Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka Sezon 1, Odcinek 5
Odcinek Ród smoka (2022)

Oświetlamy drogę

We Light the Way 59m
7,9 2 916
ocen
7,9 10 1 2916
Ród smoka
powrót do forum s1e5

DAEMON TU DURNIU! To ja się tu nastawiam psychicznie, czekam wręcz aż odwalisz koncertową manianę; a TY CO?

Dlaczego - jak na łotra przystało - nie porwałeś Księżniczki jak Cię o to tak ładnie prosiła? HĘĘ?! PYTAM SIĘ CIEBIE!

Co to ma znaczyć? Nagle nie rozumiesz po valyrjańsku jak do Ciebie po ludzku mówi się??

"Take me to Dragonstone and make me your wife"

Czego, do ciasnej Anielki, nie zrozumiałeś w jednym prostym zdaniu??!
TRA-GE-DIA.
SZCZYT CHAMSTWA und perfidii...
Na nikogo już nie można liczyć. Nawet na Księcia Łotrzyka.

Przecież tu się aż prosiło o akcję ala Kmicic!
DAEMON!
Kpiny jakieś Ty sobie urządzasz z Bogów starych i nowych...
ZMARNOWAĆ TAKĄ OKAZJĘ! A takie epickie porwanie mogło być...chlip.

Żeby mi to było ostatni raz!

Serio to było dziwne...jakby nigdy nikogo, żadnej panny nie porywał i nie wiedział jak się do tego zabrać.
Daemon...dziwne.^^
Bohun, weź mu wyślij samouczek czy coś. Bo chłop coś nie ogarnia tematu, a ja już nie wiem co mam o tym myśleć.

ZA TO ICH KŁÓTLIWA KONWERSEJSZN & CHWYT ZA SZYJKĘ BYŁ PIĘKNY!

Bosz, jak on ją tak złapał...I can't even!!!
https://vm.tiktok.com/ZMFejjmCy/
I jak się patrzył na jej usta.

Prawie się pocałowali!!!

Najlepsze że za pierwszym razem nie zauważyłam jakie słodkie oczy szczeniaczka Książę robił do Rhaenyry przy stole!!!
https://vm.tiktok.com/ZMFehY5kx/

Dopiero potem wszedł w tryb macho.^^

Odcinek cudny jak zwykle. Telepało mną na wszystkie strony #nietylkoboDaemyraftw!

PS. Biedny Viserys. Myślałam że bidok ze stresu odwali kitę, a ja razem z nim.

PPS. Dobra, Dae. 2x już spierdzieliłeś, raz z burdelu, raz z jej ślubu! Koniec dobroci, koniec ucieczek; następnym razem ma być ślub WASZ. I NIC MNIE NIE OBCHODZI! KONIEC. SKOŃCZYŁO SIĘ BABCI SRANIE.

ocenił(a) serial na 7
WhiteDemon

Zapomniałaś o jednym szczegółe - w tej historii (serialowej, nie książkowej) Laenor uratował Daemonowi życie. Więc może dlatego Daemon nie chciał osobiście rozwalać mu wesela (tylko żeby ewentualnie zrobiła to Rhaenyra).

Wszelkie inne dywagacje dotyczące relacji Daemon - Laenor czy też Daemon - Rhaenyra - Laenor zostawiłabym na później, aby nie spojlerować. Trzeba najpierw zobaczyć, jak zostanie przedstawione małżeństwo Laenora i Rhaenyry, no i to co, wydarzy się, później - to zajmie odcinek, góra dwa.
Pytanie, czy twórcy serialu będą tutaj konsekwentni.

ocenił(a) serial na 10
Daikte

"Zapomniałaś o jednym szczegółe - w tej historii (serialowej, nie książkowej) Laenor uratował Daemonowi życie. Więc może dlatego Daemon nie chciał osobiście rozwalać mu wesela (tylko żeby ewentualnie zrobiła to Rhaenyra)."

Boże faktycznie...Ja to mam łeb, nie pomyślałam o tym! Dzięki!

WhiteDemon

Daemon jest zwykłym tchórzem, który strach zabijał alko i dragami. Jeden jedyny raz przełamał ograniczenia i poszedł na samobójczą szarże na kamiennych schodach. Dlatego wszystkie przyszłe wyczyny Daemona będą zależeć od tego czy jest trzeźwy czy napruty.

ocenił(a) serial na 8
nawieczor

W zasadzie poszedł na samobójczą szarżę na kamiennych schodach, bo jego duma została urażona przez nieproszoną pomoc króla. Więc wolał albo udowodnić, że żadnej pomocy nie potrzebuje, zwłaszcza łachy brata, który wygonił go ze stolicy, albo zwyczajnie zginąć. Poza tym odważny jest tylko kiedy ma poczucie przewagi na innymi (rzeź łotrzyków w stolicy, morderstwo nieskonsumowanej żonki, cwaniakowanie na turnieju rycerskim), kiedy jest inaczej to mu mięknie faja (jak akcja ze skradzionym jajkiem). Trochę szkoda, bo jak dotąd spodziewałem się ciut więcej po tej postaci.

kfcboy

Z tą urażoną dumą, to bym nie przesadzał ale uwagi co do odwagi Daemona trafne. W efekcie działa tylko wtedy gdy "okoliczności" dają mu dużą przewagę. Taki byle jaki produkt ognistego rodu smoka, byle co ale jest.

WhiteDemon

Co w tym odcinku było aż tak bezbłędnego, genialnego i cudownego, że dostał aż 10/10? Bo sam komentarz, w sumie nic nie mówi...

ocenił(a) serial na 3
WhiteDemon

A ja myślałem, że pierścieniom władzy się nie da dorównać, ale jak widać jest już blisko. Od 5 odcinków ciągnie się wątek uciskanej przez patriarchat Rhaenyry a teraz doszedł do tego uciskany biały gej, którego ojciec jest czarny. Wspaniale

ocenił(a) serial na 5
Yoker0011

Jaki biały gej ma czarnego ojca?

ocenił(a) serial na 3
KROPKA

Też się zastanawiam.. może spłodzony przez invitro *>*

ocenił(a) serial na 9
Yoker0011

Przecież Leanor nie jest biały - to mulat. Podobnie zresztą jak np. Barack Hussein Obama, którego wszyscy nazywają pierwszym czarnoskórym prezydentem w historii USA. Widocznie każdy widzi to co mu jest wygodne..,

ocenił(a) serial na 3
damiannagel

Wydźwięk ma być taki, a nie inny, różnorodność ku uciesze środowiskom lewicowym i nie ma znaczenia tutaj odcień karnacji bo to szczegół.

ocenił(a) serial na 9
Yoker0011

Poprawność polityczna to moim zdaniem gangrena, która toczy współczesny świat. Szkoda tylko, że ta skrajnie lewicowa ideologia wkrada się również do świata fantasy, który powinien być wolny od polityki. Zmienianie koloru skóry postaci książkowych pod dyktando mniejszości rasowych to żenada – tym bardziej, że nie cały świat wygląda jak Nowy Jork.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones