PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007415}

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Percy Jackson and the Olympians
6,1 3 281
ocen
6,1 10 1 3281
Percy Jackson i bogowie olimpijscy
powrót do forum serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy

I pewnie będziecie mieć rację. Aktorka ani trochę nie przypomina Annabeth z książek, która skórę miała opaloną (a nie spaloną), blond włosy (czy u czarnoskórych taki kolor w ogóle występuje naturalnie?) i szare oczy, które zupełnie nie pasowały do jej wyglądu "typowej dziewczyny z Kalifornii". Jasne, większość tych rzeczy zamaskuje się soczewkami i perukami, jednak nie zmienia to faktu, że pewnie będzie wyglądać co najmniej nienaturalnie.

Tak, ja wiem że to książka dla nastolatków, ale wychowałem się na tych książkach i baaardzo długo człowiek czekał na sensowną ekranizację. Za to casting głównego bohatera uważam za bardzo trafny, bo bardzo podobną twarz miałem w głowie podczas czytania :]

BlakJoint

Cóż Annabeth nie powinna być murzynką bo Atena nie była czarno skóra, a nawet jakby jedno z rodziców było takie, w jej wypadku ojciec to i tak nie powinna mieć taki kolor skóry. I to nie ma nic wspólnego z rasizmem tylko biologią i realizmem.
Jeśli chcieli aktorkę z takim kolorem to powinni zatrudnić dziewczynę mieszanej rasy. Albo ewentualnie czarnoskórego zrobić Grovera.

ocenił(a) serial na 5
Seba_paj

Czytałeś książki? Bo w nich występowały osoby czarnoskóre, mimo swojego boskiego, greckiego lub rzymskiego rodzica.

Hero_Amelia

jak były czarnoskóre postacie to jedno z rodziców powinno również takie być

Seba_paj

powiedz mi że nie czytałeś książki bez mówienia wprost, że nie czytałeś książki. najbardziej wymowne jest zdanie "I to nie ma nic wspólnego z rasizmem tylko biologią i realizmem" xD
trochę się pogrążasz tego rodzaju komentarzami. jeszcze masz czas żeby przeczytać te książki. będzie ci łatwiej zrozumieć.

isobel

cóż czytałem wszystkie 10 książek, ale jakieś kilka lat temu

Seba_paj

ok, jak na kogoś kto jednak czytał książki trochę to dziwne że roztrząsasz tą kwestię.

wystarczy posiadać podstawową wiedzę w temacie mitologii ogółem aby wiedzieć że bogowie są zmiennokształtni i to było od razu podkreślane w książkach Riordana, w tym fakt że każdy z bogów miał swoje ulubione wcielenie w jakim ukazywał się śmiertelnikom lub półbogom. jak słusznie zauważyła Hero_Amelia, w książkach występowały postacie półbogow które m.in. czarne.

Seba_paj

ponadto twoje „to nie rasizm – to realizm i biologia” jest tym bardziej niedorzeczne że wypowiadasz się w kontekście serialu opartego na książkach fantasy inspirowanych mitologią. mitologią gdzie śmiertelne kobiety rodziły półludzkie, półbycze dzieci lub zachodziły w ciąże z łabędziami a ty powołujesz się na realizm i biologię, bo aktorka w serialu jest czarna.

ocenił(a) serial na 2
Seba_paj

Nie żeby coś ale nie ma 10 książek z serii Percy Jackson chyba że czegoś nie wiem

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

5 książek 1 serii, 5 książek 2 serii, 1 książka 3 serii (+ dwie są dopiero w drodze), 5 książek pobocznej serii o Apollo, 3 książki o bogach egipskich, 3 książki o bogach nordyckich, mnóstwo dodatków i książek łączących serie - np. z PJ i bogami egipskimi. Jedno wielkie uniwersum, jeden świat.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Mój błąd nie wiedziałem że są kolejne części muszę je kupić

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie kupuj jak cię bolą ludzie o innych kolorach skóry, etnicznościach czy pochodzeniu ;) Po co się samemu torturować tą złą lewacką literaturą Riordana?

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Oj kochana nie napisałem że mnie to boli napisałem że mam ból dupy o to że w adaptacji anabeth straciła swój charakter dosłownie o nic (Oprócz tego że ten serial jest mdły) nie mam problemów. Więc raczej kupie te książki

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie kochaniuj mi. Możesz narzekać na charakter postaci i to jak zagrała aktorka. Ale ty tu miałeś ból dupy konkretnie o casting. Kolor włosów to nie jest cecha charakteru.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Chodzi mi o cało kształt Anabeth w serialu nie brzmi tak jak w książce

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Rozumiesz pojęcie retelling? Tworzenie uniwersum od nowa? W ogóle - kiedy ostatnio czytałeś serię, żeby o tym mówić? Brzmi jakby przemawiała nostalgia. Do tego książka jest z perspektywy z Percy'ego. Serial jest z perspektywy trzecioosobowego narratora. To dużo zmienia.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Nie dawno czytałem książke ze trzeci raz tak gdzieś rok temu możliwe że to przez inny story telling

Seba_paj

Realizm: Atena nie była czarna. Lol.

BlakJoint

oh, ależ nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że jesteś rasistą i tą pełną gębą i sam zresztą doskonale o tym wiesz :) FYI: sam autor książki Rick Riordan wybrał Leah Jeffries do roli Annabeth i z myślą ludziach dokładnie twojego pokroju już dawno temu wydał oświadczenie z bardzo istotnym przekazem. koniecznie powinieneś się zapoznać z jego treścią (o ile czytasz po angielsku) - napisał specjalnie z myślą o tobie tak m.in. :)

szczerze mnie rozwala fakt, że cała trójka głównych aktorów z obsady serialu odbiega pod względem aparycji od oryginału - przykładowo Percy nie jest ciemnookim blondynem - ale oczywiście największy ból dupy u musi wywołać czarna aktorka - tak dla równowagi we wszechświecie.

ocenił(a) serial na 3
isobel

Słońce, jak pomieszkasz chwilę w jakimś zachodnim kraju to wtedy możemy porozmawiać o byciu rasistami i czyj pogląd jest bardziej słuszny. Bo ja tam w sumie zazdroszczę takiego niewinnego jak nieobsrana łąka podejścia :)

I nie zgrywaj już takiej idiotki, doskonale przecież wiesz dlaczego to ludzi tak irytuje. A jeśli nie wiesz - to spróbuj wyjść na chwilę ze swojej bańki i się dowiedz

BlakJoint

W sumie masz rację. Ja mieszkam w Polsce całe życie i nienawidzę Polaków.

isobel

Czy Ty ogarniasz, że rozchodzi się tu o źle dobranych aktorow, bo w książkach opis postaci sugerował inny kolor skóry, włosów itp.? Chyba jednak Ty masz jakieś problemy z percepcją :)

Olli_Fr

ależ nie musisz nic mi tłumaczyć i rozkładać na czynniki pierwsze, kochana :)

bynajmniej nie mam problemu z percepcją. jak jak już , to mam problem z prymitywnymi ograniczonymi ludźmi :)

pytanie czy ty w ogóle ogarniasz że użytkownik z którym toczyła się konwersacja - BlakJoint - to rasistowski troll? :) odnoszę się ogółem do całej jego osoby. pewno nie dostrzegasz nic złego w jego wypowiedziach co mówi mi wszystko , co powinnam o tobie wiedzieć.

i swoją drogą przecież odniosłam się w punkt do kwestii dobranych aktorów jako ogromna fanka książek (mam wszystkie serie tego uniwersum u siebie na półce).

a jako że sam Riordan miał wpływ na casting do serialu - w przeciwieństwie do pierwszych ekranizacji - , wierze że aktorzy są doskonale dobrani. tym bardziej że miałam okazję zobaczyć Walkera Scobella w akcji który nie może bardziej już emanować energią Percy'ego i ufam że pozostali aktorzy to też strzał w 10.

isobel

no tak, jak ci przeszkadza zmiana wyglądu bohatera na potrzeby jakiś ideologii z zachodu to znaczy że jesteś obleśnym rasistą i trzeba to zaznaczyć w każdym zdaniu, tak jakby to miało jakieś znaczenie w tej dyskusji, problem z tobą jest taki że nadal nie potrafisz odpowiedź na pytanie, po co zmieniali TOTALNIE wygląd jednej z kluczowych postaci? To tak jakby z wysportowanej postaci zrobić chuderlaka albo grubasa, myślę że na jej miejscu było 10 innych lepszych aktorów. :D

ocenił(a) serial na 10
tripul

Ale wygląd nie został zmieniony dla jakiejkolwiek ideologii. Od początku Rick mówił, że nie będzie zwracał uwagi na to, jak wyglądają aktorzy. I jak widać większość postaci nie wygląda jak te z książki. Bo nie to było ważne dla Ricka.

Sileth

UWAGA! ATAK BOTÓW!

tripul

UWAGA! ATAK BOTÓW!

Olli_Fr

No spoko. Tylko że tak jest w prawie każdym filmie na podstawie książki.

toyminator

UWAGA! ATAK BOTÓW!

ocenił(a) serial na 10
Olli_Fr

Jak aktorzy dobrani przez samego autora książki mogą być źle dobrani?

Sileth

UWAGA! ATAK BOTÓW!

BlakJoint

Tutaj na razie 6.8 na IMBD 8. Tutaj będą obniżać za kolor skóry, a nie za to jak wygląda serial.

toyminator

ładne obniżanie oceny - 16% dziesiątek. to jest czysta manipulacja, jak przy każdym ostatnim filmie disney'a w którym białe postacie grają czarni aktorzy. Pranie mózgu.

Oceniam_filmy_i_seriale

UWAGA! ATAK BOTÓW!

ocenił(a) serial na 10
BlakJoint

A płaczesz też o kolor włosów Percy'ego na przykład czy tylko kolor skóry cię boli, bo faktycznie przemawia tu rasizm? ;)

Sileth

UWAGA! ATAK BOTÓW!

ocenił(a) serial na 10
dzenero

W jaki sposób niby jestem botem?

Sileth

KONIEC Z BOTAMI NA FILMWEBIE!

ocenił(a) serial na 3
Sileth

A jeśli powiem, że denerwują mnie nawet bardzo widoczne u Grovera rogi to co wtedy? ;]

ocenił(a) serial na 10
BlakJoint

To że książek nie czytałeś.

ocenił(a) serial na 3
Sileth

Czytałem kilkanaście razy cały cykl. Grover nie miał aż tak widocznych rogów w pierwszych częściach. I nie postawiłby się tak Panu D. I wiele, wiele innych.

Nieścisłości jest sporo i oglada się to niezbyt przyjemnie. Zdecydowanie nie na tyle żeby dawać temu ocenę 10/10 xD

ocenił(a) serial na 10
BlakJoint

Czytałeś kilka razy i nie wyciągnąłeś nic, co Rick miał do przekazania? Smutne to.
Polecam sprawdzić oficjalny art Grovera (https://rickriordan.com/character/grover-underwood/).
Jakich nieścisłości? Po pierwsze książek nie przekłada się 1:1 na formę wizualną, bo to nie możliwe i źle by się oglądało. Po drugie Rick sam mówił, że w tym serialu będzie naprawiał te wątki, które teraz po kilkunastu latach uważa za słabe, zmienił pogląd na nie lub zwyczajnie wymyślił coś lepszego. Patrz na przykład scena z Meduzą. To osobny tekst kultury od Riordana - taki, jaki chciał, żeby powstał.
Percy to seria mojego dzieciństwa, Rick to ulubiony autor tych czasów. Serial przywrócił mnie do tych czasów i nostalgii z tym związanej, więc jak najbardziej zasługuje na 10 ode mnie. Plus nie boli mnie nadrabianie 1 wystawionych przez rasistów, których boli główna czarna postać ;)

ocenił(a) serial na 3
Sileth

Nie obraź się Słońce, ale jeśli twoim ulubionym autorem obecnych czasów jest gościu piszący książki dla nastolatków (w dodatku słabsze z każdą kolejną serią) to nie jestem zbytnio zainteresowany tym co chcesz napisać.

Riordan chce zmieniać sobie wątki? Oki doki

Zmienił poglądy na różne sprawy? Świetnie, w końcu tylko krowa ich nie zmienia.

Tak jak on ma prawo robić te wszystkie rzeczy tak ja mam prawo do wyrażania swojej opinii, która brzmi następująco: serial i jego bohaterowie są nijacy, żaden z nich nie ma pazura z książek.


A obsadzanie czarnych jako bogów oraz bohaterów greckich mitów to żenująca zagrywka. No ale cóż.

ocenił(a) serial na 10
BlakJoint

Nie pisz słońce do obcej osoby, to nie na miejscu. Do tego nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałam, że to mój ulubiony autor tych czasów, gdzie tych odnosi się do dzieciństwa w poprzednim autor. Więc teraz prosto, żebyś na pewno zrozumiał - to mój ulubiony autor z dzieciństwa. Jest to bardzo oczywiste, gdy dosłownie zaraz później piszę o nostalgii.
Zresztą, mógłby być moim ulubionym autorem nawet teraz i nie byłoby w tym nic złego. Ludzie mogą lubić literaturę guilty pleasure, a nie tylko wysoką. A to że jego serie są teraz słabsze to wyłącznie Twoja opinia. ;)
Przed chwilą pisałeś o niespójności, odpowiadałam na tę kwestię. Może ci się nie podobać, twoja sprawa. Ale ty masz ból tyłka o coś zupełnie innego.
Bogowie w książkach Riordana dosłownie mogą dowolnie zmieniać swój wygląd, a ich centrum znajduje się teraz w USA. Wyglądanie jak osoby z USA jest całkowicie logiczne. Na tyle na ile logiczny jest Olimp na Empire State Building.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Mi osobiście nie chodzi o kolor skóry Anabeth a o włosy

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

I jak już ci wytłumaczyłam, stereotyp głupiej blondynki jest nieaktualny. Książka powstawała prawie 20 lat temu. Inne czasy. Teksty kultury dostosowuje się do realiów, w których mają miejsce.

ocenił(a) serial na 1
BlakJoint

Powiem tak, moja opinia z pewnością jest nieobiektywna, bo wychowałem się na książkach pana Riordana, i z pewnością ten twór nie jest godny polecenia. Dobór aktorów fatalny, rozumiem poprawność polityczną, ale po co ją za przeproszeniem wpierdal4ć wszędzie gdzie tylko można? Ten twór nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego, pozdrawiam :D

P.S mam tylko nadzieję że pan Riordan, dostał dobre pieniądze za to...

Starkku

UWAGA! ATAK BOTÓW!

ocenił(a) serial na 10
Starkku

Chyba nie za wiele wyniosłeś z twórczości Riordana w takim razie.

Sileth

KONIEC Z BOTAMI NA FILMWEBIE!

ocenił(a) serial na 10
dzenero

Jakimi botami? Idź się leczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones