PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432901}

Pod osłoną nocy

Moonlight
7,5 14 027
ocen
7,5 10 1 14027
Pod osłoną nocy
powrót do forum serialu Pod osłoną nocy

Po opisie muszę powiedzieć, że zapowiada isę nieźle, ale czytałam przy okazji chyba forum "Młodych Muszkieterów", że nie dość, że się szybko kończy, to jeszcze nijako. nei chcę takiego zakończenia jak w ww. Muszkieterach...

aka13

Napiszę tak: jeśli chcesz zobaczyć tradycyjne (z małymi tylko odstępstwami od przyjętej normy ;) ) wampiry, ich żywot wśród ludzi, którzy nie mają pojęcia o istnieniu tego gatunku... jeśli chcesz zobaczyć historię wampira zakochanego w śmiertelniczce i ich perypetie od początku znajomości do... bliższego poznania (jakie zwykłym śmiertelnikom nie jest dane)... a przy okazji chcesz zobaczyć dobrze przeprowadzoną fabułę zarówno z wątkami sensacyjnymi, kryminalnymi itp itd... ten serial jak najbardziej zdałoby się obejrzeć...
Moonlight kończy się po 16 odcinkach i rzeczywiście można uznać, że jego zakończenie nie daje pełnej satysfakcji, ale muszę tutaj zwrócić uwagę, że w pierwotnej wersji miał on trwać (jeśli dobrze pamiętam!) 4 odcinki dłużej... dlatego zakończenie nie jest ostateczne i niemal namacalnie można odczuć, że "czegoś tutaj brakuje" i aż ciśnie się na usta pytanie "ale co dalej?"... a to, że tak wyszło to m.in. wina strajkujących w Hollywood scenarzystów, operatorów czy jak ich tam zwał... ogólnie ludzi od produkcji filmowej... serial został przerwany i teraz jego fani czekają na nowe wiadomości o kontynuowaniu tego sezonu... na fali popularności tematyki wampirzej w przemyśle filmowym jest na to szansa, ale zobaczymy co będzie dalej...

ocenił(a) serial na 7
haruka13

Jasne, jasne. Reaktywacja. Po ilu to już latach? 3, 4? Jak dla mnie bez szans, w tym natłoku wyrobów wampirzych Moonlight raczej jest bez szans. Chociaż o ile wiem popyt nie maleje..

bubble_factory

Po pierwsze nie nazwałabym tego reaktywacją a jedynie kontynuacją wcześniej rozpoczętej produkcji.
Po drugie mamy do czynienia z przerwą co najwyżej 3 letnią, licząc od początku produkcji, więc nie zawyżaj tej różnicy o dodatkowy rok.
Po trzecie wydaje mi się, że sama sobie zaprzeczasz pisząc najpierw o marnych szansach powrotu produkcji Moonlight a następnie dodając trafną uwagę, że popyt na tego rodzaju "wyroby" nie maleje... znaczy to tylko tyle, że rynek jest jeszcze nienasycony tymi "wyrobami" i istnieją szanse na to, by powrócono do tego projektu...
Jakby nie patrzyć: serial jest ciekawy, został "tylko" przerwany i to nie z powodu małej oglądalności a z powodu strajku scenarzystów w Hollywood, nadal w magazynach są poskładane części scenografii do niego a przecież gdyby ostatecznie zarzucono ten projekt, scenografia zostałaby "rozebrana"; ponadto tematyka wampirza w kinematografii ma się bardzo dobrze i wcale nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić na gorsze (przynajmniej do chwili wejścia do kin ostatniej części sagi Meyer zapewne ten popyt będzie się kształtował na podobnym poziomie).
Z powyższych powodów, które są chyba najważniejsze (innych już nie wymieniam, bo jak zwykle się rozpiszę)... śmiem nadal mieć nadzieję, że Moonlight ma szansę powrócić i rozwinąć skrzydła zahaczając o nowy sezon.
Jeśli Cię to nie przekonuje, to cóż... Twoja wola i Twoje zdanie, do których masz prawo. Ja nadal wierzę i życzę Ci byś i Ty uwierzyła w powrót i nowe epizody Micka, Beth, Josefa i innych, bo zasługują na to, by dokończyć ich rozpoczętą historię.
Pozdrawiam :)

aka13

Oglądałam ten serial już chyba 3x. Podoba mi się nie tylko ze względu na przystojnego Alexa O'loughlina =) ale także ciekawą fabułę. haruka13 napisała już wszystko, co powinnaś wiedzieć i myślę że odpowiedziała trafnie na Twoje pytania. Jeśli chodzi o moją opinię, to myślę, iż warto "rzucić okiem" na kilka pierwszych odcinków.
Jeśli chodzi o "niedokończone" zakończenie, to uważam, że było ono w sam raz. Każda fanka domagała się właśnie takiego przebiegu akcji i tak też się stało. Musicie jednak przyznać, że gdy człowiek dostaje to czego chce - - zaczyna się tym nudzić. Gdyby akcja toczyła się dalej - - znudziła by nas. Ja dostałam to czego chciałam i jestem zadowolona. =)

ocenił(a) serial na 9
Forever_18

A mnie trochę rozdrażniło zakończenie. Pewnie, że sprawy między Mickiem a Beth rozwinęły się tak jak powinny, ale pamiętasz, jak w ostatnim odcinku ktoś podrzuca Talbotowi listę?
Chamstwem jest rozpoczęcie wątku listy wampirów mieszkających w L.A. i zakończenie serialu. Zwłaszcza, że możliwości kontynuacji jest sporo.

Nie mniej serial jest warty obejrzenia – i to nie raz. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones