PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844348}

Quiz

6,8 3 847
ocen
6,8 10 1 3847
5,8 5
ocen krytyków
Quiz
powrót do forum serialu Quiz

Super serial

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem czy byli winni czy nie ale szczerze mówiąc jeśli rozprawa wyglądała mniej więcej tak jak pokazana na ekranie (a wiadomo że dla walorów artystycznych mogli co nieco zmienić) to mi się w głowie nie mieści jaki sąd na świecie mógłby ich uznać za winnych. Chociaż tu byli ławnicy być może uprzedzeni czy coś. Ale tam po prostu oprócz domysłów jedynym dowodem była taśma zmanipulowana (choć być może w dobrej wierze) przez jedną ze stron gdzie wyraźnie było powiedziane, że podkręcili kaszlnięcia (19) które wg nich były oszukiwaniem a nie podkrecili (prawie 200) tych które ich zdaniem były nie ważne. Jak on w ogóle by miał rozpoznawać które są które. Ci wszyscy spiskowcy niby siedzieli przecież za nim i ich nie widział. Żaden z członków publiczności nic nie zauważył i prowadzący też nie a jedynymi ludzmi, którzy byli przekonani o winie to grupa produkcyjna studia, która to musiałaby wypłacić 1 mln funtów. Poza tym okazało się, że główny kaszlący podejrzany ma 3 schorzenia. No sorry ale jeśli nawet oszukiwali to nie można ich skazać na podstawie takich 'dowodów'. Na tym etapie to była po prostu teoria. Być może prawdziwa ale jednak w żaden sposób nie potwierdzona.

ocenił(a) serial na 7
pinang

Zgadzam się w 100%. Trzeba dodać jeszcze jedna ważna rzecz, o której powiedziała adwokat: dlaczego podpowiadający nie kaszlał przez te 18 minut i skąd niby wiedziałby, że uczestnik zna odpowiedzi na te pytania, przy których nie było kaszlu.

Wcześniej ukazywani tę sprawę jako 100% winę oskarżonych i sam tak to odbierałem. Ale jak pomyślę, że tam ludzie kaszleli prawie 200 razy, a wyselekcjonowano 19 i dodam to, że w innym przypadku (tej Pani która wygrała milion wcześniej) też można z łatwością wybrać odpowiednie kaszlnięcie do prawidłowej odpowiedzi to mam bardzo duże wątpliwości.

ocenił(a) serial na 8
pinang

Artykuł o Ingramie na anglojęzycznej Wikipedii co prawda nie opisuje przebiegu procesu, ale przedstawia praktycznie te same argumenty (zarówno za winą, jak i przeciw). Niewiadomo, czy są winni, czy nie, ale rzeczywiście dziwne, że ława przysięgłych ich skazała na tej podstawie. Dowody (a w zasadzie poszlaki) wydają się grubo niewystarczające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones