Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek Ród smoka (2022)

Księżniczka i królowa

The Princess and the Queen 1h 7m
6,9 2 747
ocen
6,9 10 1 2747
Ród smoka
powrót do forum s1e6

Przyznam szczerze, że ten wątek wydaje mi się kompletnie nielogiczny. Facet zamordował człowieka, gołymi rękami, w obecności setek świadków i nie spotkała go za to żadna kara? Dodatkowo ten człowiek był "przyjacielem" księcia. Oczywiście książę nie mógł oficjalnie przyznać się jak bliskim przyjacielem, ale jednak nie był to byle sługa. Cole nie tylko nie został zabity, wygnany czy uwięziony, ale nawet nie stracił swej pozycji na dworze? Poza tym jak rozumiem przysięgał wierność Rhaenyrze i tak sobie po prostu zmienił panią na Alicent, bo mu bardziej pasowało? To tak wolno ;)? Nie czytałem kodeksu karnego Westeros, ale mam wrażenie że to ma się nijak do praw jakie tam się stosuje i dla mnie jest to spora fabularna dziura.

m.gasior

W książce pozbył się Joffreya podczas walki na turnieju więc rozegrano to sprytnie. W serialu w poprzednim odcinku wszystko co było związane z C.Cole było nielogiczne i głupie. Dosłownie każda scena (na statku jego absurdalna propozycja ucieczki z księżniczką Rheanyrą, błyskawiczna spowiedź u królowej Alicent, morderstwo na oczach wszystkich i brak konsekwencji)

Jego postać w książkach pięła się co raz wyżej w hierarchii społecznej, bo to zwyczajny karierowicz, łajdak, niegodziwiec.

Natomiast w serialu w odcinku 5 zrobili z niego jakiegoś romantyka i idiotę. Więc, gdy nastąpią jego awanse będzie to mocno zgrzytać, że nie poniósł konsekwencji i nie został skazany na więzienie lub śmierć za zabicie gościa.

ocenił(a) serial na 8
returner

"na statku jego absurdalna propozycja ucieczki z księżniczką Rheanyrą, błyskawiczna spowiedź u królowej Alicent, morderstwo na oczach wszystkich"
Nie było w tym nic nielogicznego, wszystko było konsekwentne i wynikało z jego charakteru. Zachowywał się jak idealistyczny nastolatek, może dlatego że większość życia spędził na wojnie. Idiotyczny był tylko brak żadnych konsekwencji za morderstwo na oczach wszystkich.

returner

Dokładnie, kompletnie nielogiczne były te wszystkie zmiany w scenariuszu.

ocenił(a) serial na 7
m.gasior

Oczywiście, że to jest potworna dziura fabularna, która, niestety, źle wróży na przyszłość serialu. Tzn. im więcej takich baboli, tym bardziej historia się rozpada.

Nie chodzi mi o charakteryzację Cole'a, bo ta jest zrobiona nieźle (w pierwszej swojej scenie nokautuje przeciwnika zwróconego do niego tyłem, ja wiem, że Cole się nie poddał, a Daemon nie powinien był się głupio puszyć, ale, to nie jest honorowe zagranie, a potem w odcinku trzecim dość nonszalancko proponuje Rhaenyrze, że zabije dla niej Jasona Lannistera - ona myśli, że to żart. No właśnie nie!), tylko o brak konsekwencji.

A to jest rażące. W książkach przynajmniej był to turniejowy "wypadek" - też morderstwo, ale trochę bardziej subtelne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones