PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836641}

Poplątana

Undone
7,8 4 019
ocen
7,8 10 1 4019
7,8 6
ocen krytyków
Poplątana
powrót do forum serialu Poplątana

Niesamowity i wciągający, bardzo dobrze pokazuje z czym muszą mierzyć się osoby ze schizofrenią. Tak ja to interpretuję - bohaterka nie miała żadnych wizji, nie potrafiła przenosić się w czasie. Cierpiała na chorobę psychiczną, która doszczętnie zaburzyła jej zdolność postrzegania rzeczywistości. A strata ojca bardzo się do tego przyczyniła.
Pięknie też wygląda technika w jakiej wykonano ten serial.

ocenił(a) serial na 8
Daraxus

Właśnie fajne jest to w serialu, że można na swoje to zinterpretować. Ja też myślę, że miała schizofrenię, ale chciałbym, żeby to była jednak supermoc :D Przecież to serial animowany, wszystko jest możliwe!

ocenił(a) serial na 8
Daraxus

Można uznać że chorowała ale skad wiedziała że to matka włamała się do biura jej ojca? Nie mogła tego wiedzieć

użytkownik usunięty
Azazell

Amazon przedłużył ten serial o kolejny sezon. Premiera we wrześniu. :)

ocenił(a) serial na 9
Azazell

Może jako dziecko po śmierci ojca była świadkiem/podsłuchała przypadkiem rozmowę jej matki z kimś, w której matka mówiła o tym włamaniu? I ta informacja zapisała się w jej podświadomości?
Albo po prostu jej podświadomość dodała dwa do dwóch, dzieci bardzo dużo zauważają i może nieświadomie połączyła fakty.

ocenił(a) serial na 9
Azazell

Choć zastanawiająca była akurat znajomość imienia zagubionej siostry tej policjantki

ocenił(a) serial na 8
Daraxus

Sądząc po twórcy to nie może być takie proste:)

Daraxus

SPOILER.

Wszyscy w tym temacie piszą, że to był serial o dziewczynie chorej na schizofrenię. W takim razie dlaczego pierwszy odcinek jest inny niż wszystkie?Alma nie wyglądała jakby miała takie objawy, raczej przeszkadzała jej ta monotonność. Ja to zrozumiałem tak, że wszystko co się dzieję po wypadku samochodowym gdy ląduje w szpitalu, to jest w jej głowie, a sama Alma jest w śpiączce. Dopiero kiedy na końcu spodziewa się, że ujrzy ojca wychodzącego z jaskinii, w tym momencie się wybudza, ale to tylko moja teoria. Końcówka sugeruje, aby to właśnie widz zinterpretował, o co w tym wszystkim chodziło, jakoś nie przekonuje mnie to, że przez cały ten czas chodziło o schizofrenię. Jeśli rzeczywiście ma być kolejny sezon, to jestem ciekawy jak to wytłumaczą, chyba że będzie już historia z innymi postaciami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones