Percy Jackson i bogowie olimpijscy (2023)
Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Sezon 1 Percy Jackson i bogowie olimpijscy sezon 1, odcinek 2

Jak zostałem najwyższym władcą łazienki

I Become Supreme Lord of the Bathroom 43m
7,2 368
ocen
7,2 10 1 368
Percy Jackson i bogowie olimpijscy
powrót do forum s1e2

Specjaliści...

ocenił(a) serial na 8

Coraz częściej zastanawiam się z kąd aż tylu specjalistów gotowych recenzjonować serial na podstawie 2 odcinków.

W pierwszej kolejności zachęcam wszystkich do rozszyfrowania zwrotu: "na podstawie" .

Serial nie ma być kopią jeden do jednego książki.
Fabuła serialu zawsze jest podkoloryzowana. Ze względu na fakt iż żyjemy w tolerancyjnym świecie, aktorzy innego koloru skóry nie powinni stanowić dla nikogo problemu ani zdziwienia.

Po dwóch odcinkach możemy stwierdzić iż dzieło trzyma się fabuły i to z całą pewnością bardziej niż seria filmowa. Patrząc na mimikę twarzy aktorów oraz fakt iż nie są to dorośli wykwalifikowani aktorzy tylko dzieci serial ogląda się naprawdę lekko i przyjemnie.

Pamiętajmy iż w pewnym sensie obraz zostanie dostosowany do aktualnych czasów. Tak samo jak język, związki frazeologiczne oraz wydźwięk.

Po 2 odcinkach nie możemy ocenić całego serialu tym bardziej iż fabuła rozwijającą się dość wolno sugeruje więcej niż jeden sezon.

W tym momencie sam nie mogę stwierdzić czy zawiodłem się czy nie. Z całą pewnością serial ma potencjał i patrząc iż stworzony został "na podstawie" książki- możemy póki co być zadowoleni z próby utrzymania kontekstu i fabuły. Nie można zawodzić się bo "spodziewałem się czegoś innego..."


Kino młodzieżowe ma swoje zasady i musimy o tym pamiętać. Natomiast rozwinięcie recenzji nastąpi po 31 stycznia kiedy to zakończy się pierwszy sezon.

ocenił(a) serial na 4
Pawel_99_99

Jestem po szóstym odcinku. I jest coraz gorzej.

Pawel_99_99

bohaterowie mają dla nich niewłaściwy kolor skóry ot cała zagadka. Ale oczywiście nie są rasistami ależ skąd

ocenił(a) serial na 4
ddaaniel

jedynymi rasistami są twórcy serialu i Disney, bo przecież można blondynkę zastępować czarną, tak jak czarną zastępować blondynką.... a nie..... czekaj

Pawel_99_99

nie specjaliści a mówiąc w prost po prostu haterzy ;).
bynajmniej nie żyjemy w „tolerancyjnym” świecie. po prostu kolor skóry postaci w serialu które tak bardzo rozjuszyły rasistów nie ma absolutnie żadnego większego znaczenia czy wpływu na fabułę książki. zresztą, najważniejsze: sam Riordan powiedział że nie może go już mniej obchodzić aparycja aktorów do głównej obsady, bo od samego początku miał w planach personality-wise casting. i nie mogli trafić bardziej w 10 bo Walker, Leah i Aryan jak dla mnie są idealnymi Percy’m, Annabeth i Groverem.


i szczerze, to w sumie jest żenujące że trzeba tłumaczyć ludziom że sens powstawania adaptacji nie jest taki aby w 100% - kropka w kropkę - pokrywała się z książką. to było od samego początku wiadome że ludzi będą oceniali negatywnie serial już na podstawie wówczas 2 pierwszych odcinków. już na samym wstępie zdradzili się z tym kim są [haterzy o bardzo wąziutkich płytkich horyzontach umysłowych aka rasiści].


jako fanka serii - całego uniwersum - jestem szczerze zachwycona faktem że w końcu otrzymaliśmy serial który jest autentyczny wierny książkom w najważniejszy sposób.

nie mogę się doczekać finału i mam nadzieję, że dostanie zielone światło na kontynuację.

ocenił(a) serial na 4
isobel

Annabeth idealnym castingiem prawie tak samo jak Gosling idealnym Lutherem Kingiem xD

Danio31b

LOOOL udało ci się , muszę ci to przyznać xD
jak to jest że rasistowskie trolle zawsze mają najlepsze riposty?

MLK - historyczna postać.
Annabeth Chase - postać całkiem fikcyjna przy czym należy podkreślić , że sam AUTOR KSIĄŻKI był odpowiedzialny za casting głównej obsady do serialu.


po prostu przyznaj że nie masz pojęcia co oznacza personality-wise i już sobie odpuść. zresztą zakład że w życiu nie przeczytałeś książki a co dopiero tej serii i po prostu dołączyłeś do zbiorowego rasistowskiego bólu dupy.
jak tak bardzo zależy ci na białej Annabeth , zawsze zostaje ci pierwsza filmowa adaptacja.


dzięki za śmiech. będę ignorować na przyszłość jak znów zobaczę cię w powiadomieniach. bez odbioru :)

ocenił(a) serial na 4
isobel

Lepiej ty przeczytaj książki i dowiedz się jaka była Annabeth i na czym polegała jej postać czarna rasistko.

A ignorancja ze strony znanej filmwebowej trollicy to dla mnie zaszczyt :)

ocenił(a) serial na 7
isobel

Zgadzam się w 100%! Imo serial im dalej tym mniej zgadzał się z książką, ale ostatni odcinek był na tyle okej, że jakoś to wiązał wszystko ze sobą- co imo jest wyczynem, bo naprawdę dużo na niego zostawili.
Niestety też postać Annabeth została spłycona i jej rolę przejął Grover, co też sprawia, że się zastanawiam... w sensie, mam nadzieję, że nie było w tym żądnych rasistowskich pobudek, o, tyle. Oby naprawili to w przyszłych sezonach, o ile powstaną (trzymamy kciuki).

totoromojazmorosadantoni

serial nie musi się zgadzać z książką. to serialowa adaptacja. w jaki niby sposób postać Annabeth została spłycona?

ocenił(a) serial na 2
isobel

Nazywasz czarnego (mnie) rasistą czarnych. Ale SPK w końcu nie ma czegoś takiego jak rasizm w stosunku do białych szkoda :(

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Tak, czarnoskóre osoby też mogą być rasistami wobec swojej rasy

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie ma rasizmu systemowego wobec białych, a to ten jest najbardziej szkodliwy. Pojedyncze przejawy rasizmu u konkretnych osób oczywiście, że są.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones