8,0 9 267
ocen
8,0 10 9267
8 009
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":710281,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Poldark-2015-710281/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Poldark - Wichry losu
  • Czy ktoś jeszcze zakochał się w tym serialu tak mocno jak ja?

• Mia_023 Ja jestem zakochana w tym serialu :).

• karola_biel Kogo lubisz najbardziej?

• sobanek ocenił(a) ten serial na: 9

Mia_023 Serial jest absolutnie mega, wpisuje sie idealnie w moja potrzebe romantycznosci, ktorej namiastke mam niestety tylko na ekranie. Klimat, zdjecia i przepiekna muzyka... Mocno kibicowalem Rossowi i Elisabeth ale zwlaszcza w trzecim sezonie i po analizie poprzednich Elka traci na mojej sympatii znacznie, choc oczywiscie wiadomym jest, ze Ross wciaz nie jest jej obojetny. Demelza pieknie rozwinela skrzydla i troche mi jej szkoda, ze uczucia ulokowala w mezczyznie, ktroy rozdary jest przez milosc do dwoch w sumie kobiet. Strasznie denerwowala mnie Caroline ale obecnie mocno kibicuje jej i doktorowi - to piekna para. No i pojawil sie przystojny i biedny braciszek Demelzy i jego milosc do kuzynki Elki bedzie sie ciekawie rozwijac, no chyba ze madafaka Grzesiu postawi na swoim... wredny, malostkowy przepelniony ambicjami typek b rrr, nie lubie gnoja strasznie wraz z jego nadetym wujaszkiem... A no i ciocia Agata jedyne co sie cisnie na usta to long live aunt Agatha - swietna staruszka :D jeszcze pare odcinkow zostalo, wiec bedzie sie dzialo a na jesieni wychodzi Outlander, kolejne romansidlo z akcja tym razem w Szkocji :D polecam

• flapper_girl ocenił(a) ten serial na: 8

sobanek Grzesiu!!!
    You made my day))))

flapper_girl Dla Ciebie mogę być i Grzesio, choć na chrzcie otrzymałem imię Dariusz...

• flapper_girl ocenił(a) ten serial na: 8

sobanek Mówiłam do Warleggan'a )))

flapper_girl dobra zajarzylem wreszcie... to przez ten upal, nawet moja cholerna chlodziarka do wina pokazuje 13 stopni :D

• evadne ocenił(a) ten serial na: 10

flapper_girl Grzesiu :D George to bardziej Jurek na nasze, ale jemu jakoś ten Grzesiu pasuje :D

• sobanek Czy 3 sezon ,,Poldark" jest gdzieś dostępny w sieci?
    Albo kiedy będzie emitowany w TVP1 ?

• boundless ocenił(a) ten serial na: 8

sobanek Poldarka lubię oglądać szczególnie iż mam teraz przewagę książkową nad serialem. Moja ulubienica to ciotka Agatha - szczera do bólu staruszka. Kibicuję Caroline i Enysowi, bo chłopak swoje wycierpi jeszcze i głównej prze bohaterów-to jasne. George to kawal twardego przeciwnika i drania, nie mniej dla Elci w piekło by poszedł (ale tylko jak to sprzyja jego polanom i zamorzeniom.

@ Sobanek -Powiadasz iz wchodzi Outlander ? Dla mnie super, książki przeczytane , cześć bejarznych odc po angielsku mam za sobą., więc się cieszę.

boundless widze, ze mamy podobne gusta, tylko malo to pasuje do mojej fizycznosci - wielkiego grubasa w srednim wieku :D

sobanek Oj tam, oj tam, bez stresu. Zawsze możemy schudnąć

• Mia_023 najbardziej lubię Demelzę - dla mnie jest ona bardzo asertywną postacią, pomysłowa, pewna siebie.

• karola_biel Właśnie Demelza! Ja też ją najbardziej lubię :) Jest taka odważna, ma swoje zdanie i posiada złote serce. Było mi bardzo przykro, gdy Ross tak nie fair wobec niej postąpił... Jak dla mnie najlepszy jest 1 sezon, gdy wszystkich bohaterów dopiero się poznaje, ale 2 też fajny :)
    Bardzo lubię też Rossa ( Aidan Turner jest po prostu boski! ) i trochę go rozumiem, niektóre z jego zachowań wobec uboższych ludzi są naprawdę szlachetne. Jest dobry i odważny, choć też zapalczywy i uparty :) ale nie umiem go nie lubić i mam nadzieję, że wszystko mu się dobrze ułoży.

• Mia_023 Ja też bardzo lubię tę szlachetność Rossa wobec biednych i swoich znajomych. Niestety nie zachowuje się aż tak szlachetnie w stosunku do Demelzy, która pokochała go szczerą miłością. Ross i Demelza to najbarwniejsze postaci Poldarka.

• Mia_023 Ja również się zakochałam. Podchodziłam do serialu nieco sceptycznie, wówczas emitowanego w TVP. Mile się zaskoczyłam i właściwie od drugiego odcinka niecierpliwie czekam na kolejny.
    Jestem na etapie czytania pierwszego tomu powieści i z przykrością muszę stwierdzić, że serial jest dużo lepszy niż książka. Być może mile się jeszcze zaskoczę, jednak na chwilę obecną taka jest moja opinia.

• czekoloveg Cieszę się, że nie tylko mnie ten serial zachwyca :)
    Jako że 1 sezonu nie znalazłam w sieci, kupiłam serię na DVD i kilka dni później kupiłam kolejną...
    Nie żałuję - mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najpiękniejszych historii...

Ja też jestem w połowie czytania ,,Ross Poldark" :) i muszę powiedzieć że książka bardzo mi się podoba. Cieszę się, że dzięki niej poznaję dużo szczegółów i przemyśleń postaci oraz książka jest źródłem wielu słów, których dziś już się nie używa, a które - moim zdaniem - są piękne mimo, iż czasem brzmią tak inaczej...

• Mia_023 Zgadzam się, język jest upodobniony do dawnego i dzięki temu jest ona atrakcyjna. Szkoda jednak, że istnieje różnica tłumaczeniowa i nie da się oddać dosłownego tłumaczenia, bo albo nie posiadamy takiego słowa w swoim języku, albo tłumacząc, wyszłyby brednie ;) Zachęciłaś mnie do czytania, dziękuję!
    Właściwie to dobrze jest wiedzieć jak bardzo serial różni się od książki a nawet wiedzieć co będzie dalej.

• czekoloveg Obejrzałam (a właściwie pochłonęłam) trzy sezony serialu, a potem 5 książek w tydzień - dalej mało! Czekam na część 6, a potem 13.09 (data wydania w PL części 7).

Z tego co do tej pory zauważyłam, serial troszkę różni się od książki w kilku wątkach; widać jednak, że te zmiany mają jedynie uatrakcyjnić serial, a nie mieszać w fabule. Czasami jednak w książce istnieją niedopowiedzenia, które w serialu nie istnieją (np. pamiętne sceny z 2x08). Byłam zaskoczona, że facet potrafił napisać serię książek, która jednocześnie wciąga kobiety i mężczyzn - mnogość wątków jest bardzo zaskakująca! A ciocia Agata dalej ma niewyparzony język ;-) Polecam i serial i książki!

• monika_buda ocenił(a) ten serial na: 10

czekoloveg Gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki?

• monika_buda fili. tv lub zalukaj :)

Mia_023 Film jest wierną adaptacje książek i ciesze iż 2 książki to jedna seria filmu, chociaż nie będzie dłużyzn ( a przynajmniej mam nadzieję) Czekam na 7 tom

• Leara ocenił(a) ten serial na: 10

Mia_023 Tak!! :D Wielbię go ponad wszystkie inne filmy i seriale jakie oglądałam.
    3 sezon tak mnie porwał, że zarwałam nockę, bo nie mogłam się doczekać co będzie dalej, mimo iż miałam na rano do pracy.
    Są tak realni w tych uczuciach wszyscy, piękne ujęcia, dialogi chwytające za serce, dogłębne i takie naturalne, nic na siłę, bez dłużyzn, piękni bohaterowie, ich charaktery dopracowane w każdym calu, nie ma gwiazdeczek jeśli chodzi o obsadę, te widoki Kornwalii, scenografia :o stroje, wszystko jest dopracowane i genialne !!
    Moim przeżywaniem "zaraziłam" do tego serialu sporo osób :D a będzie ich jeszcze więcej haha.
    Teraz najbardziej dręczy mnie np. wątek Drake'a i "kuzynki Elki " hiehie <3 Muszę przestać myśleć o nim, bo umrę z tęsknoty i żaden inny serial/film nie będzie się z nim równał.
    Chyba, że ktoś poleci inny tak dobry [ w takich romantycznych klimatach oczywiście :) ]

• archangielska ocenił(a) ten serial na: 9

Mia_023 Do szaleństwa, w tym - w genialnym Aidanie Turnerze, którego odkryłam dopiero w Poldarku. Do tego stopnia, że zapragnęłam go zobaczyć na żywo. I zobaczyłam. Na żywo jest jeszcze piękniejszy. Mam książki po polsku i po angielsku, audiibooki, płyty DVD, magazyny, kalendarze. To chyba jest obsesja

• archangielska Ale taka dobra obsesja :) Nie mogę wprost przestać zachwycać się tym serialem - za każdym razem odkrywam coś, czego wcześniej nie zauważyłam. Książki piękne. Cieszę się że są tu inni wielcy fani :) A zobaczyć Aidana na żywo? Marzenie...

• archangielska ocenił(a) ten serial na: 9

Mia_023 Do spełnienia. Od czerwca 2018 będzie grał główną rolę w sztuce w teatrze na West Endzie. Oczywiście planuję :)

• Stokrotka530 ocenił(a) ten serial na: 10

Mia_023 Choć obejrzałam już wszystkie 3 sezony, często włączam Poldarka od początku by chociaż popatrzeć na piękną przyrodę, którą twórcy cudownie ukazali w serialu. Te zbliżenia na pokryte rosą kwiaty, owiane morską wilgocią trawy, czy prześwitujące przez płatki kwiatów promienie słońca, którym towarzyszą skrzypce, a sceny przyrody tworzą takie krótkie przerywniki. Serial jest po prostu piękny. Chyba najśliczniej nakręcony ze wszystkich jakie widziałam, uczta dla oczu, uszu a przy tym mądra i wciągająca fabuła.

• Stokrotka530 hej gdzie można obejrzeć 3 sezon

• dinek_3 ocenił(a) ten serial na: 9

monikarudnik4 https://fili.cc/serial/poldark-wichry-losu/s03e01/odcinek-1/...

• monika_buda ocenił(a) ten serial na: 10

Stokrotka530 Gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki?

• MrsVampire ocenił(a) ten serial na: 9

Mia_023 Tak, cudowny serial i muzyka :) Ross bardzo przystojny

• Mia_023 po obejrzeniu 3-ciego odcinka 1-go sezonu o serialu mogę stwierdzić - jakaż to nuda - postaci nie wiedzą po co żyją , egzaltują się jakby swoimi rolami i to wszystko. Wszystko jakoś utopijne bez logicznego celu - po prostu życie w jakiejś matni. Jak dalej tak będzie to trzeba będzie zrezygnować z oglądania tego kiczu.

qasz666_qwerq Obejrzałam 4 sezon. Zastanawiam sie czy i kiedy będzie realizowany 5 sezon, książki znam, więc gdyby na tym zakończono dramatu nie ma.

boundless W sieci jest zapowiedz piątej serii, dobrze , ale trzeba pamięta iż skok czasowy miedzy filmowanymi książkami będzie wynosił ( o ile dobrze pamiętam) 11 lat - czyli mega zadanie przed ekipą charakteryzatorów, no i odbędzie się kasting na młodocianych aktorów- odtwórców ról dzieci, książkowych bohaterstw.

• Oshin ocenił(a) ten serial na: 7

boundless Nie będzie aż takiego przeskoku czasowego. Serial nie będzie ekranizacją kolejnej powieści w tym przypadku, sezon 5 ukaże to, co działo się między kolejnymi tomami sagi.

Oshin No t lekki zawód, o będzie sie serial ciągnął i ciągnął. W sumie dość wierna jest adaptacja , wiec wg mnie nie zachodziła taka potrzeba

• Mia_023 od jakiegoś czasu udzielam się na różnych forach internetowych, poznaję nowych ludzi w internecie i na standardowe pytanie "jakie pytanie lubisz?" odpowiada, "Poldark - uwielbiam" i mam wrażenie że jestem JEDYNĄ OSOBĄ na tych forach, która oglądała/ lubi ten serial. Ludzie wymieniają te mainstreamy z Netflixa, których z kolei ja nie oglądam.

• karola_biel Nie jesteś jedyna, ja też uwielbiam ten serial , lubię te emocje jakie we mnie wywołuje. Aidan Turner jak Ross Pldark po prostu ideał, chociaż mam wrażenie, że w kolejnym sezonie namiesza. Tylko nie nic nie pisz , poczekam :).

• letycja ocenił(a) ten serial na: 10

kisha31 Tez kocham i uwielbiam ten serial. Jest PRZEPIEKNY!

• joannagabixd ocenił(a) ten serial na: 9

Mia_023 Tak jest! : ) Znalazłam go przypadkiem którejś niedzieli, gdy nudziłam się jak mops i z tej nudy włączyłam telewizor i skakałam po kanałach. Na Epic Drama dali cały sezon, więc włączyłam ponowne odtwarzanie tego, co już leciało, od pierwszego odcinka. Do seansu dołączyła moja mama i siostra, teraz ciśniemy 3 sezon, oczywiście ściągnięty, bo nie wytrzymałybyśmy, gdyby mieli puścić na Epic Drama znowu za tydzień czy dwa. A kto wie, może nie będzie tego wcale! : D

• Mia_023 Moja miłość do tego serialu trwa od maja br.,kiedy przełączałam po kanałach i przez przypadek zobaczyłam moment z niebieską suknią :) No i wpadłam!Majówka z głowy!

• Mia_023 Czy to jest w ogóle serial dla faceta, czy bardziej romansidło dla kobiet? Lubię seriale z ładną scenografią, ciekawymi postaciami, osadzone w historii, np. Dowton Abbey uwielbiam. Czy polecicie mi Poldarka?

• krismovies Polecam z całego serca :)

• Kleo_Nowak ocenił(a) ten serial na: 10

Mia_023 Ja jestem zakochana i w serialu i w książkach

• Rithaa ocenił(a) ten serial na: 10

Mia_023 Ja!!! Szukam sezonu czwartego z lektorem :(

• Mia_023 Tak. Moja żona...

• Raedwald ocenił(a) ten serial na: 10

Mia_023 Ja. Serial jest jednym z najlepszych i najpiękniejszych jakie powstały kiedykolwiek. Kto go jeszcze nie widział to powinien jak najprędzej obejrzeć.