PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429947}

Powstać z popiołów

Ashes to Ashes
8,0 676
ocen
8,0 10 1 676
Powstać z popiołów
powrót do forum serialu Powstać z popiołów

Life on Mars to nie jest, ale i tak trzyma na prawdę niezły poziom. Na początkowych odcinkach można się nieco zawieźć - pilot wypada trochę blado w porównaniu z pilotem LoM (więc najlepiej jest NIE porównywać ;) ), a odcinki 2 i 3 niespecjalnie przypadły mi do gustu.

Za to dalej jest już bardzo dobrze i serial z odcinka na odcinek jest coraz lepszy i lepszy. Zdecydowanie wyróżnia się odcinek 6. Aktorstwo też jest na wysokim poziomie - Philip Glenister jak zwykle najlepszy, a Keeley Hawes świetnie poradziła sobie z zastąpieniem Johna Simma.

Jeśli chodzi o zakończenie serii, to uważam, że było po prostu wspaniałe, sprawiedliwe i zasłużone 10/10. Jakościowo dorównuje najlepszym odcinkom LoM, i zaryzykowałabym nawet, że wyszło twórcom lepiej niż zakończenie 1 serii LoM.

No i serial na tyle spodobał się brytyjskiej publiczności że za rok będziemy mieć kolejną serię. Średnia oglądalność serialu to prawie 7milionów widzów, o ile dobrze pamiętam.

Kilkee

Nowa seria już jest i chociaż pierwszy odcinek nie zachwycił, to kolejne trzymają w napięciu i są wciągające.
Nie lubię porównywać Life on Mars z Ashes, bo to tak jakby porównywać Donne z Rose [Wtajemniczeni w DW wiedzą doskonale o co chodzi]. Life on mars bazowało na nowym wymyśle, zaskoczeniu, surowości postaci i ogólnym wrażeniu że lata 70 to jakaś epoka lodowcowa w porównaniu do dzisiejszych czasów, a Ashes to Ashes bazuje na charakterach postaci, wydarzeniach przełomowych [akcje ze Ślubem Księcia Karola i Księżnej Diany, itp. itd], bo lata 80 już takie przerażające dla Alex nie są. I jest wiele bardziej psychodeliczne. Bo o ile Sam słyszał głosy lekarzy i spokojnie to przyjmował, to Alex nagle goni Major Tom z teledysku Bowiego, widzi śmierć swojego wydziału, a jej córka bawi się w dziewczynę z Ringu, a to jest dla niej gorsze przeżycie, niż uświadomienie sobie, że leży w szpitalnej sali i mówi do niej matka...
Poza tym Gene jest mniej... jaskiniowcem, a bardziej facetem. Nadal szowinistycznym, seksistowskim, rasistowskim etc. ale to zdążyliśmy już w nim pokochać. No i oczywiście Galex... Ten Pairing chyba nigdy mi się nie znudzi xD Gene potrzebuje kobiety takiej jak Alex, zdecydowanej, szczerej, wygadanej, a Alex, prezentuje się przy Gene'ie jak Scarlett O'Hara przy Rhett'cie. No, może z tym wyjątkiem, że są nieco inaczej przerysowani. (poniosło mnie xD? wiem...)
Uwielbiam ten serial... Ten, ironiczny, cyniczny humor, prawdziwych mężczyzn [no, jednego xD] łamany akcent i za Audi Quattro ^^

[słowotok mnie chwycił. znów. Ach...]

nikita_lost

Dokładnie za to lubię ten serial, dodam tylko jeszcze super muzykę, która dopełnia cały klimat lat 80-tych. Żałuje tylko, że tak późno go obejrzałam, patrząc na to kiedy zostały dodane wasze wypowiedzi jestem nieco w tyle :). Zgadzam się też co do zakończenia, te 3 sezony są po prostu spójne, niektóre wizje Alex mnie nie przekonywały, ale wszystko zostało wyjaśnione, seria zamknięta, takie seriale lubię.

Z aktualnych seriali, który przypomina mi trochę Ashes to Ashes polecam serial "River". Chyba muszę w takim razie zobaczyć jeszcze Life on Mars, bo mimo tego, że Ashes to Ashes zaczęłam oglądać ze względu na aktorkę, to Gene został moim ulubieńcem.

Kilkee

Pilot wypada blado, powiadasz?
Dla mnie to kompletna porażka. Żałosny pomysł, denny scenariusz i totalnie żenująca główna postać. Ogromne rozczarowanie po świetnym Life on Mars.
Może i dalsze odcinki są lepsze - nie wiem i nie zamierzam sprawdzać.

Kilkee

Nie wiem, może to kwestia gustu, ale dla mnie pilot AtA to prawdziwa bomba. Scena jak nadjeżdża Audica przy muzyce "Careless memories", po czym wysiadają z niej Gene, Ray i Chris to coś pięknego. Cały odcinek mocno utrzymany w "teledyskowym" stylu New Wave (zobaczcie nawet na teledysk nuty podanej wyżej). Klimat 80s tak namacalny, że aż można go pogryźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones