PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272718}
7,8 2 107
ocen
7,8 10 1 2107
Paradise Kiss
powrót do forum serialu Paradise Kiss

Całkiem całkiem

ocenił(a) serial na 7

Nawet niezłe, spodziewałam się jednak zgoła czegoś innego - z jednej strony jestem mile zaskoczona, bo spodziewałam się jakiegoś przekolorowanego słiiit romansidła, z drugiej strony byłam nastawiona na coś ambitniejszego. I jedno i drugie mają ziarnko prawdy.
Wątek romansowy mi nie odpowiadał. O ile na początku było to coś ciekawego, o tyle dalsze rozterki i 'fochy' o byle bzdurę szybko mnie zmęczyły. Ponadto baardzo nie podoba mi się traktowanie Caroline przez George'a. Z jednej strony ma rację chcąc, by dziewczyna myślała za siebie, z drugiej strony zamiast ją wspierać, zostawia ją na lodzie w sytuacjach, w których ciężko jej samej. Na siłę chce jej wcisnąć samodzielne myślenie i niezależność zamiast dać jej trochę czasu na przemyślenie niektórych spraw.
Ogólnie fabuła całkiem zgrabnie połączona, muzyka nawet niezła, postacie zdecydowanie oryginalnie narysowane. Wolałabym jednak, żeby pokazane zostało więcej z życia bohaterów - może coś o specyficznej szkole zespołu ParaKiss? Może coś więcej o poszukiwaniu pracy przez Yukari? Bo ciągłe pokazywanie zależności dziewczyny od George'a oraz oschłości chłopaka zrobiło się nudne w błyskawicznym tempie.
I rzecz, która mi dodatkowo zepsuła wrażenia - sama końcówka /10 lat później/. Naprawdę nie rozumiem po co to było! Całość została już ładnie zamknięta, ja najbardziej realne zakończenie, w dodatku przyjemne dla oka i w pełni zadowalające, a tu nagle TO - ni z gruszki ni z pietruszki. Niby nic specjalnego, ale zepsuło mi to wrażenie 'zaraz po'.
Ogólnie całkiem niezła seria, bez rewelacji, ale też i bez większych rozczarowań. Może po moim komentarzu wydaje się trochę gorsza niż w rzeczywistości.
Polecam osobom, które mają trochę, chociaż nie za dużo czasu i maja ochotę obejrzeć coś odrobinę odbiegającego od innych anime. Seria jest króciutka /12 odcinków/, ładnie narysowana, dobrze rozwiązana fabularnie. Można oglądnąć.

lily_vampire

Mniej więcej podzielam twoje zdanie :) Paradise Kiss jest bardzo oryginalne, zaczynając od relacji między bohaterami, samych bohaterów, a kończąc na .... całej reszcie (zabrakło mi argumentów :). Nie wciągnęło mnie, raczej nie dla mnie josei. A że to czy się podobało komuś, czy nie powinno w dużej części decydować o ocenie, więc ocena jaka jest taka jest. Dobrze, że tylko 12 odc. :) hmm.. elementem irytującym była..... grzywka, patrzeć nie mogłem- a wszyscy mówili jaka ona piękna (z taką grzywką?!) Na szczęście w ostatnich minutach, ostatniego odcinka wyglądała pięknie. A zakończenie (po 10 latach) raczej jak najbardziej realistyczne. Trudno utrzymać związek na odległość. A tak przez cała serię go kochała (idiotka), a tu popatrz :D Relację miłośne, czy pseudo podobne naprawdę są tutaj dziwne. Ale to tylko wina masowych produkcji, które mają swój wzór dotyczący romansu (oczywiście zakłamany). No, więc mówiąc potocznym językiem, mniej więcej tak to wygląda ode mnie.

ocenił(a) serial na 7
films100

Komentarz pisałam już parę lat temu, nie pamiętam dokładnie końcówki, więc nie jestem pewna o co mi chodziło:D
Na pewno zgodzę się co do dwóch rzeczy - dobrze, że tylko 12 odcinków i grzywka niewyobrażalnie wręcz paskudna:D Jeśli chodzi o ocenę to byłaby niższa, ale myślę że zasługuje na oczko czy nawet dwa wyżej za ciekawą kreskę, w każdym razie wyróżniającą tę serię na tle innych. Co do wzorów dotyczących romansu i masowych produkcji - oczywiście tak jest, ale ma to swoje powody; normalny, prawdziwy związek na ekranie byłby zwyczajnie nudny. Postaci, które zachowują się podobnie jak niektóre realne dziewczyny są dla mnie nie do zniesienia /zupełnie zresztą jak te prawdziwe/, irytują mnie i zniechęcają /ta seria i straszne 'Bokura ga ita' to chyba najlepsze przykłady/. Ja rozumiem, że twórcy starają się zbliżyć do rzeczywistości, ale trzeba mieć genialne wręcz wyczucie, żeby nie zrobić z realizmu parodii; niestety, większość takiego wyczucia nie ma.

lily_vampire

Słaby ten serial, gorszy niż anime. A George jest beznadziejny. Wgl siłą napędową tej mangi była przepiekna kreska autorki i niestety w anime tej kreski zabrakło. Animowy Parakiss jest zwyczajnie brzydki i bardzo się nieładnie zestarzał

Szarobure

*gorszy niż manga, ofc XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones