Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka sezon 1, odcinek 5
odcinek Ród smoka (2022)

Oświetlamy drogę

We Light the Way 59m
7,9 2 951
ocen
7,9 10 1 2951
Ród smoka
powrót do forum s1e5

Tak jak przewidziałem

użytkownik usunięty

Czyn popełniony przez przyszła królową poprzez namówienie jej do niego przez największego wroga korony - toczy już całe królestwo. Nikt nic nie wie, a Ci co wiedzą dawno zostali uciszeni.

Obecna królowa, której udało się połączyć wszystkie kropki już dawno przestała się odzywać, bo zrozumiała, że to i tak nic nie da i jedyne co jej zostało to chronić swój własny tyłek przed śmiercią.

Tak się zaczyna rozpad każdego rodu. Moje predykcje były w 100% trafne.

Jak wiemy z "Gry o Tron" - ród zakończy panowanie szalonego króla, który ostatecznie zostanie zgładzony. Tutaj widzimy tylko korzenie tego szaleństwa, które będą tylko dalej wszystko rozwijać.

ocenił(a) serial na 8

Jakie znowu szaleństwo?? xD

użytkownik usunięty
Danio31b

Oglądałeś Grę o Tron? Pamiętasz "Szalonego Króla", który został zabity przez "Królo Bójcę"?

W Rodzie Smoka właśnie widzimy jak to się zaczęło. Dalsza fabuła będzie prowadzić tylko w tym kierunku.

ocenił(a) serial na 8

Nie będzie żadnego szaleństwa, bo książka i sam Taniec smoków kończy się 150 lat przed szalonym królem i Daenerys XD i nie każdy Targaryen był szalony :)

ocenił(a) serial na 8

Wiemy to my wszystko z książki, więc co to za próba przewidywania scenariusza xd

użytkownik usunięty
69guziec

Ja książki nie czytałem, więc nie wiem ... ale to idzie wywnioskować.
Nic odkrywczego jak się ma coś więcej między uszami niż dwa obijające się o siebie neurony, które wołają "żreć" ;)

ocenił(a) serial na 8

To źle wnioskujesz, poza tym piszesz jakoś niezrozumiale...

użytkownik usunięty
69guziec

To co takiego źle wywnioskowałem?

ocenił(a) serial na 8

"Obecna królowa, której udało się połączyć wszystkie kropki już dawno przestała się odzywać, bo zrozumiała, że to i tak nic nie da i jedyne co jej zostało to chronić swój własny tyłek przed śmiercią."

Obecną Królowa, czyli Alicent próbuje zjednać sobie przyjaciół, bo widzi że Król zaraz odejdzie i trzeba będzie walczyć o Tron, więc źle wnioskujesz że się boi :)

użytkownik usunięty
69guziec

Dobra - napiszę to jak najprościej się da... może coś dotrze.

Więc tak - pokaż mi palcem, gdzie ona próbuje sobie zjednać przyjaciół? W tej nic nie znaczącej uprzejmościowej wymianie słów z jakimiś goścmi na przyjęciu? Bo może coś mi umknęło...

... druga sprawa - gdyby jej na prawdę zależało na Tronie - tak jak to sugerujesz - nie zaufała by i nie dała by się zmanipulować przyszłej królowej (tej młodej). Chciała dla niej dobrze, więc z początku nawet ją chroniła.

Teraz już siedzi cicho, bo wie, że to nic nie da. Tym bardziej, że powiedział jej to ojciec (ten, którego odsunęli od stanowiska z tego samego powodu - za dużo wiedział).

Każdy tam wierzy w swoje własne kłamstwa.

Nawet ten Sir (jakiś tam) myśli, że to on rozdziewiczył księżniczkę, bo przecież ślubował i nigdy z kobietą nie był, więc skąd ma wiedzieć?

Łączymy kropki panie - a nie jakieś durne wymysły.

ocenił(a) serial na 8

Nie jakichś gości, tylko Ci goście to jej ród. Jeden z najpotężniejszych, czyli Ród Hightower, gdzie ich Lord a jednocześnie stryj Alicent, mocno zasugerował, że to Ona ma zawsze ich poparcie. Można to rozumieć, to że jeśli nawet będzie to wbrew koronie, to Oni są z nią.

Druga sprawa, to Ser (nie sir) Cole (a nie jakiś tam) rzeczywiście rozdziewiczył księżniczkę. Co w tym dziwnego? To jest fakt. Królowa Alicent specjalnie go nie ukarała, ponieważ woli mięć go po swojej stronie :)

"Każdy tam wierzy w swoje własne kłamstwa."

Nie wiem co takie zdania mają wprowadzić do dyskusji. Masz jakieś urojenia?

Ojciec Królowej, Otto Hightower, były namiestnik próbował świadomie zniszczyć reputację Rhaenyrze, bo on jak i królowa chcą, aby Żelazny Tron przypadł naturalnemu następcy, czyli pierworodnemu synowi Króla.

użytkownik usunięty
69guziec

Oglądałeś ten serial w ogóle?

Przecież oczywiste jest, że księżniczkę rozdziewiczył ten pacan w jasnych włosach (kiedy zabrał ją do burdelu) - ona zaraz po tym uwiodła tego Sir Cole'a ... i jemu się teraz wydaje, że to jego sprawka.

Jesus - Ty w ogóle ogarniasz co tam się dzieje na tym ekranie?

ocenił(a) serial na 8

Ty nie ogarniasz i wymyślasz jakieś swoje bajki. Zrozum dzbanie ze ten serial jest na podstawie książki i wyobraź sobie że wiem co tam się dzieje. Nie pogrążaj się swoimi foliarskimi teoriami z dupy wyssanymi.

Nie ma sensu już odpowiadać Ci na żaden post, bo masz jakąś schizofrenie czy inna dwubiegunowke

ocenił(a) serial na 8

Według książki, Książę Daemon tylko zainteresował młoda ksieznciske tematem seksu, imprez, burdeli... A ptoem ją odrzucił. Rhaenyra poczuła się z tym źle, więc uwiodla rycerza, aby spróbować tego na własnej skórze i mieć pełna kontrolę nad sytuacją.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8

Ale ty jesteś głupi o matko xD chłop sam sobie wymyślił scenę seksu dewiant xd

użytkownik usunięty
69guziec

No faktycznie - aż zobaczyłem jeszcze raz i rzeczywiście jej nie przeleciał...

... anyhow - i tak ją rozgrzał, że nie dała rady utrzymać tego na wodzy.

Anyway - na jedno wychodzi.

użytkownik usunięty
69guziec

W każdym razie - reszta wniosków jest dość poprawna. Rzeczywistość jest taka, że to był to od początku plan skierowany przeciwko koronie....
... no i widać jak to się wszystko teraz nakręca. Więc nadal - niczego to kompletnie nie zmienia.

Nieźle odklejony jesteś xD

użytkownik usunięty
Akira_666

Lepiej być odklejony niż przyklejony ;)

ocenił(a) serial na 9

Koleś ogląda serial na podstawie książki i widzi wątki których nie ma - geniusz :-P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones