Na masce czerwonego jest gwiazda

Przypadek? Nie sądzę...

1
 • Ciekawe spostrzeżenie.

 • Myślisz? Nie sądzę...
  Nie bardzo rozumiem co ma oznaczać to "spostrzeżenie"?
  Jeśli to że jak gwiazda to żyd... to tylko wykazałeś się wiedzą ameby (choć ameba pewnie by się obraziła za takie porównanie) bo pięcioramienna gwiazda nie ma nic wspólnego z żydami, symbolem żydowskim jest 6 ramienna gwiazda Dawidowa pacanie.
  No chyba że oskarżasz czerwonego o czary bo pięcioramienna gwiazda (pentagram) jest symbolem powiązanym z czarownicami itp. jeśli tak to wracaj do średniowiecza z takimi poglądami bo tam były w modzie ;)
  Po drugie Power Rangers to amerykańska wersja Japońskiego serialu Super Sentai i amerykanie stamtąd biorą kostiumy swoich rangersów ...wątpię aby ta gwiazda miała jakiekolwiek ukryte znaczenie równie dobrze mógłbyś napisać "na masce zielonego jest prostokąt. Przypadek? nie sądzę..." xD

   • no oczywiste oczywiste bo na fladze Wietnamu albo Maroka nie ma gwiazdy na czerwonym tle więc to na bank nawiązanie do kraju który już nie istniał gdy ten serial kręcili ;)
    A może na to coś wspólnego z flaga Chińskiej Republiki Ludowej? wiesz Japończykom chyba bliżej do nich niż to Rosji albo może ale to tylko moje gdybanie po prostu ktoś uznał że gwiazda fajnie będzie wyglądała na hełmie jednego z wojowników i padło akurat na czerwonego ;)
    Rozumiem że ty z tych od tego żartu na poziomie że skoro czarny wojownik był czarny a żółta wojowniczka żółta no to czerwony z automatu musiał być komunistą ;)

    • Chińczycy i Wietnamczycy mają żółte/złote (co innego Korea Północna https://pl.wikipedia.org/wiki/Korea_P%C3%B3%C5%82nocna ). Ja bym jednak wolał czerwonemu gwiazdy nie dawać, gdybym był twórcą. No i, z drugiej strony, tak się właśnie zastanawiam, czy aby na pewno o komunizm chodziło twórcom.

     • "Chińczycy i Wietnamczycy mają żółte/złote"
      A jakiego koloru była gwiazda na fladze ZSRR? zielonego? przecież sam podałeś we wcześniejszym poście link na którym jest flaga ZSRR a na niej żółta/złota gwiazda xD
      To jest durny serial dla dzieci klasy B (choć obawiam się że mogę obrażać inne seriale klasy B w tej chwili porównując ten badziew do nich) tam nie ma żadnego przesłania ani na widoku ani ukrytego... Power Rangers to jest zwykła bezmózga napierdalanka dla idiotów i tyle, Japoński pierwowzór ma przynajmniej jakąś fabułę (nie zbyt mądrą ale zawsze coś) podczas gdy amerykańska podróba to jest właściwie o niczym (jeśli dana seria jest zrobiona w formie komediowej jak zeo to chociaż można się trochę pośmiać ale jak próbują zrobić to na poważnie to już się do niczego nie nadaje bo tego badziewia nie da się brać na poważnie). Doszukiwanie się jakichś przesłań lub ukrytych znaczeń w takim serialu to durnota a zwłaszcza jak ktoś to robi tylko i wyłącznie na podstawie jakiegoś wzorka umieszczonego na kostiumie jednego z rangersów (obejrzałbyś chociaż japoński pierwowzór tej serii i wtedy pisał czy gwiazda u czerwonego coś znaczy).

      "Ja bym jednak wolał czerwonemu gwiazdy nie dawać, gdybym był twórcą"
      No cóż nie każdy jest przewrażliwiony i wszędzie widzi rasizm, nazizm, komunizm i inne izmy ;)

      "No i, z drugiej strony, tak się właśnie zastanawiam, czy aby na pewno o komunizm chodziło twórcom."
      przecież to ty to sugerowałeś wiążąc gwiazdę u czerwonego wojownika z ZSRR xD

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię