PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842583}

Ród smoka

House of the Dragon
7,6 45 546
ocen
7,6 10 1 45546
7,6 18
ocen krytyków
Ród smoka
powrót do forum serialu Ród smoka

Przyznam szczerze że trochę mi się nudziło i czekałem aż odcienk się skończy. Po pierwszym odcinku mam wrażenie że obejrzałem budżetową wersję oryginału ale scenariusz pisała 14 letnia fanka której ukrytym marzeniem było to żeby Daenerys nigdy nie stała się zła i zrealizowała swoją utopię. Ogółem:

- Słabsze dialogi, serial de fact mówi ci w dialogach fabułę.
- Narzekałem na GoT że sceny są bardzo ciemne i nic nie widać i dokładnie tutaj jest tak samo.
- Fabuła prosta jak budowa cepa - laska jest królem ale zazdrosny wujek też chce być. Przy wielowątkowej i wielopoziomowej fabule oryginału, ten scenariusz wygląda jakby był pisany przez 14-latkę która pisze fanfiki.
- Motyw przewodni serialu: Mężciźni źli + patriarchat, kobiety dzielne, dobre, piękne, nieskazitelne etc. Rozumiem że ludzie zachodu mają kompleks spowodowany ich historią pełną rasizmu, seksizmu itd., ale naprawdę nie każdy serial musi być o tym. To już któryś z kolei serial o patriarchacie. Ktoś musi ich uświadomić że w niektórych krajach średniowiecznej Europy zgraja mężczyzn przy władzy tak bardzo chciała kobietę na tronie że wykorzystali kruczek prawny i obwołali ją królem a nie królową.
- Coś czuję że serial to po prostu alternatywa GoT gdzie Daenerys nigdy nie stała się zła, nigdy nie popełnia błędów i zawsze ma rację. Jeżeli mam rację to ten serial umrze po 3 sezonie a główna bohaterka będzie porównywana z Rey Skywalker.

Mam nadzieję że się myle. Narazie nie wystawiam oceny ale jak dalej będzie tak słabo to leci odemnie 4 lub 5. Liczę że fabuła będzie polegała na czymś więcej niż udowadnianiu że kobieta też może rządzić a każdy mężczyzna jest zły. Mam również nadzieję że w końcu przeznaczą trochę budżetu na oświetlenie tych cholernych scen w komnatach oraz dadzą na wstrzymanie sztampowym scenom w burdelu itd. Ja na tych scenach ziewałem.

ocenił(a) serial na 8
EMERSION

Ty wgl czytałeś oryginał? Nie wiem, zidiocenie ludzi sięga zenitu, pewnie jeszcze myślisz że ta walka o tron się między wujkiem i bratanicą rozgrywać będzie XDDDDD


Szkoda tylko że potmstwo będą razem nawet mieli więc coś tu nie pasuje XD

ocenił(a) serial na 8
EMERSION

1. "serial de fact mówi ci w dialogach fabułę." - na tym właśnie polega kino

2. "Fabuła prosta jak budowa cepa" - to jest pierwszy odcinek może nawet będzie ich kilkadziesiąc. W serialach, ktore oglądasz od razu zdradzają fabułę na pięć przyszłych sezonów?

3. "Motyw przewodni serialu: Mężciźni źli + patriarchat, kobiety dzielne, dobre, piękne, nieskazitelne etc" - nie, nie wiemy co będzie motywem przewdonim serialu bo to jest pierwszy odcinek. Możesz co najwyżej pisać o motywie przewodnim pierwszego odcinka.

4. "Coś czuję że serial to po prostu" - fajnie do oceny wrzucać swoje odczucia co zrobili aktorzy zamiast oceniać fakty. Genialne.

5. "Mam nadzieję że się myle" - ja miałem nadzieję, że piszesz to dla żartu albo trollujesz.

6. "Narazie nie wystawiam oceny ale jak dalej będzie tak słabo to leci odemnie 4 lub 5" - przy tak pozytywnym przyjęciu już teraz twoja ocena będzie znaczyła tyle co owca zjedzona przez smoka na podwieczorek.

7. "Liczę że fabuła będzie polegała na czymś więcej niż udowadnianiu że kobieta też może rządzić a każdy mężczyzna jest zły" - a pięć zdań wcześniej stwierdziłeś, że fabułą to dno. To może się zdecyduj jakoś konkretnie jakie masz zdanie na ten temat.

8. "Ja na tych scenach ziewałem." - to po prostu nie oglądaj dalej i oszczędź marnych komentarzy innym.


Do reszty pitu pitu o jakichś złych mężczyznach, lewakach czy 14 latkach to lepiej się nie odnosić bo to już poziom portalu wykop.pl

2076

1. Kino głównie polega na pokazaniu ci czegoś poprzez obrazek, słynna zasada "show, don't tell". Każdy filmowiec który z nią zrywa marnie kończy. Lepiej pokazać że dwie postacie się nie lubią po przez subtelny sposób operowania kamerą czy wlepić dialog "nie lubię cię" ???

2. Fabułę można przeczytać online ponieważ jest na podstawie książek.

3. Wiemy co będzie motywem przewodnim ponieważ mamy liczne wywiady twórców oraz politykę wydawcy. She-Hulk wyszedł jedynie jeden odcinek a przecież dobrze wiadomo o czym to jest i będzie.

4. Wystawianie ocen przy filmach generalnie opiera się na odczuciach. Niestety nie ma tutaj matematycznej formuły. Jeżeli coś ci się podoba to dajesz plus, jeżeli twoje odczucia są negatywne, dajesz minus.

5. Każdy kto ma krytyczne zdanie jest trollem? xD

6. Czyli mam dać wysoką ocenę ponieważ większości ludziom (podobno) się podobało czy co? Ponieważ nie bardzo rozumiem czego odemnie oczekujesz?

7. Nie widzę sprzeczności. Fabuła to dno ponieważ polega taniej, upolitycznionej i prostej jak cep eksploracji relacji mężczyzna-kobieta w społeczeństwie. Liczę że to się zmieni i będą inne, nie z politycznego mainstreamu wątki jak np. trudne wybory moralne lub relacja władca-lud.

8. Nie musisz czytać moich komentarzy. Filmweb to wolne forum i każdy może się wypowiedzieć na temat serialu, nawet ktoś kto nie jest psychofanem i bezkrytycznie pochłonie wszystko co wyprodukuje korpo.

Zabawne że nic nie napisałeś o mojej krytyce co do oświetlenia scen w komnatach. To również słaby punkt obok słabych dialogów, scenariusza i idiotycznym ukazywaniu mężczyzn jednowymiarowo.

ocenił(a) serial na 8
EMERSION

1. Nie napisałem nigdzie, że pisze "głównie", nie trafiony argument.
2. Oceniasz serial na podstawie jednego odcinka, że fabuła jest słaba po czym mówisz, że oceniasz książkę, WTF? o.O
3. Dlatego napisałem " Możesz co najwyżej pisać o motywie przewodnim pierwszego odcinka."
4. Wystawianie oceny powinno opierać się na odczuciach, ale bez lekceważenia aspektów takich jak świetne ujęcia, dobrze zgrany dźwięk czy muzyka, które ocenia się na zasadzie bliższej matematyki niż "widzi mi się". Także wystawiając serialowi ocenę 1/10 "bo dla mnie się nie podoba" jest po prostu smutne.
5. Zacytuj gdzie tak napisałem, LOL.
6. Nigdzie tego nie napisałem part 2.
7. Wyżej napisałeś, że wieszo czym będzie serial bo są książki a teraz piszesz, że "liczysz, że fabułą się zmieni". To w końcu wiesz o czym będzie czy nie wiesz?
8. Piszesz oczywistości więc nie mam co tutaj dodać.

Co do oświetlenia to sam napisałem o nim w swoim wątku, więc wystarczyło wejść na profil i rzucić okiem zamiast się dąsać jak samica wieprza po porodzie w parku majowej nocy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones