Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka Sezon 1, Odcinek 9
Odcinek Ród smoka (2022)

Zielona Rada

The Green Council 57m
7,7 2 312
ocen
7,7 10 1 2312
Ród smoka
powrót do forum s1e9

Po genialnym Lord of the Rides pojawił się znaczny spadek jakości, niestety na kilku płaszczyznach - zbyt dużo zdrajców wrzuconych w tym samym czasie na ekran, scena Rhaenys pozbawiona logiki, wręcz absurdalna, zaś samo CGI smoka okropne. Odcinek zasiał przed finałem trochę niepokoju

ocenił(a) serial na 9
Filmography

Zgadzam się, że scena z Rhaenys kompletnie pozbawiona logiki. Smok przebił się przez podłoże Smoczej Jamy (to niezła ta Smocza Jama jak smok może tak łatwo ją rozwalić). Samo przedstawienie Smoczej Jamy średnie: mała w porównaniu z tym ile smoków tam powinno się mieścić, brama też jakaś niewymiarowa. Z jakością CGI też się zgadzam w 100%. Ale na to można przymknąć oko, jeżeli wszystko trzymałoby się kupy. Rhaenys ma okazje praktycznie zakończyć rebelię w jednej sekundzie, ale tutaj chyba jakieś girl vibes wchodzą, że kobieta kobiety nie skrzywdzi czy co. Ale, że wojna doprowadzi do tysięcy gwałtów to nieważne. Mimo wszystko odcinek nadal bardzo dobry i nie najgorszy w sezonie, ale jeden z gorszych. Świetna scena koronacji Aegona, poszukiwania Aegona i okrucieństwa Królewskiej Przystani też były interesujące. Jestem troche zawiedziony tylko tym, że w książce było świetnie przedstawione to, że kobiety u władzy są równie okrutne co mężczyźni, a tutaj jakby showrunnerzy próbowali pokazać, że kobiety są tłamszone przez mężczyzn, a gdyby nie ten cholerny testosteron, to by nie było wojny i okrucieństw. Mam nadzieję, że finał będzie dużo lepszy, bo nie chciałbym obniżać oceny serialu.

DGordon

Zgadzam się ;) PS. A gdzie trzymanie przez tydzień truchła Viserysa?

ocenił(a) serial na 9
vaco98

Tego też mi brakowało. Zabrali to co czyniło "Grę o tron" takim fenomenem. W książkach obie "królowe" były w pewnym momencie tak skorumpowane władza i bezduszne jak Cersei. Tutaj tylko postaci męskie nie mają skrupułów. Eh, lekki zawód. Ale nadal wierzę w poprawę.

DGordon

tylko, że ona jest niebinarna więc nie jest kobieta ani facetem

ocenił(a) serial na 9
1253_1642

Postać, z tego co mi wiadomo, jest kobietą. A kim jest aktorka to mnie to ...

ocenił(a) serial na 8
Filmography

Ten serial niestety tak ma - momentami jest wręcz wybitny, a potem wali po głowie jakąś sceną wyglądającą jak wyjęta z Pierścionków Władzy. Ta ze smokiem wyskakującym z podłogi była zwyczajnie idiotyczna, aż przez chwilę myślałem, że seriale mi się przestawiły i na smoku będzie siedzieć Galadriela :)

ocenił(a) serial na 8
Filmography

Najlepsze, że w trailerze kolejnego odcinka ona leci prosto na Smoczą Skałę poinformować, że ,,Greens are coming for you Rhaenyra" XD Logiki zero. Czyli zamiast zakończyć wojnę od razu, ona leci w inne miejsce i informuje innych, żeby się przygotowali do wojny, LOL

Fass_

A nie pomyślałeś, że Alicent przypomniała jej o jej roszczeniach do tronu i wojna domowa jest Rhaenys po prostu na rękę? Ludzie, to jest Gra o Tron, polityczna rozgrywka, w której trzeba być wyrachowanym i planować wszystko na kilka ruchów do przodu. Ja wiem, że dla większości najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby roz*ebanie jednej ze stron przy pierwszej okazji, ale nie zawsze rozwiązanie na tu i teraz jest najlepsze. Miejcie trochę zaufania i nie zarzucajcie tutaj scenarzystom od razu absurdalnych ruchów xd

użytkownik usunięty
michal_kosmo

No ja jeszcze tak troszkę myślałam, że można ciągle ma żal do Rhaenyry za syna (podejrzewała ją o jego morderstwo) i może nie chciała jej ułatwić roboty. Albo ma w nosie je obie i chciała po prostu smoka odzyskać, a im nie ułatwiać roboty. Zobaczymy. Ale chi to po prostu wstyd dla serialu na takim poziomie i budżecie....

użytkownik usunięty
michal_kosmo

Hmmm ale i tak w tym przypadku byłoby jej łatwiej Dracarys Hightower I polecieć na smoczą skałę, zabrać wnuczki i Dracarys resztę. Brutalnie, ale najszybciej.
Mi się wydaje, że ona zabrać smoka chciała tylko i tyle. Mogli sobie darować wyjście smoka przez środek bo to sensu w żadnym ko tekście nie ma. Jakby chciała włączyć się w walkę o tron, przez który tyle straciła, to by ich zwegliła. Jakby chciała pomóc Rhaenerze, też łatwiej byłoby ich zweglic. Jakby chciała się odsunąć od tej walki to by w zwiastunie nie poleciała ostrzec tych na smoczej skale... No chociaz tam są wnuczki... Zobaczymy. Według mnie to niepotrzebny chwyt był. No i cgi w tym odcinku było maskaryczne

Filmography

A nie pomyślałeś, że Alicent przypomniała jej o jej roszczeniach do tronu i wojna domowa jest Rhaenys po prostu na rękę? Ludzie, to jest Gra o Tron, polityczna rozgrywka, w której trzeba być wyrachowanym i planować wszystko na kilka ruchów do przodu. Ja wiem, że dla większości najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby roz*ebanie jednej ze stron przy pierwszej okazji, ale nie zawsze rozwiązanie na tu i teraz jest najlepsze. Miejcie trochę zaufania i nie zarzucajcie tutaj scenarzystom od razu absurdalnych ruchów xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones