serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza

Ripper Street
2012 - 2016
1h
7,8 7 078
ocen
7,8 10 1 7078
6,7 3
oceny krytyków
Londyńska dywizja policji próbuje zaprowadzić prawo i porządek po serii morderstw dokonanych przez Kubę Rozpruwacza w dzielnicy Whitechapel. więcej mniej
Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

IFTA
Serial zdobył 3 nagrody IFTA, inną nagrodę oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza
Spot nr 1 - sezon 2 (polski)
nr 1 - sezon 2 (polski) 2015-06-02T10:05:09 https://fwcdn.pl/webv/63/10/36310/rs2.36310.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/164/634964/ale_kino__ripper_street_2.vp9.720p.webm

Akcja serialu osadzona jest w wiktoriańskim Londynie roku 1889, w czasach seryjnych zabójstw Kuby Rozpruwacza. W centrum wydarzeń serialu jest Dywizja H - okryty złą sławą posterunek policji. Poprzez swoje działania, próbując utrzymać porządek w przeludnionej dzielnicy Whitechapel, staje się znana na całym świecie.

studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / Element Pictures / Irish Film Board (finansowanie) / więcej
tytuł oryg.
Ripper Street
inne tytuły
W odcinku pt: "I Need Light", kapitan Homer Jackson używa rewolweru Smith & Wesson Mk II. Jednak akcja tego odcinka ma miejsce w 1889 roku, a wspomniana broń powstała dopiero w 1915 roku.
W odcinku pt: "In My Protection", w sklepie należącym do Ernesta Manby'ego, można dostrzec pluszowe misie oraz zabawki odtwarzające scenę przepiłowywania kobiety na pół. Jednak ten epizod ma miejsce w 1889 roku, a pierwsze wspomniane zabawki powstały w 1902 roku, a drugie dziewiętnaście lat później.
W odcinku pt: "The King Came Calling", kiedy Reid, Jackson i Drake przesłuchują sprawcę w sali autopsyjnej, ten trzeci podwija ​​rękawy. Można wtedy dostrzec, że na jego prawym ramieniu brakuje tatuażu, który miał na sobie w poprzednim epizodzie.
Jak niewiele trzeba, aby zasiać ziarno strachu w mieszkańcach przeludnionego miasta, dowiadujemy się, oglądając serial wyświetlony przez angielską telewizję BBC "Ripper Street". Akcja toczy się w XIX wieku w ubogiej londyńskiej dzielnicy Whitechapel, słynącej w historii jako teatr działań okrytego mroczną tajemnicą Kuby Rozpruwacza. Praca... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Póki co, ten serial - skądinąd świetny - z Kubą Rozpruwaczem ma wspólnego tylko postać
inspektora Abberline'a (podstarzałego już) i mniej więcej czas akcji... Polskich tłumaczy - jak często
bywa - znów poniosło.

super serial

ocenił(a) serial na 9

Zastanawia mnie bardzo czemu taki dobry serial przechodzi dzisiaj prakytcznie bez echa przy tak komercyjnie robionych serialach typu Narcos, Westworld,Opowieść podręcznej i wielu innych serialach w których aktorstwo jest o wiele niższym poziomie. Osobiście dla mnie to najlepszy serial angielskiej produkcji.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Genialny!

ocenił(a) serial na 8

Obejrzałem jak na razie 1 sezon. Fakt, że ma tylko 8 odcinków z pewnością podnosi ocenę. W tych czasach tłucze się bez umiaru odcinek za odcinkiem, nawet jeśli twórcy nie mają nic do powiedzenia i rozdymają serial jak popcorn. Starałem się znaleźć jakieś mankamenty, ale może poza kilkoma wątkami fabularnymi (a to rzecz...

więcej

Każda postać sobą coś przedstawia. Różnobarwność charakterów jest genialna. Może się wydawać trochę oklepany-zabójstwo, trochę zagadek, jakaś akcja i rozwiązanie sprawy. Ale ma to swoisty urok. Akcja rozgrywająca się w XIXw. dodaje jeszcze więcej klimatu i kryminalnej oprawy. Naprawdę świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones