PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707915}

Pokémon seria: XY

Pocket Monsters XY
7,4 686
ocen
7,4 10 1 686
Pokémon seria: XY
powrót do forum serialu Pokémon seria: XY

ARCYDZIEŁO!!!

ocenił(a) serial na 10

Jak dali radę to tak,ale tego tak nie zepsuć.
Zapomnijcie o Advenced generations czy Diament i perła bo te nic nie wnoszące do fabuły serie są przy niej jak bajeczki robione dla kasy.Ta seria to poważna ale przy tym jednocześnie kolorowa seria.Ash jest dojrzały i poważniejszy oraz dodano najładniejszą grafikę na świecie.A na dodatek dodano coś co zmienia do fabuły serii czyli Serena.Mało tego pojawiają się postacie które są lepiej napisane takie jak:Clemont,Bonnie,Alan,Sawyer czy Lysandre.
Mam nadzieje że po Sun and moon ta seria wróci w blasku i chwale.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

A przez jego młody wiek nie mogą wprowadzić c kilku zmian w jego zachowaniu itd

Olis27

To jest tylko jedna z wad, nie zmieniania wieku głównego bohatera, drugą czyli brak możliwości dorastania i założenia rodziny też poznaliśmy już, a myślę że znalazłoby się ich naprawdę multum.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Ciężko powiedzieć , bo faktycznie ciągną tą serię już naprawdę tyle lat że to nudne

Olis27

Nie no właściwie to trzeba przyznać uczciwie że Pokemony przeżywają renesans. Ale jak długo to potrwa?

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Nie wiem czemu ale jakby oni robią pokemony pod dany rocznik ( w sensie z że jakby jak dziecko oglądanie przez 3 lata dany sezon to kolejny sezon jest stworzony pod 3 lata młodszego)- czyli poprostu robią to pod mlodszych i nowych widzów...

ocenił(a) serial na 8
Olis27

I ja rozumiem że to im się podoba ale gdyby zrobili coś dla starszych widzów bardziej bym się to im opłaciło

Olis27

Oczywiście że tak, czysty marketing. Właściwie to Game Freak jest tak bogate, z gier, anime, gadżetów i innych pierdółek, że nie potrzeba im tego, ale w gruncie rzeczy tak oglądają to albo młodsza widownia, albo starzy wyjadacze który są z tą serią od 1997 roku nie ma tutaj próby trafienia do widza w młodzieżowym wieku lat 14-18. I to jest błąd, ale w tym momencie się powtarzam bo powtarzaliśmy to tylko podczas tej rozmowy ze 3 razy, a ogólnie podczas całej dyskusji tutaj, od pierwszego posta przewinęło się to chyba z 6-7 razy.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Moim zdaniem to taki błąd że codznnie można go omawiać :)

Olis27

No ale o tym że to błąd niewiedzą ci co się tym nie interesują więc nic nie tracą, a ci co się interesują że to błąd, wiedzą doskonale i zdają sobie z tego sprawę..

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Ja osobiście uwielbiałem pokemony ale jak popatrzylem na wady to szczerze tak średnio

Olis27

Ale każda seria ma wady, mniejsze lub większe. Winę za to jak mówiłem że seria jest jaka jest, bo mogłaby być lepsza to wiemy wszyscy, ponoszą widzowie, którzy mają olbrzymią moc sprawczą ale tego nie wykorzystują i dają twórcom podstawę do robienia wszystkiego na odwal się, wczoraj czytałem ciekawy artykuł odnośnie serii XY, otóż podobnie jak ja, większość widzów zdawała sobie sprawę z tego że Ash miał olbrzymią przewagę nad Alainem w finale, tytuł ostatniego odcinka sugerował że Ash wygra ligę, ale jak wiemy przegrał. Po tym odcinku ponoć wylała się na wytwórnię taka krytyka, a fani zaczęli masowo opuszczać serię, że jak widać w Sun Moon chyba już nie chcieli popełnić tego samego błędu i narazić się widzom,jednak założę się ze jakby nikt na to nie zareagował to Ash dalej przedstawiałby się w sposób: "w przyszłości chcę zostać mistrzem". Nawet potem powstała petycja o powstanie odcinka alternatywnego, moim zdaniem taki odcinek GameFreak powinno wypuścić nawet teraz. Bo obraz Ligi Kalos przez zakończenie jest nielogiczny. A przecież można wypuścić taki odcinek i każdy będzie interpretował sobie zakończenie serii na własny sposób taki jaki mu pasuje. Z mojej perspektywy Alain nie miał żadnych argumentów na wygranie z Ashem a jednak wygrał. Kompletna głupota, to jest pierwszy przypadek wyreżyserowanej w serialu/filmie perfidnej grabieży. I tyle. I to powinno być zmienione nawet dzisiaj.

Michal_Orzel9

"Ale każda seria ma wady, mniejsze lub większe" - mam na myśli każdą serię anime ogółem.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Nie wspomnę już o wypuszczeniu greeninjy bo to bez sensu. A w prawie ligi no Alan nie chciał nawet tej ligi wygrać więc no heh...

Olis27

No wiesz to psuje obraz Asha jako postaci, mimo tego że jest rozpisany dobrze, to akurat nie pykło, Ash zawodowy można rzec trener, przegrywa z gościem, któremu się zachciało. No rozumiesz sam. To tak jakbym ja z drużyną kolegów oklepalibyśmy Legię Warszawa w nogę bo nam się zachciało. Prawda że śmieszne? :D

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Hahah zaśmiałem się , idealny przykład.:D Moim zdaniem to byl jeden z 3 największych błędów w. Pokemonach ( XY )

Olis27

A błędów jest wiele, właśnie próbuję wytłumaczyć to osobie na sąsiednim forum :D ale stawia twardy opór, nawet zostałem oskarżony o niszczenie ideałów i wszystkiego w co kolega wierzył, bo nie potrafi pogodzić się z tym że jego praca nie jest kanonem lecz Słońce i Księżyc jest, a Pokemony to nie jest historia która niesie ze sobą jakieś ultrahiper wartości, lecz zwyczajna nawalanka w gruncie rzeczy, choć jak pisałem tutaj Słońce i Księżyc się z tego wyłamuje, mówi mi że go obrażam i takie tam pierdoły, śmieszna sprawa w sumie bo cała ta powiedzmy kłótnia wyszła od błahego powodu, kolega uznał że Ash i Serena mają po 15-16 lat a ja zapytałem o dowody - których rzecz jasna nie ma - no i tak się zaczęło, ty z nim rozmawiałeś ile on ma lat co to w ogóle jest za gość? Ten cały kronikarz? :D

Michal_Orzel9

I to był koszmarny błąd, nie tylko ze względu na to że Ash przegrał i znowu się zawiedliśmy, ale przede wszystkim właśnie dlatego że nie miał sensu.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

A gdzie ta kłótnia? Bo szukam i nie mogę znaleźć a chętnie bym stanął w twojej obronie , bo Kronikarz tam czytałem wcześniej ma dużo racji ale czy ash i Serena maja 16-15 lat? 1 argument Serena brala 1 pokemona więc ona ma 10 ( bo nie widziałem żeby ktoś bral później) ale akurat nie brała w swoje urodziny ale 5 lat po możliwości kaman

Olis27

Ale w czym ma? Wszystko można bez problemu odbić, bez najmniejszego kłopotu, to że tego jeszcze nie zrobiłem to nie fakt że nie wiem co napisać tylko nie mam na to na razie czasu, tekstu tego jest bądź co bądź sporo i nad tym trzeba siedzieć i analizować. Jak dla mnie to Kronikarz próbuje po prostu nagiąć serię pod swoje opowiadania, ignorując oczywiste fakty w niej występujące. Pisze np że postacie mają po 15-16 lat no nie możliwe, przecież prawda? sam wyżej przyznałeś. Nie raz odcinki które dzieją się w jeden dzień mają po 2-3 odcinki, a ja nie przypominam sobie odcinka który działby się na przestrzeni dłuższej niż 2 max dni, plus jak tam pisałem (bądź dopiero napiszę, nie wiem już :D) jeżeli takowe są to są w mniejszości, więc jak się to przełoży na całą serię to cała podróż to może jest z 2-3 miesiące max, a niekiedy nawet nie. Gdybyśmy jak on założyli że jest inaczej to znaczy że 70% fabuły Pokemon jest przed nami ukryte prawda że bez sensu? Dalej mówi że Ash kocha Serenę, no nie kocha jej, nie ma w serialu żadnych znaków świadczących o tym że tak jest, Serena Asha owszem, ale Ash Sereny nie.Pisze że zespoły są każde takie same, też nie prawda, wystarczy o nich troche poczytać i popatrzeć szerzej na skutki do jakich doprowadziłyby ich działania i w jakich dziedzinach operują. A to tylko 3 kwestie, w których nie ma racji, zapewniam cie że odbicie jego argumentów nie jest żadnym problemem. Tylko że akurat nie mam na to teraz czasu, bo mam egzaminy. I całkiem możliwe że odpowiem na to dopiero po 2 tygodniach.

Michal_Orzel9

Chociaż to nie jest reguła, bo jak mi się zachcę to usiądę pod tym ignorując wszystko dookoła, poświęcę te 2 godziny, przeanalizuje jego esej i policzę się z nim, czytałem go już, znowu w większości przypadku nie ma racji. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

No masz rację . Nastawia innych żeby naciągnąć ich na swoje opowieści . Sorka też czasu nie miałem. Lecz i tak nic do niego nie mam i podoba mi się jego pomysł

Olis27

No ja jako tako do jego pomysłu nie mam również nic, ba nawet chętnie poczytałbym tego bloga, z tym że jego materiał ignoruje wydarzenia z serialu, więc to oczywiste że nie mogę brać ich na serio. Co więcej, wg tego gościa jedynym serialem dobrym z tej serii jest XY i to dlaczego? Nie dlatego że Mamy Mega Ewolucje, że jest dobra fabuła, że jest świetna liga, że postacie (m.in. Asha) są dobrze rozpisane, tylko dlatego... że jest wątek Asha i Sereny. Boże Drogi, pomijając fakt że przecież to jest najmniej istotny wątek w całej serii, to jest jeszcze zrobiony na odwal się, on jest chyba gorzej zrobiony niż wątek Asha i Misty (który każdy się zgodzi jest mocno spartaczony), a o subtelności na poziomie Kukui-Burnett w tej relacji, to można tylko pomarzyć chyba że ty potrafisz wskazać mi przytoczone przez kolegę sytuacje które jednoznacznie wskazują że Ash i Serena się kochają, bo sory ale ja tego nie widziałem. Właściwie wątki romantyczne nigdy nie były dla tej serii istotne i dopiero SunMoon przełamał ten status quo bo coś z romansideł rzeczywiście wyszło. Co więcej kolega jest agresywny, dlaczego mimo tego że nie obraziłem go ani razu, podczas tej dyskusji, ja zostałem obrażony conajmniej 3-4 razy? Hm? Właściwie to z nim nie ma żadnej dyskusji, bo gość sobie założył że on ma swoją rację i tylko on ją ma, a nikt inny nie ma prawa tego podważać, zauważ z jakim on żyje przekonaniem. Że go obrażam bo? Bo nie zgadzam się z jego przekonaniem? Co to w ogóle ma być, gość jest na forum i niech przygotuje swoje wrażliwe serduszko że niestety ale ktoś się z nim może nie zgodzić, na tym polega działalność na forum publicznym.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

No to po jest forum aby dyskutować i mieć swoje zadanie...No wątek Asha i Sereny został przeprowadzony do ****. A jeśli chodzi o najnowszej pokemony , shword and shield - widziałeś może ta serię i czy ja polecasz? Widziałem na yt powrót w niej liderki sali z xy.Mam nadzieję , że powróci Więcej postaci

Olis27

Nie widziałem, nie będę jej oglądał dokąd nie pojawi się tutaj, bo może być taka sytuacja że obejrzę a tutaj tego nie będzie i ocenię potem, ale juz nie na świeżo a dla mnie to się nie liczy, najbardziej uczciwa ocena to jest na świeżo, dopóki tych Pokemonów tutaj nie zobaczę to nie oglądam. Też widziałem i taki charakter chyba będzie miała ta seria, 100 000 powrotów, ponownych spotkań itd. co ma sens idą przecież przez wszystkie regiony.

Michal_Orzel9

Siema,wróciłem na forum po roku i muszę powiedzieć,że zainteresowałem się już innymi rzeczami ale dalej sledze pokemony anime i oglądam Sword and Shield i muszę przyznać że wypada niesamowicie.
1.Grafika znowu zachwyca!
2.Ash (Satoshi) znowu przypomina tego z poprzednich sezonów.
3.Nowe postacie są ciekawe i świetnie napisane
4.Powrót do Kalos po latach!
5.Historia
6.Nie ma już tego wciskanego nam na siłe cringu i funny faces jak to było w SaM.
Teraz trzeba czekać na Team Rainbow Rocket na pokazanie się i będzie zajebiście!

Cyprian_Swiecki

W którą stronę poszły twoje zainteresowania kolego? Mów bom aż ciekawy. Co do reszty wierzę, ale tak jak napisałem wyżej nie zacznę oglądać tego serialu jak się tu nie pojawi, cenię sobie twoje zdanie w tej kwestii, wierzę więc na słowo że będzie to dobre, dlatego jeszcze bardziej nie mogę się doczekać. Ale póki co czekam, bo czekanie co tydzień na jeden odcinek jest męczące, przeżywałem to przy Dragon Ball Super i nie chce mi się drugi raz, wiec oglądam sobie coś tam, robię sobie coś tam w oczekiwaniu aż ten serial się skończy, pojawi tutaj i wtedy ruszę do oglądania, poza tym w wolnej chwili mam czas na oglądanie innych rzeczy.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

A to doskonale cię rozumiem .Ja lubię oglądać hurtowo a nie pojedynczo . Coś mi się spodoba to chce to oglądać a nie czekać tydzień prawda

Olis27

No tak, przy czym tutaj nawet nie chodzi o to że trzeba czekać, tylko po prostu jeżeli mamy serial który trwa 3 lata dajmy właśnie np Pokemon XY albo wielokrotnie wspominany tutaj Dragon Ball Super, to po prostu jeżeli serial zaczął się w 2015 roku, to w 2018 to co było w serialu w tym 2015 jest już mocno rozmyte, bo tyle czasu minęło i po prostu tego nie pamiętasz, dlatego lepiej poczekać i walnąć sobie w tydzień/2 tygodnie/miesiac cały serial i masz wszystko względnie na świeżo. Oczywiście człowiek dosyć dobrze pamięta DBS, no bo to w końcu Dragon Ball, ale czy tak byłoby w przypadku innych serii? Śmiem wątpić.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

No tu przyznam ci rację . A swoją drogą . Skoro on wrócił do Kalos myślisz , że weźmie ze sobą greeninje?

Olis27

Byłoby fajnie, generalnie jeżeli to ma być ostatnia podsumowująca, finalna seria (oby, bo na taką wygląda, a chciałbym zacząć oglądać to od nowa i chciałbym przede wszystkim żeby Pokemony miały godne zakończenie serii), to uważam że powinien wziąć ze sobą Greninję lub Charizarda (ew obydwu ale wtedy musiałby wypaść szczur a wiemy że to nie możliwe ;) ) ma już Gengara i Dragonite'a będzie miał Lucario, są też ploteczki że złapie Ho-oha, co byłoby moim skromnym zdaniem STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ, oprócz tego Pikachu i ura bura, przeorałby całe te Mistrzostwa Świata jak profesor z Leonidasem na końcu włącznie. Jeżeli to ostatnia seria to trzeba to zrobić z rozmachem, nie ma niczego do stracenia.

ocenił(a) serial na 8
Michal_Orzel9

Naprawdę? O tych plotkach nic nie słyszałem ale naprawdę podoba mi się ten pomysł. Ash spotkał bardzo ale to bardzo dużo legendarnych pokemonów , walczył z mimi i im pomagał, więc to jasne że jest już gotowy przyjąć takiego mocnego pokemona. A jeśli to ma być seria kończona to się cieszę... Jeśli mają nadal ciągnąć robiąc przez to podstawowe błędy. I mam 2 pytania .........1. a myślisz , że pokemony będą kontynuowane z nowym głównym bohaterem ? 2. A co on robił w tej serii , bo on już wygrał lige w poprzednim sezonie

Olis27

Właściwie to nawiasem mówiąc Ash już złapał Mitycznego Pokemona, ale Ho-oh'a jakby złapał to byłoby bardzo fajne zwieńczenie serii takie spinające poniekąd pierwszy i ostatni odcinek, od Ho-oh do Ho-oh. Co do pytań to na pierwsze powiem że tak byłoby najlepiej, można przecież kontynuować Origins, spokojnie można zrobić kolejne sezony z gier tylko już po 12 odcinków a nie 4, czyli tak jak dzisiaj są robione animce, materiał z gry spokojnie starcza na 12 odcinkową serię, moim zdaniem na luzie można to zrobić. A na drugie pytanie nie odpowiem bo nie oglądałem tego jeszcze, ale z tego co czytałem to startuje w jakichś Mistrzostwach Świata, jest jakiś ranking i podbija w górę, z tego co widziałem to na ten moment jest na miejscu 913. Nie oglądam serii, ale jak wejdziesz na wiki na stronę Ash Ketchum to tam jest każde miejsce jakie zajmował w tym rankingu. https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Ash_Ketchum#Achievements no nie 913 tylko 901, tutaj masz mozesz sobie zobaczyć - World Coronation Series. Zdrówko.

Cyprian_Swiecki

I o co chodzi z TeamRainbow Rocket?

ocenił(a) serial na 8
Cyprian_Swiecki

Skoro dajesz taką dobra ocenę to chyba oglądne . A kalos to który był region ten z Serena? Pogubiłem się już całkowicie sorka

Olis27

Polecam bardzo ale z japońskim dubbingiem oraz ostatni sezon bo jest on epicki!

ocenił(a) serial na 8
Cyprian_Swiecki

Czyli jeśli jest w kalos to oznacza , że spotka serene ( chyba ) całe wydarzenia się tam rozgrywaja czy po czasie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones