PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634964}
7,8 7 081
ocen
7,8 10 1 7081
6,7 3
oceny krytyków
Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza
powrót do forum serialu Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza

Jak w temacie. Szukam kryminałów, thrillerów, horrorów dziejących się w tym okresie ( ewentualnie z pewnymi marginesami ), nieważne seriale czy filmy, nie muszą być w Anglii ( Francja, Czechy, nawet Karaiby ).
Znam: "Jeździec bez głowy", "Vidocq", "Z piekła rodem", "Braterstwo wilków", "Dracula" - to najbardziej popularne chyba. Będę wdzięczny za inne tytuły.

VanRos

"Stróż prawa" - akcja w USA w czasie wojny secesyjnej, "Podejrzenia pana Whichera" - Wielka Brytania, ciekawy jest szwedzki serial "Anno 1790", jednak to wcześniej.

ocenił(a) serial na 9
bazant57

Ok, ok, może być wcześniej, ogólnie ciekawe są takie kryminały "historyczne". Mi się jeszcze przypomniał z młodości serial "Kroniki braciszka Cadfaela". Dzięki za pomoc :)

VanRos

Penny dreadful - mroczny klimat, epoka wiktorianska :)

ocenił(a) serial na 9
olcia91_3

Dzięki, dzięki :)

VanRos

Nie wiem czy wspominać o Sherlocku tym nowym z Downey JR. bo to bardziej akcja/komedia niż kryminał. No i wiem, że były jakieś nowsze filmy o Arsene Lupin na pewno z 2004r. nie wiem czy było coś więcej z tej serii.

ocenił(a) serial na 9
Pijany_Mistrz

Dzięki. Nowego Sherlocka znam, Arsene Lupin to nie do końca ten mroczny wiktoriański klimat, ale dzięki za sugestie.

VanRos

“Dr Jekyll i Mr Hyde“ (istnieje multum wersji, osobiście preferuję tę 1931, ale może zainteresuje Cię też “Edge of Sanity“ z 1989, nawiązująca również do historii Kuby Rozpruwacza)
“Frankenstein“ Kennetha Branagha
“Victor Frankenstein“ (nie zwracaj uwagi na kiepskie oceny, film mógłby mieć lepsze efekty i tylko nawiązuje do książki, ale oceniając aktorstwo i przedstawienie bohaterów to jest majstersztyk)
Jako historyczną ciekawostkę możesz też obczaic 2 części Frankensteina Jamesa Whale'a z lat 30.
“Dom Grozy“ (Penny Dreadful ) to wgl pozycja obowiązkowa
“Dorian Gray“ (znam tylko wersje z 2009 i choć nie jest idealna, to można obejrzeć)
Do tego całą kolekcja filmów o Frankensteinie ze studia Hammer z Peterem Cushingiem w roli Frankensteina, począwszy od “Przekleństwa Frankensteina“; były wzloty i upadki, ale większość z nich to naprawdę ciekawe kink
I drugą seria od Hammera, krótsza, o Draculi, z Cushingiem w roli van Helsinga, począwszy od świetnego “Horroru Draculi“
“Pies Baskerville'ów“ z Cushingiem, klasyka gatunku
“Z Piekła rodem“ (trochę krytykowana ekranizacja bardzo znanego komiksu “Prosto z Piekła“; niestety grafika komiksu w najmniejszym stopniu nie przypadła mi do gustu, mimo iż fabularnej i historycznie to dzieło wręcz przytłaczajăce; dlatego obie wersje tej historii polecam, choć do obu mam zastrzeżenia)
“Van Helsing“ to trochę bardziej kino akcji ale wciąż ze świetnym klimatem
“Crimson Peak“ (Nieco późniejsze czasy i trochę dziwny film, ale klimat utrzymuje)

Temat sprzed 3 lat, więc tuszę, że do tego czasu sam poznałeś trochę produkcji tego typu, może nawet poznałeś sporo z tej listy. Nawet jeśli znasz je wszystkie, możesz docenić ze odkopałem ten wątek i podzielić się własną listą, bo jak widzisz, też lubię mrok XIX wieku : ]

Tom_96

Powinienem chyba jeszcze wspomnieć o Kuroshitsuji. Bardzo dziwne anime, które wiele osób uwielbia, ja nie byłem w stanie obejrzeć głównej serii (mimo nawiazan do Rozpruwacza; a może właśnie z ich powodu...). Akcja toczy się w Anglii, główny bohater to młody osieroconych hrabia, którego kamerdynerem jest demon. Można obejrzeć na próbę z 10 odcinków pierwszej serii, ale nawet jeśli Ci się nie spodobają - sięgnij po “Book of Circus“. O wiele ciekawsza fabułą, o wiele lepszy klimat, o wiele mniej durnot. Jeżeli to Ci się sposoba (a wierzę że tak, jest naprawdę bardzo dobre) to możesz też usiąść do równie dobrej “Book of Murder“. Ostatnia na liście jest “Book of Atlantis“, ale sam nie wiem czy ja polecać, znów jest trochę dziwna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones