Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek Ród smoka (2022)

Drugi Tego Imienia

Second of His Name 1h 3m
7,6 3 254
oceny
7,6 10 1 3254
Ród smoka
powrót do forum s1e3

Końcówka

ocenił(a) serial na 7

Odcinek bardzo dobry... mimo to wrażenie psuje nieco końcówka. Sekwencja ostatniej bitwy na plaży jest nakręcona świetnie ale przeszkadza mi to jak bardzo Daemona chroni plot armour. Przy tylu strzałach kierowanych w niego już dawno powinien leżeć na piachu naszpikowany nimi. Odbiera to trochę realizmu niestety A jest to coś co w pierwszych sezonach GoTa by nie przeszło. Aż mi się zaczynały przypominać głupotki z "Battle of Bastards". Mimo to odcinek solidny i zdecydowanie podtrzymujący poziom.

ocenił(a) serial na 7
Boczek003

Rickon płakał jak oglądał

Boczek003

Cała walka o "schody" wygląda dziwnie. Wystarczyło by aby 2-3 smoki ziały ogniem w wejścia do jaskiń i czad wybija całe wojsko "kraba". Czad jest cięższy od powietrza i spływałby w dół jaskiń. Zresztą co to wojsko jadło? Skąd mieli wodę?

nawieczor

Czad jest trochę lżejszy od powietrza.

Ajouey

zgoda, mój bład. Co zmienia sytuację dla ludzi w jaskiniach na gorszą. Wystarczy zablokować przepływ powietrza poprzez drugie źródło ciepła czyli drugiego smoka i całe wojsko w ciągu 3 minut jest martwe.

Boczek003

Słusznie. W dodatku irytuje fakt, że wcześniej niby trzy lata się męczyli z tymi piratami (czego nam serial nie pokazał, tylko tępo o tym informują), a wystarczyło Daemona rozzłościć na samym początku całej wojny i dawno byłoby po kłopocie.

ocenił(a) serial na 7
Boczek003

Sam pomysł z misją samobójczą - rewelacja! Podobnie jak to, że zmasakrował posłańca (to nawiązanie na jednej z plotek z książek). Sekwencja kiedy Daemon płynie łódką z voiceoverem Viserysa - Świetne.

No i potem, niestety, te hollywoodzkie taktyki - wygodnie niecelne/celne strzały, przebijające zbroję, walka z pojedynczymi przeciwnikami, Drahar wysyłający ludzi raz po raz... Dużo głupot, a szkoda, bo aktorsko Matt Smith miażdży,

Oczywiście, dla Daemona jest to po prostu misja samobójcza. On bardzo śmierci szuka. Dobra, to jest zgodne też z książkami. Natomiast absolutnym szaleństwem jest już scena, w której wychodzi z truchłem Drahara, uwalany jego krwią. Ja wiem, że tu chodzi o analogię z Rhaenyrą, która też wraca z polowania, ze swoją zdobyczą.
To też niezmiernie mi się podoba...

ALE

Drahar miał szarą łuszczycę. To choroba, którą zaraża się przez dotyk. Nie ma opcji, żeby Daemon się tym nie zaraził. I jeszcze trzyma sobie Drahara za nadgarstek gołą ręką!

P.S. Chowanie się przed smokami było starą i sprawdzoną dornijską strategią walki ze smokami. W ten sposób Dornijczycy byli w stanie oprzeć się Zdobywcy i jego siostrom. Więc jeśli tutaj coś ma sens to właśnie to.
A odnośnie oporu przed zmasowaną siłą wroga i kwestii zaopatrzenia no to, Drahar i jego ludzie byli wspierani przez Triarchię - Tyrosh, Myr i Lys.

ocenił(a) serial na 7
Daikte

Właśnie zapomniałem o tym motywie z łuszczycą. Głupia sprawa bo Daemon w następnym odcinku trzyma się świetnie i wątpię żeby ten motyw powrócił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones