PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565378}

Pora na przygodę!

Adventure Time with Finn and Jake
8,1 31 249
ocen
8,1 10 1 31249
Pora na przygodę
powrót do forum serialu Pora na przygodę!

Nieporozumienie

ocenił(a) serial na 1

Ten serial jest okropny, kazdy odcinek jaki obejrzałam był... delikatnie mówiąc dziwny. Jak nie rzygający olbrzym, to jakiś pies przebrany za dziecko.. wgl jedno wielkie wtf? Nie chce obrażac, ale co wy w tym widzicie? bez hejtów proszę.

alka893

A mniej więcej ile odcinków widziałaś? I czy mogłabyś przybliżyć które to były? Jeśli trafiłaś na odcinki z 1 serii to bardzo współczuje. Dopiero jakoś od połowy 2 sezonu serial nabiera jakiejś... normalności (choć są wyjątki). Ogólnie serial ten zdobył taką popularność bo prawie wszystko ma "drugie dno". Sam jak pierwszy raz spotkałem się z nim pomyślałem "co to ***** jest" teraz jednak uważam to za genialne (oprócz pierwszej serii). Też oko musi się przyzwyczaić do specyficznej kreski. I lepiej oglądać odcinki po kolei, bo często jest wspomniane coś z poprzednich, a od 5 sezonu można się pogubić.

ocenił(a) serial na 1
Windraver

Ok dzięki, za normalną odpowiedź. Nwm jakie to były odcinki ale włączyłam i to było kompletnie popaprane. No cóż widocznie tak trafiłam, wierze że ten serial może byc normalny jednak to co zobaczyłam skutecznie zniechęciło mnie do oglądania ;>

alka893

Jeśli byłabyś chętna jeszcze kiedyś obejrzeć, polecam odc. "Miasto złodziei" (jest też odc. Miasto dziwaków, więc ostrożnie żeby nie pomylić). Nie jest to odcinek wysokich lotów, ale z pierwszej serii jeden z normalniejszych i da się obejrzeć do końca, poza tym nie wymaga znajomości serialu :)

ocenił(a) serial na 1
Windraver

ok może zobacze kiedyś ;)

ocenił(a) serial na 9
alka893

Ja osobiście polecam "Śmiertelne Zło", "Śmiertelny Upadek".

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Te odcinki to gówno. ;O Poleć coś dobrego.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

Dobra może polece odcinek "Zaraz ktoś walnie młotkiem w łeb Merkurze" oglądałaś ? Bardzo fajny odcinek.

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Taki z Ciebie kozak to cho na solówę.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

No dobra 40 grudnia pod moim blokiem.

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Dobra, tylko przyjdę z moimi ziomkami, bo będą chcieli popatrzeć.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

Dobra

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Tylko ostrzegam-chodziłam kiedyś na lekcje karate. Wgniotę Cię w chodnik.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

A ja doskonale władam bronią



































































łyszką i widelcem

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Ty chory psychopato.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

HAHAHAHAHAHA

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

HŁĘHŁEHŁEHŁEHŁEHŁE DOBREEEEEE

ocenił(a) serial na 9
Merkura

No właśnie doskonały suchar.

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

U mnie zawsze znajdziesz najlepsze suchary.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

Ta właśnie...

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Nie wierzysz mi? :<

ocenił(a) serial na 9
Merkura

a wjesz co siem stało z goblinem który obcioł sobie lewą renke i lewą nogę ?
stau siem prawy

AHAHA AHAHA YHAHA NYHAHAHA

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Moje życie nie ma sensu!! Z miliona gifów i obrazków, które mam zapisane żadne nie było odpowiednie do tej sytuacji. ;( I czo ja mam teraz zrobić??

ocenił(a) serial na 9
Merkura

i don knoł

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

angielski na najwyższym poziomie.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

sori dżełtelmen i dołn an derstendżjuł

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 9
Merkura

gówno xD

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 8
Windraver

Ten serial jest zrobiony dla dwóch grup widzów - "małego" widza, którego bawią kolorowe postacie, oraz dla rodziców małego widza, którzy wiedzą co to lsd, grzybki i kolorowy trip. Rodzice oglądając kreskówkę z dziećmi, mają ubaw z analogii do zabawnych tripowych klimatów, których w AT jest całą masa - jedzenie kostek cukru, lizanie magicznego grzyba, LSP itd.
Z drugiej strony, polski dubbing niszczy wiele znakomitych analogii i żartów, więc najlepiej oglądać w oryginale.
AT może być niezrozumiałe albo wręcz głupie dla kogoś kto nie jest dzieckiem, lub nie wie czym jest odrębna rzeczywistość.

ocenił(a) serial na 9
alka893

Owszem, ta kreskówka jest cholernie dziwna. I to jest właśnie w niej najlepsze :)

ocenił(a) serial na 9
alka893

Ja polecam odcinek "Princess Cookie" (po polsku chyba "Królewna Ciastko"). Według mnie świetna fabuła. Poza tym Odcinki "I remember you" ("Pamiętam cię"), i zaraz po tym powiązany "Simon and Marcy" (raczej jeszcze nie pojawiło się w polskim CN). Wyciskacze łez. Świetne są odcinki z Lemongrab'em (Harabia Cytryndor), czyli "Too young", "You made me", "All your fault" i "Too old" , ale bardzo psychodeliczne/okrutne, więc nie wiem, czy Ci się spodobają. Szczególnie dwa ostatnie. Poza tym odcinki z Marceliną i jej tatą są świetne. W żadnym innym serialu dla dzieci, który oglądałam, nie było takiej relacji między rodzicem a dzieckiem. Zawsze pokazywane są kochające się, wspierające rodziny. Tata Marcy taki nie jest.
Adventure time według mnie trochę naciąga granice i łamie tabu, chociaż oczywiście twórcy nie mogą sobie pozwolić na wiele. Starsi widzowie mogą jednak wyciągnąć wiele smaczków. Serial lekko porusza zagadnienia wojny, miłości damsko-damskiej, samobójstwa i choroby psychicznej, dorastania (także w sensie seksualnym). Dlatego też go doceniam.

ocenił(a) serial na 10
alka893

Mhm, mhm. A teraz zgiń i przepadnij na wieki.

ocenił(a) serial na 1
Annqa

taka prawda :D

ocenił(a) serial na 10
alka893

Prawdą jest fakt, że mam ochotę oblać cię kwasem i spalić żywcem.

ocenił(a) serial na 10
Annqa

Ale wiesz, że ona ma prawo nie lubić Pory na Przygodę?

ocenił(a) serial na 10
Amakusy

Ale wiesz, że to jest forum dla tych, którzy lubią?

ocenił(a) serial na 9
Annqa

Nie. To nie jest forum tylko dla tych co lubią ten serial.

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Odpowiedziałabym ci coś, ale bywalcy tego forum raczej nie wiedzą jaka jesteś, a nie chcę, by mieli złe zdanie o mnie, więc zignoruję zaczepkę.

ocenił(a) serial na 9
Annqa

Ale to nie jest zaczepka, a ja nie zamierzałam się z Tobą kłócić. Chciałam tylko uświadomić Tobie i ludziom Twojego pokroju, że Filmweb nie jest fanowskim forum, tylko stroną do wyrażania opinii. Pozytywnych i negatywnych.

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Uświadomiłabym ci kilka rzeczy, lecz nie jesteś warta.

ocenił(a) serial na 9
Annqa

Nie no, proszę bardzo. Kto wie, może dzięki Tobie się zmienię i stanę się lepszą osobą?

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Powtarzasz się.

ocenił(a) serial na 9
Annqa

Nie pamiętam, żebym coś takiego napisała, ale jeśli tak to znaczy, że wyrażam chęć zmienienia swojego postępowania, ale ktoś lub coś musi mnie do tego zmotywować.

ocenił(a) serial na 1
Annqa

to jest forum dla wszystkich nie tylko dla fanów.

ocenił(a) serial na 8
alka893

Ooo korwa smerfy 2 arcydzieło

Martwy_Kot

I cóż w tym takiego, by od razu o tym pisać?

ocenił(a) serial na 8
Windraver

To jest bardzo ważna informacja.

Martwy_Kot

Nie rozumiem czemu?

ocenił(a) serial na 8
alka893

Jak to według Ciebie było dziwne to co powiesz na to :D?

http://www.youtube.com/watch?v=StBr88EAr0E

Odcinek Wolna Miłość, uśmiałem się na nim jak koń.

W sumie też zacząłem oglądać ten serial od nie dawna i na początku też zdrowo mnie poryło... POZYTYWNIE :D

Ten serial i "The Regular Show"("Zwyczajny Serial", kto nie zna niech ogarnie :D) miażdżą system, i w obu przypadkach uważam że dubbing Polski jest po prostu świetny ;)

ocenił(a) serial na 1
LxDead

hahaha co to było, czemu ten pies to ślimak. Moja wyobraźnia niestety tego nie ogarnia, podobnie jak "Zwyczajny serial" myśle ze to po prostu zalezy od gustu, sądze że ktoś kto to ogląda ma po prostu hmm oryginalne poczucie humoru ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones