PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565378}

Pora na przygodę!

Adventure Time with Finn and Jake
8,1 31 245
ocen
8,1 10 1 31245
Pora na przygodę
powrót do forum serialu Pora na przygodę!

W sumie to ile Balonowa ma lat? Z odcinka Earth & Water można sądzić, że na pewno nie ma 18, gdy widzimy ją we wspomnieniach Królewny Ognia, te wspomnienia są sprzed 15 lat, a Balonowa wygląda tak samo. Też zastanawiająca jest różowa guma z odc. Simon & Marcy. Na AdventureTime Wiki napisali że ma ona 300+ ale nie wiem na jakiej podstawie. Czy ktoś coś wie?

ocenił(a) serial na 10
Windraver

Trudno powiedzieć, ile Balonowa ma lat, bo może dowolnie zmieniać wiek swojego ciała ( i dojrzałość psychiczną) w zależności od tego ile przyjmie cukrowej biomasy. Widocznie najwygodniej jej w wieku 18 lat, w którym jest od dawna, ale wątpię żeby miała prawie 1000 lat. Balonowa czasami wspomina o swoich krewnych i rodzicach, więc podejrzewam, że guma z Simon and Marcy to któryś z nich. Skąd się wzięło to 300+, nie mam pojęcia.

ocenił(a) serial na 9
Windraver

Również nie przypominam sobie, aby gdzieś padła konkretna liczba. Myślę, że można śmiało uznać długowieczność, ale nie nieśmiertlność. W odcinku, gdzie powstał Goliad zasugerowała, że pewnego dnia już jej nie będzie. Zdaje się, że po prostu może utrzymać młody wygląd formując go przez cały czas.

ocenił(a) serial na 10
Windraver

Liczba 300+ padła w odcinku ,,the suitor" gdy miętówka zapytał się jednego kandydata ile czeka odpowiedział że 300 lat

ocenił(a) serial na 10
Windraver

Polecam zobaczyć nowy odcinek "The Vault", jest tam całkiem sporo na temat wieku Balonowej itp.
Swoją drogą, jeden z bardziej pokręconych odcinków, obala też jedną z teorii na temat matki Finna. :)

ocenił(a) serial na 8
Fasco

Szkoda, była to jedna z najlepiej trzymających się kupy teorii :)

Coraz bardziej za to potwierdza się chyba to, co sugerowały nam napisy widoczne w "Simon & Marcy" - że Kraina Ooo znajduje się na terenie dawnej Japonii~

ocenił(a) serial na 10
Count_Kuwaga

Też liczyłem na to, że się potwierdzi, ale fajnie, że jakoś wyjaśnili wątek ze Scary Lady.
Zastanawia mnie jednak sprawa ręki Finna. Widziałem taki wątek na kilku forach, ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia. Dlaczego w każdej alternatywnej rzeczywistości Finn ma mechaniczną rękę?

ocenił(a) serial na 8
Fasco

Też zawsze intrygowało mnie to zjawisko, ale cóż, póki nie otrzymamy jakiejś odgórnej informacji, możemy tylko zachodzić w głowę...

Ciekawostką jednak jest, że mechaniczna proteza i długie blond włosy upodabniają Finna do Edwarda Elrica, głównego bohatera "Stalowego Alchemika", i tak się składa, że obie postacie w japońskich wersjach serialów są dubbingowane przez tę samą aktorkę. Może zbieg okoliczności, a może hołd któregoś z twórców "Pory" dla ulubionej mangi~?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones