PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836641}

Poplątana

Undone
7,8 4 019
ocen
7,8 10 1 4019
7,8 6
ocen krytyków
Poplątana
powrót do forum serialu Poplątana

Serial zrealizowany jest techniką rotoskopową polegającą na kolorowaniu klatek taśmy filmowej co powoduje że rysunki postaci są bardzo dynamiczne.
Według mnie serial ten nie jest o podróżach w czasie tylko o rozwoju schizofrenii u głównej bohaterki. Dziewczyna, obciążona genetycznie schizofrenią, ( babcia i ojciec ) w wyniku wypadku samochodowego przeżywa silną traumę co wywołuje przyspieszenie rozwoju choroby. Bardzo fajny dramat.

ocenił(a) serial na 8
m_ch

To co piszesz będzie spoilerem dla tych co jeszcze nie oglądali.

ocenił(a) serial na 8
m_ch

A moim zdaniem zakończenie zostawia nam otwarte drzwi do własnej interpretacji. Nie ma 100% dowodów na to, że była to tylko choroba, albo, że to jednak zakrzywienie czasoprzestrzeni. I właśnie to jest w tym serialu piękne. :)

Skyscrapiing

SPOILER ALERT



Ja to zrozumiałem tak, że wszystko co się dzieję po wypadku, to jest w jej głowie, a sama Alma jest w śpiączce. Dopiero kiedy na końcu spodziewa się, że ujrzy ojca wychodzącego z jaskinii, w tym momencie się wybudza, ale to tylko moja teoria. Końcówka sugeruje, aby to właśnie widz zinterpretował, o co w tym wszystkim chodziło, jakoś nie przekonuje mnie to, że przez cały ten czas chodziło o schizofrenię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones