PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432901}

Pod osłoną nocy

Moonlight
7,5 14 027
ocen
7,5 10 1 14027
Pod osłoną nocy
powrót do forum serialu Pod osłoną nocy

nawet mi sie podobal, szkoda, ze nie ma drugiej serii.

ocenił(a) serial na 9
Ibrah

tak, też mi się bardzo podoba, bo dopiero jestem przy nastym odcinku...
szkoda, że dobre seriale zostają ściągane z ramówki, a kompletne dna typu Moda na Sukces wciąż trwa...

Elisa123

A ktoś z Was kojarzy może serial David Noland? (czy jakoś tak ;/)

ocenił(a) serial na 7
haruka13

nie slyszalem. a co to? cos o wampirach?

ocenił(a) serial na 7
Ibrah

O wampirach to było Kindred: The Embraced. Jeden z najlepszych seriali tego typu. A jak ktoś woli klimaty bardziej rodem z Supernatural, to polecam Blood ties.

Ibrah

Poprawka: tytuł "David Nolande"...
Nie jest o wampirach, to raczej kolejny serial, który zapowiadał się całkiem przyjemnie i interesująco a zostało po nim zaledwie kilka odcinków (w Polsce wyemitowano chyba 7)... a taka Moda na sukces nadal jest kręcona...

ocenił(a) serial na 9
haruka13

bo nikt nie docenia czegoś, co jest naprawdę dobre... eh, a szkoda..

ocenił(a) serial na 7
Elisa123

zgadzam się z tobą

Ibrah

Zgadzam się z poprzednikami. Jak mogą zostawać ściągane z ramówki tak dobre seriale, a zostawać tak badziewne? Właśnie skończyłam oglądać ostatni (szesnasty) odcinek i jestem niesamowicie zawiedziona faktem, że "Moonlight" zakończono już po pierwszej serii. Wiele spraw pozostało niewyjaśnionych, a mam tu na myśli przede wszystkim listę wampirów z Los Angeles oraz dalsze losy Micka i Beth.
Podobna sytuacja ma również teraz miejsce, a związana jest z serialem "The Gates". Nakręcono 13 odcinków i prawdopodobnie, pomimo wielu niezakończonych wątków, nie powstanie więcej, co za tym idzie, możemy jedynie spekulować, jak potoczyłyby się dalsze losy bohaterów i spokojnie stwierdzić, że mają nas gdzieś. Może nie producenci serialu, ale telewizja, która go nadawała, ot co!

Neff

Zapomniałam jeszcze dodać, że serial "True Blood" również oglądam i uważam, że treść obu seriali jest dość zróżnicowana, aczkolwiek gdybym miała wybierać, zdecydowałabym się bez wahania na "Moonlight".

Neff

Witaj Neff,
ML to nie pierwszy serial, który został zakończony w tak niefortunnym momencie, osobiście znam jeszcze co najmniej trzy, które skończyły się w taki sposób i wywołują przede wszystkim niedosyt oraz rozdrażnienie.
Pozostaje nam tylko cicha nadzieja na to, że jednak ktoś się skusi na kontynuowanie zaczętej akcji ML i doprowadzenie jej do jako takiego zakończenia (no choćby ten drugi sezon! To byłby już sukces!).
Jeśli zaś chodzi o porównywanie ML i TB to niestety mają chyba za mało wątków wspólnych żeby móc je ze sobą zmierzyć. Bo oprócz postaci wampirów i związku między kobietą a wampirem nic innego porównać nie można.
Szkoda, że ML nie miał takiej akcji promocyjnej jaką ma dziś TB. Dzięki takim zabiegom na pewno ML osiągnąłby większą oglądalność niż ten drugi. I nikomu nie przyszłoby nawet do głowy zdjąć go z anteny... ;/

haruka13

Haruko, całkowicie się z Tobą zgadzam. Ciężko jest porównać TB i ML, jak już wcześniej wspomniałam, gdyż są to seriale o treści dość zróżnicowanej. Jestem pewna, że gdyby ML miało większą akcję promocyjną osiągnęłoby o wiele większą oglądalność i tak, jak TB, mogłoby jeszcze zostać wyemitowanych kilka dobrych serii.
Cichą nadzieję na kontynuację możemy mieć, aczkolwiek trzeba przyznać szczerze, że szanse na coś podobnego są niestety bardzo małe... W końcu minęły już dwa lata, prawda?

Neff

Nadzieja umiera ostatnia... a we mnie jeszcze się tli ;)
Powiedziałby ktoś, że nadzieja jest matką głupich, ale dodam na to, że jak każda matka, i ona o swe dzieci dba ;)
Tak więc moja nadzieja jeszcze nie umiera :)

ocenił(a) serial na 7
haruka13

To samo było przecież z "Forever knight" i, ale to już inny przypadek "Kindred - the Embraced". Witaj, Haru. Dawno Cię nie było na FW i naszym grajdołkowatym forum. widzieliście może "Revamped" z 2007? Nie polecam - przemieniony (przewampirzony) Nosferatu wygląda tam jak nieudolnie zrobiony prosiak, w ogóle efekty są do rzyci.

Hominus_nocturnus

Hej Regis, kopę zachodów słońca! ;)
Właśnie "Kindred" miałam m.in. na myśli w postach powyżej.
Ad forum, to jestem tu co najmniej raz na dzień, a ponieważ nie mam ciągot żeby pisać sama ze sobą, to się nie udzielałam w sposób "widoczny" ;) Ale zawsze tu jestem.
Ad filmu: nie wpadłam do tej pory na niego. Skoro twierdzisz, że można go pominąć, to odłożę go na przysłowiowe "później".

ocenił(a) serial na 7
haruka13

To zobacz sobie Near dark, bo wkrótce będziemy mogli zobaczyć remake. Na dniach wchodzi także remake LMI.
Widziałaś może kanadyjskie "Blood ties"?

Hominus_nocturnus

Nie, nie widziałam BT ;/
A ten remake LMI skąd wyprodukowany?

ocenił(a) serial na 7
haruka13

Przez Amerykanów - może skończyć się zmierzchem bis.

Hominus_nocturnus

Eeee tam... no to jest duża szansa na to, że zepsują film.
A szkoda, bo fabuła szwedzka była interesująca.
Poza tym nie oszukujmy się, Hamerykany jadą dalej na tematyce wampirzej i chcą ją wykorzystać do cna... niedługo nawet w filmy historyczne będą wplatali wątki wampiryzmu...

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Cześć Wam!
Dawno mnie tu nie było. Żeby nie zaśmiecać, przejdę do innego tematu, a tu wrzucę tylko linka do nowego LMI. Zwiastun wygląda nawet ciekawie (jak to zwiastuny mają w zwyczaju...)
http://pozwolmiwejsc.monolith.pl/

ocenił(a) serial na 7
Himeko

To już zdaje się zrobili Niemiaszkowie z Brytolami w ichniej "The Countess" naturalnie o księżnej Elżbiecie Batory. A co do LMI zza oceanu - zobaczymy, co to.

Hominus_nocturnus

Cwaniaki, niech poszukają ciekawych postaci w swojej historii a nie sięgają do naszej i mogę tylko zgadywać, że do Elisabeth dopiszą własną historię. Ot, Niemcy potrafią to robić nie od dziś.

ocenił(a) serial na 7
haruka13

Obejrzyjcie sobie "30 dni mroku" - gniocik na podstawie komiksów, gdzie przygłupie wampiry polują na zidiociałych do granic absurdu ludzi, a Lillith to jawna kpina oryginalnej Lillith.

Hominus_nocturnus

Ostatnio czytałam epizodzik z Lillith ;) oj, hetera z niej była ;)

Regis, czy już Ci pisałam, że uwielbiam Twoje komenty?? ;)

ocenił(a) serial na 7
haruka13

WTF:
http://www.filmweb.pl/film/Zmierzch-2008-462441/discussion/Myslalem%2C+ze+vampir y+ssa+krew%2C+%20a+nie+kutasy,1478100

Kiedyś coś mi się obiło o uszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones