Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka sezon 1, odcinek 1
odcinek Ród smoka (2022)

Dziedzice smoka

The Heirs of the Dragon 1h 5m
7,6 4 427
ocen
7,6 10 1 4427
Ród smoka
powrót do forum s1e1

Jeżeli chodzi o stronę techniczną czyli efekty specjalne i kostiumy rycerzy średnio, hełmy wydawały się plastikowe tak samo jak korona króla (chyba najgorsza korona jaką widziałem), żelazny tron i miecze wokół niego też, tło CGI raziło wręcz nałożony na nie był siwy filtr co dodawało sztuczności jakim cudem wygląda to gorzej od GoT, miałem przebłyski niczym z Wietnamu widzą prawie pierwszy sezon Wiedźmina. Przy tak gigantycznym budżecie tak spartolić i nie dobić do poziomu przednika, a może cała budżet poszedł na obsadę i smoki szkoda ponieważ psuje to imersję i ciężko zagłębić się w świat. Jeżeli chodzi o prace kamery, oświetlenie, scenografię i muzykę ten sam wysoki poziom GoT. Co do Fabuły odcinka rozumiem że to wprowadzenie do serii ale naprawdę autorzy scenariusza prowadzą ją ślamazarnie i dodają sztuczek które przykuwały by widza do ekranu nie ma efektu wow bez Cliffhanger'ów, ciekawiej ogląda się jakieś tureckie romansidło tam chodziarz dialogi i gra aktorska jest bardziej żywa, nie wiem czy to celowy zabieg reżysera ale aktorzy graja bardzo powściągliwie nie wyrażają swoich emocji a przecież odcinku się trochę działo. Podsumowując 6,5 oby kolejne odcinki były lepsze ale nie zostałem zachęcony dam serialowi jeszcze jedna szansę oby jej nie zaprzepaścił.

PIXA_GOD

"Ślamazarnie" już chyba zapomniałeś jaki GOT był w swoim szczycie i najlepszej formie w pierwszych sezonach, i zapomniałeś dlaczego GOT zacząłbyć gównem, bo zaczął odchodzić od wolnej akcji, dialogów i koncentracji na postaciach. Ten odcinek bije na głowe 7 i 8. tu nawet nie ma co dyskutować, potencjał jest również żeby spokojnie zostawić w tyle przeciętny 5 i 6 sezon. Widać rękę GRRM w ten odcinek i że ma sporo do powiedzenia przy tym serialu.

kamells

Może było i ślamazarnie ale za to ciekawie chciało się oglądać odcinki kolejne była jakaś ciekawa fabuła i wątki albo jakieś chlifhangery i chciało się kolejny odcinek a tutaj nic

PIXA_GOD

najlepiej porównaj pierwszy odcinek GoT a ten :) jest różnica jakościowa

ocenił(a) serial na 7
PIXA_GOD

Oczywiście. Nie ma żadnego porównania... duuużżżooo gorszy od GOT

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones