PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565378}

Pora na przygodę!

Adventure Time with Finn and Jake
8,1 31 249
ocen
8,1 10 1 31249
Pora na przygodę
powrót do forum serialu Pora na przygodę!

czy komiksy będą wydane w polsce? mam nadzieje, ze tak.

ocenił(a) serial na 10
mama_3

Znając nasz rynek komiksowy to raczej w to wątpię : / Osobiście korzystam z comixology (bardzo wygodna platforma jeżeli ktoś ogólnie lubi komiksy), ale wiadomo że to nie to samo co fizyczne posiadanie komiksu na papierze. Ponadto polecam nowe dzieło Pena http://www.comixology.com/Bravest-Warriors/comics-series/8792 - jest także kreskówka i przyznam, ze daje radę ;)

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Wiem, że to mało prawdopodobne, ale po cichu liczę na to, że ta seria zostanie przetłumaczona i wydana w Polsce. Nadzieję zawsze trzeba mieć.
Jako fani tej kreskówki możemy również podpisać jakąś petycję, ale nie wiem czy to cokolwiek da. Nie zaszkodzi spróbować. A jako wielka fanka tejże kreskówki czuję się zobowiązana do przeczytania tych komiksów. ;D Oczywiście, że w internecie też można przeczytać, ale tak jak napisałaś, to nie to samo co mieć własne wydanie trzymane w ręce. ;)
Istnieje też możliwość zamówienia z Ameryki do Polski, ale zdaję sobie sprawę, że niektórzy(w tym ja) nie znają angielskiego na tyle dobrze by zrozumieć. Ostatnio nawet pomyślałam o tym, żeby kupić komiksy w oryginalnej wersji językowej i najwyżej bym tłumaczyła za pomocą tłumacza google. xD

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Mimo wszystko treść nie jest trudna do zrozumienia, czasami może trafi się jakiś bardziej zawiły idiom. Na początku stycznia wyjdzie kolejny spin-off: Fiona and Cake (ten o Marceline dobiega już końca). I jak tu pisać pracę licencjacką jak zewsząd tyle pokus =_=". Wbrew pozorom zamówienie do Polski wcale nie będzie wiele kosztować (minus tylko, że trzeba wybrać 1 wariant okładki :( ). Gdyby to był przełom 2006-2007 roku kiedy $ kosztował 2 zł - sama wtedy ściągałam parę rzeczy zza oceanu za naprawdę śmieszne pieniądze - to bym nie wahała się teraz ani chwili. Poczekam chyba, aż wyjdzie te 6 numerów Fiona and Cake, żeby załatwić większą partię za jednym zamachem. Można zebrać się większą liczbą osób, to wtedy koszta przesyłki będą znacznie niższe :)

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Więc nie trzeba znać angielskiego, żeby zrozumieć dialogi? Dobrze wiedzieć. ;)
Wczoraj weszłam na stronę wydawnictwa. Koszta są trochę duże. 3.99$ za jeden numer i do tego 36$ przesyłka do Polski. ;P 115 zł przesyłki. Chyba, że znalazłaś jakąś stronę gdzie jest taniej.
A wiesz może ile już zostało wydane tych komiksów?

Komiksy o Fionnie i Cake? Kurczę, to może być dobre. ;)

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Obecnie czekam na 10 nr głównego wątku wstępnie zaplanowane jest 12. Spin-offu z Marceline wyszło 5 ma być 6, a o Fionie and Cake zaplanowane jest także 6. Proponuję skorzystać z ebaya, albo postaram sie dogadać z rodziną, ale na razie mam z nimi ograniczony kontakt bo mają problemy z łącznością po tym huraganie.

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Ty to masz trochę ułatwione zadanie, skoro rodzina może Ci pomóc. Ja niestety muszę sobie radzić sama. ;P
Sprawdziłam na tym ebayu, ale tam te komiksy są po takiej samej cenie albo nawet droższe.
Hm, w sumie 24 komisy. Załóżmy, że jeden kosztuje 4$:

24*4$+36$= 96$+36$= 309.12zł+115.92zł= 425.04zł. (ach ta matma)

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Zawszę mogę poprosić, żeby kupili dla kilku osób i przywieźli ze sobą jak będą lecieć do Polski :D Wtedy można odjąć koszta związane z przesyłką zagraniczną ;)

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Hm, gdyby sie tak nad tym głębiej zastanowić to jest super pomysł. Przysłałabym Ci pieniądze, a ty przysłałabyś mi te komiksy. xD Jakby co to daj znać. ;)

A tak w ogóle to podobał Ci się odcinek z Fionną i Cake?

ocenił(a) serial na 10
Merkura

Zainspirowany fan fiction, ale w taki pozytywny sposób :D Nie dość, że Kraina Ooo i jej mieszkańcy są sami w sobie wywróceni o 90 stopni to zostało to jeszcze spotęgowane efektem alternatywnych postaci :) Pomijając fakt, że Gumball wygląda jak homoś, to wszystko jest ok i mi się podoba. Na początku nie sądziłam, że tak będzie bo jak widzę niektóre fanarty związane z AT (zwłaszcza robienie par) to aż mnie to boli : ( Dlatego byłam pozytywnie zaskoczona ^ ^

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Jest parę fajnych fan-animation związanych z odcinkiem "Fiona and Cake" (niestety nie mogę podać linków)
Są na YT zrobione przez Lydia Fama.

*Uwaga wskazany produkt zawiera duże ilości czadowego wampira. Przed użyciem skonsultuj się z kardiologiem. :)

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Balonowy wygląda jak homoś? No może trochę, ale i tak bardziej go lubię niż Balonową.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

Może dlatego, że on inaczej traktuje Fionę?

ocenił(a) serial na 9
Bystrainaczej

Właśnie. Książę traktuje Fionne jak przyjaciółkę. Balonowa nigdy tak Finna nie traktowała.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

To zależy od punktu widzenia. Choć w sumie masz rację. Dla Balonowej Finn to taki chłopiec na posyłki i czasem osobisty strażnik.

ocenił(a) serial na 9
Merkura

Wbrew pozorom, w Polsce są takie rzeczy jak "sklepy komiksowe" zarówno stacjonarne i internetowe.
Są dwa które specjalizują się w sprowadzania zeszytów komiksowych, w których notabene kupuje od kilku lat.
Multiversum (multiversum pl) oraz AtomComics (atomcomics pl). W obydwu znajdziecie komiksy z Boom Studios, także te od Adventure Time. Jak nie chce wam się kupować zeszytów, to polecam czekać na wydania zbiorcze. Jedno już wyszło (jest przepięknie wydane), drugie już bodaj w lutym.

ocenił(a) serial na 9
wojkel

A gdzie mogę znaleźć te wydanie zbiorcze?

ocenił(a) serial na 9
Merkura

W tych samych sklepach co podałem :) po prostu wpisz "adventure time" i znajdź wynik "Adventure Time Vol 1"

ocenił(a) serial na 9
wojkel

Kocham Cię za to, że podałeś te strony. :) Dzięki Tobie zaoszczędzę trochę pieniędzy. Dziękuję. :)

ocenił(a) serial na 9
mama_3

Ciekawi mnie tylko, jedna rzecz......... czemu taka dobra krecha jak AT nie ma w Tesco czy Biedronce tego typu rzeczy a, Ben 10 i Generator Rex są : /

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Chodzi Ci o zeszyty i takie inne różne gadżety? Podejrzewam, że Ben 10 jarają się 10-letni chłopcy, więc naciągną swoich rodziców. ;) A poza tym w Polsce ten serial nie jest niestety taki popularny. Nie to co w Ameryce. Ostatnio widziałam obudowę na telefon z postaciami z AT. Chętnie bym taką kupiła. ^^

ocenił(a) serial na 9
Merkura

Cóż, Ben 10 oglądają dzieciaki które naciągają swoich rodziców na coś takiego, za to AT oglądają ludzie dorośli i inteligętni, którzy muszą trochę pomyśleć nad żartem itp. więc zabawki im nie w głowie.

ocenił(a) serial na 10
PaulTheHuman

"więc zabawki im nie w głowie." Sprzeciw! (mogę być tego jawnym przykładem)

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

No, po Twoim poście widzę jacy to "inteligętni" ludzie oglądają ten serial.
Sprawa jest prosta, pisałem już o niej tutaj. Merchandise jest głównie w USA, spoza którego praktycznie nie wyszedł. To już kwestia CN i właścicieli praw autorskich, że nie wychodzą na szersze rynki.

ocenił(a) serial na 9
PaulTheHuman

Problem ze stuffem z AT ma nie tylko Polska. Ciężko o cokolwiek, znajdą się nieliczne maskotki i koszulki. Cała reszta - tylko USA, włącznie z DVD (wyjątkiem są Niemcy). To samo jest z grą na DSa/3DSa. Słabo CN promuje serię poza USA.

ocenił(a) serial na 9
mama_3

Rynek komiksowy w Polsce jest na tyle słaby, że to praktycznie nie możliwe, a na pewno już w kwestii wydań zeszytowych. Chyba że zaczną je drukować w magazynach, które wydaje CN, ale to też mało prawdopodobne.

ocenił(a) serial na 10
mama_3

Jak coś to możemy już cieszyć oczka spin-offem z Fioną i Cake ^_^ właśnie przeczytałam i zapowiada się interesująco.

ocenił(a) serial na 9
Katasza9

Mój egzemplarz dotrze do mnie dopiero w środę, więc poczekam jeszcze chwilkę :) Nie mogę się doczekać. Boom! Studios zalicza kolejny sukces, bo 1 nakład skończył się błyskawicznie po premierze.

ocenił(a) serial na 9
mama_3

Dla ciekawych w lutym będzie można kupić w kioskach DVD "Pora na Przygodę".
http://dodatkiwkiosku.blogspot.com/2013/12/pora-na-przygode-zapowiedz.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones