Pierwsza miłość (2004-) serial TV

opisy serialu

(3)
  • Pierwsza miłość jest serialem produkcji polskiej. Akcja skupia się na Wrocławiu gdzie zamieszkuje Marysia, świeżo upieczona studentka medycyny. Schronienia we Wrocławiu udziela jej, siostra jej mamy - Teresa. Serial przedstawia losy Marysi, Jana - jej ojca, Kingi - kuzynki, Teresy oraz Pawła - dobrego chłopaka w którym zakochuje się główna bohaterka. Serial nie skupia się tylko na tej młodzieńczej miłości ale także na rodzinnej zagadce... wydarzeniach które miały miejsce w przeszłości.

  • Serial opowiada losy Marysi Radosz, która wyprowadza się z rodzinnej wsi do Wrocławia, aby studiować medycynie. Zamieszkuję u swojej ciotki Teresy Żukowskiej, którą właśnie porzucił mąż. Kinga, córka Teresy jest w tymczasowym związku z bogatym Arturem Kulczyckim. Majka zakochuję się w Pawle, który pochodzi z domu dziecka. Wstydząc się, ukrywa to przed Marysią. Podczas rodzinnej kolacji Żukowskich, dochodzi do sprzeczki między Kingą, a jej babcią. Zdenerwowana wyjawia całej rodzinie, że jej ojciec znalazł sobie kochankę, sfrustrowana wybiega z domu. Spotyka się z Pawłem i Arturem w knajpie. Tam dochodzi do zakładu: Kto pierwszy prześpi się z Marysią. Kinga potraktowała to jako żart, ale rywale nie. Kiedy Paweł związał się z Marysią, chciał anulować zakład, ale Artur nie.

  • Akcja serialu rozgrywa się w malowniczym Wrocławiu, a głównym wątkiem są miłosne perypetie, dwójki bohaterów, Marysi i Pawła, których uczucie niejednokrotnie wystawiane było na próbę. Wspólnie przeżywali chwile radości, ale również rozwiązywali konflikty i problemy. Troski życia codziennego dzielą z najbliższymi przyjaciółmi: Kingą, Arturem i Bartkiem. Przebojowa Kinga (Aleksandra Zienkiewicz), mocno stąpająca po ziemi, samotna matka, która nie boi się wyzwań. Bartek (Rafał Kwietniewski), lekarz, który nie ma szczęścia w miłości. Jest uosobieniem cech, których pragnie każda kobieta, ale na krótko. Jest nieśmiały, zbyt ufny i za bardzo zaangażowany w relacje ze swoimi partnerkami. Jego przeciwieństwem jest Artur (Łukasz Płoszajski), przebojowy flirciarz, który złamał niejedno kobiece serce. W żarcie zawarł związek małżeński z Bereniką (Maria Konarowska), ale w krótkim czasie udowodnił, że nie jest zdolny do życia u boku jednej kobiety. Wychowany w luksusach, nieprzystosowany do życia na własny rachunek. Uwikłany wielokrotnie w gangsterskie porachunki, nielegalne interesy, jak również życie w show biznesie.
    Z wielkomiejskiego krajobrazu, przenosimy się również do małej urokliwej wsi, Wadlewa, gdzie toczy się życie pozostałych bohaterów: Emilki (Anna Ilczuk) i Mariana Śmiałków (Paweł Okoński), oraz rodziny Radoszów. Mierzą się z problemami typowymi dla polskiej wsi, niejednokrotnie jednak przerysowanymi i przedstawionymi z odrobiną humoru. 
    Niedawno na ekranie zagościło również nowe pokolenie bohaterów: rodzeństwo Ola (Dominika Kojro) i Błażej Król (Paweł Krucz), oraz Mikser (Błażej Michalski), Sabina (Urszula Dębska) i Radek (Mateusz Banasiuk), którzy stawiają pierwsze kroki w dorosłość, przeżywając studenckie problemy i miłosne uniesienia. Próbują swoich sił w świecie mody, nie boją się wyzwań, ale co najważniejsze jako grupa przyjaciół zawsze mogą na siebie liczyć.  
    Śledząc losy bohaterów, nie raz można pokusić się o refleksję, na temat przemijalności uczuć, oraz przeznaczenia, które stale kieruje naszym życiem.

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię