one nie równe. Jedne ogląda się bardzo przyjemnie sporo się dzieje natomiast inne są takie które mnie osobiście nudziły co nie zdarzyło się oglądając Kompanie. Gra aktorów bardzo dobra, nie można im niczego zarzucić, każdy z nich prezentuję różną osobowość, charakter jedni przeżywają wojnę bardziej drudzy mniej, ale jeśli o mnie chodzi bardziej zżyłem się z postaciami z Kompani. Nie, że jakoś lepiej zagrali tak o po prostu bardziej przypadli mi do gustu. Pole bitwy zostało przedstawione w Pacyfiku bardzo dobrze, aczkolwiek nie zaskoczyło mnie w jakiś niesamowity sposób, jednym słowem mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać. Sfera muzyczna filmu zasługuje na spore brawa tutaj Pacyfik jest na równi z Kompanią mi osobiście bardzo przypadł do gustu utwór z początku każdego odcinka ( rewelacja ). Odgłosy wybuchów, wystrzałów itp na bardzo wysokim poziomie. Japończycy jako żołnierze walczący przeciwko również zagrali bardzo dobrze, wykazując się niesamowitą determinacją na polu bitwy. Ta więc jak ogólnie prezentuję się Pacyfik na tle wspominanej przeze mnie Kompani Braci? moim zdaniem nieco gorzej. Są to 2 moim zdaniem najlepiej odwzorowywujące filmy o tematyce 2 wojny światowej, aczkolwiek Pacyfik nie miał tego czegoś co miała Kompania, zbyt mało scen zapadało mi w pamięć. Kompanie oglądało się z zapartym tchem a tu tak jak wspomniałem odcinki są nieco nierówne. Mimo to czasu przy Pacyfiku nie uważam za straconego a wręcz przeciwnie nie żałuję, że rano się zerwałem, aby oglądać:). Kompanie oceniłem na 9, w przypadku Pacyfiku daje słabą 8/10 i polecam wszystkim, którym podobała się Kompania i chcą przeżyć ponownie dramat żołnierzy walczących o wolność ich rodzin jak i zobaczyć okrucieństwo wojny, które niejednego może przerosnąć.

użytkownik usunięty
Kimasek

Dokładnie. Odcinki Pacyfika baaardzo nie równe. Najgorszy odc: 3 - tam naprawdę można poczuć klimat Mody na Sukces....

ocenił(a) serial na 8
Kimasek

Kompania ma to coś właśnie, jednak większe wrażenie zrobił na mnie pacyfik. Może dlatego,że kompanię widziałem już 3 razy. Czołówka pacyfiku jest za to znacznie lepsza niż w kompanii, za muzykę ze wstępu zimmer powinien zainkasować jakąś nagrodę.

ocenił(a) serial na 7
androgenius

Czołówka zdecydowanie lepsza w "Pacyfiku", ale jeśli chodzi o serial... - u mnie plus dla "Kompanii braci". :)

ocenił(a) serial na 9
Monaco_filmweb

Czołówka jest znakomita, utrzymana w takim samym klimacie jak w "Gettysburgu". Tylko dlaczego Hanks to spaprał podział odcinków? W "Kompanii..." każdy odcinek tworzył zamkniętą całość, jakby to ująć klimatyczną. Jak walka to walka, jak polowanie na dziewczyny to polowanie na dziewczyny, a tu mamy przeskoki z pełnej krwi akcji do jakiś smętów na Pavuvu.

ocenił(a) serial na 7
Kimasek

Po prostu większość odcinków była nudna. Za mało akcji, za krótkie sceny batalistyczne, jak na film wojenny i to chyba ze względów ekonomicznych (pożałowali kasy).
Ocenę naciągam do 7/10 i to tylko dla tego że tematyka II wojny światowej mnie interesuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones