Nawet jeżeli ktoś o szachach nie nie wie to ta historia go wciągnie.A dla miłośników szachów ciacho z kremem. Kapitalnie opowiedziana historia. Pamiętam jak mecze Kasparowa z Deep Blue relacjonowała prasa. Były nawet zapisy calych partii z analizami i każdy mógł sobie odtworzyć. Serial naprawdę warty obejrzenia. :)
Odcinki 1-3. Genialne kino, dłuższymi fragmentami jeszcze lepsze od Gambitu Królowej. Bardzo dobre animacje możliwych ruchów na szachownicy. Proste a dużo daje na +. 10/10
Odcinki 4-5. Akcja trochę zwalnia, bardziej stawia na psychologię bohaterów. 9/10
6ty odcinek raczej przedstawiony jako wizja reżysera/Kasparova....