PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766485}

Riverdale

6,7 85 316
ocen
6,7 10 1 85316
5,8 6
ocen krytyków
Riverdale
powrót do forum serialu Riverdale

Twin Peaks

ocenił(a) serial na 6

Czy tylko ja widzę w tym serialu masę podobieństw do Twin Peaks? Podobne miasto, podobna tragedia w tle, bogata rodzina zamieszana w zabójstwo i handel narkotykami, główny środek utrzymania miasta to jeden produkt (tutaj syrop klonowy, tam przemysł drzewny), postacie można bezpośrednio odnosić do postaci z Twin Peaks, nawet ujęcia na znak miasta takie same. Twin Peaks ma oczywiście zupełnie inny wymiar, chociaż i ten serial ciekawi, jest pewnie bardziej zrobiony na obecne czasy ;)

ocenił(a) serial na 6
Haley_Allen

taaaaak!
kazde pokolenie musi miec swoje twin peaks, jednak Riverdale sie nie umywa.
czolowka z napisem 'riverdale' identyczna jak 'twin peaks'

ocenił(a) serial na 6
Haley_Allen

A myślałam, że tylko ja się nad tym zastanawiałam ;)

martyna_kiedrowska

W sumie to aktorka grająca matkę Betty to Shelly z Twin Peaks

ocenił(a) serial na 6
Haley_Allen

Dodatkowo wzmianka Cheryl o osiwieniu w jedną noc (tak jak Leland Palmer), wyjaśnienie zagadki kto zabił Jasona i sen Betty o Blackwoodzie w jednakowym ujęciu jak Bob w Twin Peaks

ocenił(a) serial na 6
Haley_Allen

Baaardzo wiele sympatycznych podobieństw... Od symboli, miejsc i wątków zaczynając, na postaciach kończąc.
Moje spostrzeżenia to:
- "źli" faceci - podobne nazwiska lub styl:
Leo Johnson vs. FP Jones, James Hurley vs. Jughead Jones
- chata w lesie w TP vs. chata, w której się skrywał Black Hood
- klimatyczna muzyka towarzysząca obu serialom, dobrana do scenerii i motywów
- szkoła i pozornie wzorowi uczniowie
- "sportowcy" - Bobby Briggs vs. Archie i wzorowe uczennice - Laura Palmer vs. Betty Cooper
- miejscowa knajpka, gromadząca ludzi z miasteczka - w TP z ciastem wiśniowym vs. Pop's
- "złe części miasta" - Down Town vs. South side
- zwłoki James'a Blossom wyłowione z rzeki tak jak zwłoki Laury Palmer
- ojciec głównej postaci szaleńcem - Leland Palmer vs. Harl Cooper
- nazwisko Cooper: w TP detektyw Cooper, w Riverdale rodzina Betty, "bawiącej się" w detektywa
- tajemnice, tajemnice, tajemnice ... pomiędzy dorosłymi i młodzieżą szkolną
... cdn

mambaaaaa

Ech, czyli przekonaliście mnie że nie ma się co zabierać. Nie lubię takich zerżniętych seriali....

ocenił(a) serial na 6
Haley_Allen

Również mam podobne odczucia. To samo pomyślałam jak wiele podobieństw się pojawiło i jak bardzo twórcy inspirowali się Twin Peaks, aczkolwiek mimo licznych inspiracji Riverdale jest o wiele słabszy i stworzony dla mniej wymagających widzów. Po prostu łatwiejszy w odbiorze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones