PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132771}
6,2 18 341
ocen
6,2 10 1 18341
6,7 3
oceny krytyków
Rodzina zastępcza plus
powrót do forum serialu Rodzina zastępcza plus

Witam. Zauważyłem, iż wiele osób fascynuje się tym marnym, durnym i prymitywnym serialikiem, który rzekomo ukazuje najlepsze wartości rodzinne, pokazuje miłość, ciepło, bezpieczeństwo i inne bzdety, ale czy nikt nie zauważył w tym serialu ukrytego przekazu? Ten serial pokazuje zupełnie inne wartości niż wy myślicie- bardzo negatywne, bardzo powierzchowne, próżne, destruktywne wobec ludzi. Pod dachem wielodzietnej, wielce kochającej się, porządnej rodzinki i ich "wspaniałych", pomocnych sąsiadów kryje się patologia, nieuczciwość i inne rzeczy źle działające na młodzież. Proszę się zastanowić, czy jest to naprawdę serial dla dzieci, skoro porusza takie kwestie jak:

1.Alkoholizm- niby Jacek porządny ojciec a piwko to musi codziennie w każdym odcinku wypić. Nie wspominając już o Jędruli, który codziennie chleje whishy (bardzo często z Jackiem) i o dziadku trepie, który pije jarzębiaczek.
2.Agresja- Jędrula permamentnie znęcał się fizycznie nad słabszym fizycznie posterunkowym. Jacek też w odcinku "Latający projekt" pobił go pałką policyjną, a Filip w odcinku "Wielkanocne fajerwerki" zaatakował Majkę wałkiem, również dzieciaki między sobą się biły. Czy to uczy ludzi dobrych wartości rozwiązywanie problemów siłą?
3.Hierarhizacja i materializm- ten serial pokazywał, że tylko pieniądze, bogactwa i znajomości są w życiu ważne i tylko takie człowieczki (które chorują na kompleks wyższości i pogardy wobec słabszych) jak Jędrula, który był reżyserem i Alutka mają rację bytu. No i jeszcze Jacek i Anka bo są po studiach. A takim prostym człowiekiem, jak Posterunkowym, który nie ma wykształcenia ani pieniędzy można gardzić jak szmatą i wyszydzać go- najgorzej go traktowali Alutka, ciocia Ula, Jacek (chociaż ten często się litował nad nim), Jędrula, Majka i dzieciaki.
4.Okultyzm- 8 letnia dziewczynka, ma zdolności paranormalne takie jak telekineza i telepatia, których używała w 1 odcinku po to by zastraszyć nauczycielkę Filipa, potem by dokuczyć cioci Uli, a w innym by zemścić się na Jędruli (który rzekomo wypaplał Jackowi, że się całowała z chłopakiem). Z kolei Kuba użył wobec cioci Uli hipnozy.
5.Nawoływanie do nienawiści- stała krwiożercza nienawiść między ciocią Ulą a Jackiem, między Jędrulą a posterunkowym, między Majką a dzieciakami. Wyzwiska, obraźliwe komentarze, uszczypliwości, chamskie żarty i docinki. Kłótnie i krzyki.
6.Pogardzanie gorszymi- właśnie o przykładzie Posterunkowego mówię. Wszyscy z niego kpili bo był niewykształcony, nierozgarnięty i biedny. A czy to jego wina, że los się od niego odwrócił, że nie miał tyle szczęścia co szanowny reżyser Pan Jędrula, który pewnie nakradł tych pieniędzy i zapewne perfidnym sposobem wykopał konkurencję?
7.Rasizm- chamskie kawały użyte w stosunku do Elizy np. "czarna rozpacz", "czarny humor", "czarna gorączka". Lub odcinek, w którym dziewczynki zostały wyśmiane bo chciały grać Nel.
8.Seks- Majeczka w wieku 17 lat zaczęła puszczać się z Dareczkiem, zakładać krótkie spódnice, miniówy, ostry makijaż, szpilki. Dzieciaki zbyt wcześnie zainteresowały się co to seks i skąd się biorą dzieci.
9.Święta- w odcinkach świątecznych było ważne tylko kto jakie prezenty dostanie i czy ktoś nie zostanie pominięty. Były kłótnie i zamieszania w Wigilię, antychrześcijańska postawa i obchodzenie świąt na zasadzie "tradycja dla tradycji, spokój dla spokoju".

Rodzice, zastanówcie się czy chcecie to gówno pozwalać pokazywać dzieciom, które wkraczają w świat wartości, bo nieświadomie mogą wynieść to co najgorsze z tego serialu, to co zostało ukryte pod przykrywką kochającej się rodzinki, przyjaźni i miłości.

Krytykancki

Znakomity post! Ja również miałem podobne obserwacje, oglądając ten "familijny" serial, ale na pewno nie wyraziłbym tego tak klarownie i dosadnie jak Ty. Jeszcze raz brawo! A fani tego "dzieła" niech lepiej zamilkną.

ocenił(a) serial na 4
Kserksesik

Dokładnie, to gówno, które uczy złych wartości ludzi.

ocenił(a) serial na 1
Krytykancki

Nie odpisuj sam sobie.

ocenił(a) serial na 4
ziomal0906

Trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby zobaczyć 2 nicki na "K" od razu skojarzyć, że odpisuje się samemu sobie. Zresztą to, że ktoś się zgadza z prawdziwą opinią i faktami wyrażonymi przeze mnie to jakaś absurdalna rzecz?

ocenił(a) serial na 1
Krytykancki

Krytykancki - konto założone 22 listopada b.r., Krytykant Krytykancki
Kserkesik - konto założone 24 listopada b.r., Kserkses Kserkses
szurszacz - konto założone 25 listopada b.r., szs szzs
Ile ty masz lat dziecko, myślałeś, że tego nie zauważę?
A ta dyskusja poniżej prowadzona jest przez jedną osobę (ciebie), tylko w celu wymienienia swoich argumentów.

ocenił(a) serial na 4
ziomal0906

Hitek w 2007, może to też niby ja? xDD

ocenił(a) serial na 1
Krytykancki

Nie, dlatego o nim nie wspomniałem w poprzednim poście. Nie masz jutro przypadkiem klasówki z matmy?

ocenił(a) serial na 6
ziomal0906

Może schizofrenia ?

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. nie lubisz tego serialu i tyle. jak się chce to zawsze znajdzie się takie "dowody " jak twoje. jeśli Rodzina zastępcz to dzieło szatana, to podaj mi jakiś serial familijny??? i jeszcze do ziomala- ja nie mam nic wspólnego z tym(tymi) dwoma K

Krytykancki

Zbyt rygorystyczna ocena, wiele aspektów można tutaj usprawiedliwić:

1.Alkoholizm- argument przeciętny, chociaż można się tego piwa, whisky i jarzębiaczku przyczepić. Każdy z nas czasem wypije. Widziałem kilka razy jak Jacek był lekko podchmielony i to wszystko. Pijani w trzy dupy nie byli, ani nie mieli agresywnych zachowań po alkoholu. Argument średni, choć nie pozbawiony racjonalnych przesłanek.
2.Agresja- Fakt, widziałem dantejskie sceny z udziałem Jędruli i Posterunkowemu- mianowicie jak Jędrula tak Posterunkowemu najebał w garażu, że ten miał ranę na pół głowy. Głównie Jędrula i Posterunkowy się agresywnie zachowywali i dzieciaki i Jacek gdy pokrzykiwał, ale w wielodzietnej rodzinie to normlna rzecz.
3.Hierarchizacja- właśnie ten serial wyśmiewał takich nowobogackich ludzi jak Jędrula i Alutka. Alutka była kompletnie oderwana od rzeczywistości przez te swoje bogactwo i nie wiedziała jak normalni ludzie żyją. Jędrula (chcąc wcisnąć Jackowi samochód za 200 tyś zł) zresztą też nie. Prawdziwe wartości pokazywała rodzina Kwiatkowskich.
4.Okultyzm- może i racja, ale w tym serialu nie miał on nic wspólnego z szatanem.
5.Nienawiść- to fakt, ale głównym winowajcą konfliktu Jacka z Ulą była szwagierka. Ten wątek pokazuje po prostu jak ciężkie może być życie samotnej, zgorzkniałej rozwódki żyjącej w permamentym stresie zawodowym. Jędrula z Posterunkowym to też głównie wina Posterunkowego.
6.Pogardzanie- fakt, Posterunkowy był niewykształcony, ubogi, ale to nie jest przyczyną złego traktowania przez otoczenie. To wina upierdliwego i megalomańskiego charakteru Posterunkowego, który był dwulicowy- za każdym razem chciał sprzedać swoim kolegom z policji Jacka i Jędrulę by mieć o 1 sukces zawodowy więcej i dostać awans. Zresztą Kwiatkowscy byli bardzo życzliwi i lojalni wobec niego, Jacek często wstawiał się za nim u Jędruli i próbował ich pogodzić.
7.Rasizm- też mi coś? Romek zlał jednego gówniarza, który obrażał dziewczyki a Kwiatkowscy pokochali je takimi jakimi są i adoptowali. Gdzie tu rasizm?
8.Seks- dzieci się interesują takimi rzeczami, a Majka? Fakt i ona i Dareczek mnie denerwowali.
9.Święta- dzieci są łase na prezenty, a święta to nerwowy okres przygotowań, zakupów i innych zawirowań i zamieszań, w którym łatwo o kłótnię.

Także, większość źle oceniasz, ja bym poparł Cię jedynie z tym alkoholem, agresją, okultyzmem i zbyt ociekającymi ironią dialogami między Jackiem i Ulą, a Jędrulą i Posterunkowym. Przyjrzyj się dokładniej trochę.

ocenił(a) serial na 4
Hitek

Mam w dupie takie argumenty, byli pijani czy nie, ale chlali non stop, Jacek codziennie musiał żłopać piwo a Jędrula tą swoją whisky i też piwo z Jackiem (zresztą Jacek whisky też z Jędrulą), gdy widzieli jakiś problem to uciekali do alkoholu, tego ten serial uczy młodzieć- masz problem?- napij się whisky a wszystko się samo rozwiąże i wpadnie do głowy jakiś pomysł!

Co z tego, że Ula "po prostu taka była"? Musieli robić z niej od razu aż tak agresywne i wredne babsko? Ona wtrącała się niemal w każdą sprawę rodzinną Anki i Jacka, a w dwóch odcinkach perfidnie i bez żadnych skrupułów o mały włos nie doprowadziła do rozwodu! A Jędrula mógł po prostu nie wpuszczać Posterunkowego, lub naskarżyć jego komendantowi o zakłócanie spokoju przez głupkowatego bumelanta, a nie permamentnie go poniżać i znęcać się nad nim. Mógł też użyć racjonalnych argumentów w dyskusji i pokojowo dojść do porozumienia a nie poniżać go i obrażać- dlatego Posterunkowy go właśnie tak nie lubił i chciał się zemścić, bo Jędrula nie umiał się z nim obchodzić i był zbyt obcesowy.

Jakie "prawdziwe wartości" prezentowała niby rodzina Kwiatkowskich? Bo ja widzę, że prezentowała głównie takie jak ja opisałem wcześniej- nie umieli rozmawiać z dziećmi tylko na nich krzyczeć i karać szlabanami, Jacek pił piwo przy dzieciakach, Jacek wiecznie nadąsany chodził i marudził jak to on ciężko pracuje a cały nieuczciwy świat jest przeciwko niemu, no i zdecydowanie FAWORYZOWAŁ Majkę- tylko ją kochał spośród wszystkich dzieciaków, a inne to tylko by wyżywić i odchować.

Święta to nerwowy i bardzo napięty czas, ale wg. tradycji chrześcijańskiej nie przewiduje on kłótni, chamstwa, niesnssek i innych uszczypliwości, można chyba jakoś sobie poradzić bez tego? I w ogóle nie tylko w święta, ale czy przez cały rok trzeba się kłócić jak się ma problemy? Można na spokojnie i z chłodną głową.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

spokojnie?? piszesz jakieś głupoty, bonie lubisz tego serialu i tyle.t y masz jakieś kłopoty, z twoją głową

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

Bo to wszystko prawda. Gdyby nie było tych kwestii. Gdyby Panowie codziennie nie pili, gdyby trochę grzeczniej się do siebie odnosili i ze spokojem zwracali się do Posterunkowego, gdyby Jędruś i Alutka nie obnosili się ze swoim bogactwem, gdyby nie okultyzm Elizy i te odcinki "świąteczne" to ten serial byłby całkiem wartościowy. A tak to serial antyfamilijny, który pokazał zupełnie co innego niż miał w założeniu.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

na szczęście to jest tylko twoje zdanie i innych gówno ono obchodzi. a swoją drogą , skoro nie lubisz serialu to czemu go oglądasz??

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

Nie wszystko co się ogląda to się lubi. Oglądam by zaobserwować nieudolność scenarzystów i reżyserów, którzy chcieli stworzyć ciepły i rodzinny obraz kochającej się wielodzietnej rodzinki a tak naprawdę wyszła im patologia i straszne uchylenia od jakiejkolwiek normy. Odcinek "testy psychologiczne" ukazał całą prawdę o tej rodzinie ;)

szurszacz

Wiesz co, szurszaczu, musisz być bardzo niewykształconą lub jeszcze bardzo młodą osobą, jeżeli nie pojmujesz, że forum WŁAŚNIE DO TEGO SŁUŻY, ŻEBY WYRAŻAĆ SWOJE ZDANIE I CZYTAĆ OPINIE INNYCH, więc jeżeli Ciebie "gówno obchodzi" zdanie innych i nie masz zamiaru przedstawiać własnego, to po co w ogóle wchodzisz na jakiekolwiek forum? Żeby tylko przeszkadzać, postulując od ludzi, aby przestali wyrażać swoje opinie w miejscu, które właśnie do tego służy, bo ich opinia akurat Ciebie nie obchodzi? Może jeszcze wyjdziesz na dwór i zaczniesz wrzeszczeć na ludzi, żeby nie chodzili po chodnikach? Przecież praktykujesz tu po prostu jakieś żałosne chuligaństwo i to Ty najwyraźniej masz problemy z głową. Twoje posty zostały już zgłoszone. Wróć, kiedy nauczysz się, co to jest forum, co to jest dyskusja i kiedy będziesz już potrafił UZASADNIĆ, dlaczego ktoś według Ciebie pisze głupoty.

No i chciałem jeszcze dodać, że oczywiście w pełni zgadzam się z opinią Krytykanckiego.

ocenił(a) serial na 4
Kserksesik

Odcinek 5 "Krótki weekend"- Majka okłamuje rodziców by wyjechali na wyimaginowane wakacje by móc poruuchać się z Darkiem.
Odcinek 6 "Zazdrość i pisanina"- wpada żołnierz z karabinem i grozi rodzinie Kwiatkowskich, odcinek nacechowany agresją, chamstwem i wojskowym proctactwem.
Odcinek 9 "Testy małżeńskie"- Anka wbrew niezadowoleniu Jacka jedzie na spotkanie z dawnym kochasiem w restauracji a jak się dowiaduje że zbrzydł to okazuje powierzchowność i opuszcza natychmiast spotkanie urażając dawną sympatię. A Jacek używa przemocy wobec Filipa.
Odcinek 10- Eliza poprzez nadprzyrodzone okultystyczne moce uczy Romka geometrii a Cioci Uli i Posterunkowego angielskiego.
Odcinek 11 "Sztuka kłamstwa"- Filip uczy Romka kłamstwa a ten zataił fakt przed rodzicami że Majka i Darek na działce uprawiali seks.
Odcinek 12 "Ojciec marnotrawny"- przychodzi ojciec Romka, kryminalista i fircyk i wszystkie baby w tym mężatka Anka tracą głowę dla niego a Majka ubiera spódnicę, która ledwo jej tyłek zakrywa.
Odcinek 14 "Testy parapsychologiczne"- chyba najbardziej patologiczny odcinek w historii ukazujący prawdę o tym serialu.
Odcinek 18 "Rzecznik prasowy"- Anka przyjmuje pracę dla nieuczciwego biznesmena.
Odcinek 19 "Feng shui"- ta sztuka to dzieło szatana.
Odcinek 20 "Speed"- Majka miała w torebce środki antykoncepcyjne czyli znaczy że w wieku 17 lat zaczęła dawać dupy.
Odcinek 21 "Zapach kariery"- Anka popada w pracoholizm.
Odcinek 23 "Bardzo miły tatuś"- na początku odcinka Jacek stosuje wobec dzieci wojskowy rygor i opiernicza ich za byle co jak żołnierzy.
Odcinek 25 "WIelka zmiana"- Anka dorabia się na giełdzie- najbardziej nieuczciwym miejscu, na którym można zarobić.
Odcinek 28 "Grypa i bunt"- pełnie nienawiści dialogi między Ulą a Jackiem.
Odcinek 29 "Seks i ortografia"- samo pojawienie się Jędrulów w serialu to punkt kulminacyjny patologii w tym serialu.
Odcinek 30 "Tajemnice NATO"- Ula oszukuje niemieckiego dyplomatę i podmienia ściśle ważne dokumenty przy pomocy genialnie uzdolnionej Elizy.
Odcinek 33 "Wielkanocne fajerwerki" dziewczynki demolują pralnię fajerwerkami a potem wszystkie dzieciaki oszukują rodziców i odmalowywują piwnicę. Filip w tym odcinku uderzył Majką pędzlem w twarz.

Widzicie sami ile patologii w tych odcinkach.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

ty chyba mieszkasz w jakiejś illydzie???gdzie wszyscy są piękni i wspaniali. 16 letnie dzieci nie interesują się seksem ani petardami, a dorośli się kochają i nie piją alkoholu

ocenił(a) serial na 10
szurszacz

a wszystkich prawdziwych fanów serialu zapraszam na forum serialrodzinazastepcza. tam jest dużo fajnych tematów i nie ma panów na K

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

A dlaczego wszyscy źle traktowali Posterunkowego? Dlaczego Jędrula go poniżał? Bo był mniej wykształcony i biedniejszy.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

posterunkowy po prostu miał taką role i tyle. miał być takim niedojdą i tak miał być traktowany. a czy według ciebie tak powinien wyglądać polski policjant??? bać się wszystkiego i wszystkich."Szybkie kursy psychologii "-Podczas akcji zamiast pistoletu wyciągnął z kabury... kanapki," Ryzyko medytacji " - 3 godziny czyta gazety w kiosku. takich przykładów można podawać więcej. tu nie chodzi o wykształcenie i pieniądze, tylko o to jakim niedojdą jest posterunkowy

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

Nie jego wina, taki się urodził, a ludzie nie powinni go tak traktować za jego defekt.

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

No wlaśnie "taką miał rolę" tak jak Jacek rolę pijaka, Jędrula rolę psychopaty i chama bez kultury, Alutka rolę wariatki, a Filip małego materialisty. Dokładnie.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

a ty dalej swoje ,najpierw piszesz że on taki biedny, a za chwile że miał taką role. włącz se kiepskich, to mili, kulturalni abstynenci, w sam raz dla ciebie. a ja pytam jeszcze raz- jaki serial jest według ciebie familijny???gdzie nie piją, nie palą, nie zradzają i w ogóle się kochają???

ocenił(a) serial na 8
Krytykancki

"Odcinek 25 "WIelka zmiana"- Anka dorabia się na giełdzie- najbardziej nieuczciwym miejscu, na którym można zarobić."

Miejsce dobre jak każde inne :-)

Odcinek 30 "Tajemnice NATO"- Ula oszukuje niemieckiego dyplomatę i podmienia ściśle ważne dokumenty przy pomocy genialnie uzdolnionej Elizy.

Ale to było dla dobra Rzeczpospolitej, poza tym robienie wała Niemca to nie grzech :-)

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

To jakaś prowokacja trolowska, czy po prostu masz nie pokolei pod czaszką ? A tak w ogóle, jak na tak wielkiego przeciwnika serialu, masz jego dużą znajomość. Podziwiam cie, pomimo takiej odrazy, takie poświęcenie.

ocenił(a) serial na 4
chemas

Tłumaczę- muszę mieć wiedzę na temat serialu, żeby go skutecznie krytykować i mieć argumenty przeciw serialowi.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

czyli jedynym twoim celem jest krytykować serial?? tylko ten czy inne też?? idz się lecz człowieku

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

Ja jestem krytykancki- skupiam się na krytyce.

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

hehe o losie

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

a ja myślę że jesteś chory - skup się na swojej głowie

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

też tak myślę

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

A Ty po*bany. Pokaż mi papiery jaką specjalizację psychiatryczną kończyłeś, którego stopnia? Jak tak to potem diagnozuj sobie przyjemniaczku ludzi, a najpierw siebie przebadaj bo może wykażą Ci problemy z agresją i wypryski na mózgu ;)

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

twoja wypowiedz świadczy o twojej inteligencji.a twoje krzywe tłumaczenia i krytykowanie serialu typu "Odcinek 5 "Krótki weekend"- Majka okłamuje rodziców by wyjechali na wyimaginowane wakacje by móc poruuchać się z Darkiem." o jakimś urazie psychicznym

ocenił(a) serial na 10
szurszacz

według mnie jeśli ktoś obraża kogoś lub coś tylko dlatego że tego nie lubi nie może być normalny. ja też nie lubie seriali typu m jak miłość, lub na wspólnej ale dla mnie to nie jest powód żeby wchodzić na fora tych seriali i robić z siebie debila obrażająć wszystkich i wszystko z serialem związane

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

a co w moim tłumaczeniu 5 odcinka było nie tak? to nie jest prawda niby?

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

no masz racje, tylko że w tym momencie mówisz o połowie młodych ludzi

ocenił(a) serial na 10
szurszacz

poza tym każdy twój przykład jest opisany z twojego punktu widzenia- z punktu widzenia osoby, która serialu nie lubi

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

No to niech przynajmniej nie robią z Majki takiej porządnej cnotki niewydymki, mądrej uczennicy, kujonki, mądrali bo to tak naprawdę Majka dupodajka.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

łał jaki wspaniały rym ci wyszedł. a kto z niej robi cnotke i mądrą uczennice??? ty od razu uznałeś że to dupodajka , też ją trącałeś że wiesz?

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

Bardzo dobrze, tępić chrześcijańską postawę!

Krytykancki

A poza tym to w rodzinie już wszyscy zdrowi umysłowo (z tobą włącznie) ?

Krytykancki

Zgadzam się z autorem postu.Ten gniot to jest swoista promocja alkoholizmu i innych patologii.Też jak jeszcze to oglądałem to rzuciło mi się w oczy wieczne opilstwo Pana Jędruli.To jest niby tak kulturalnie podane ale widać w tym drugie dno.Widać też że dla twórców tego gniota ktoś kto ma dom i jest reżyserem to bezkarnie może zapijać się whisky z butelki wielkiej jak świnia i alkoholikiem nie jest...To samo dziadziuś który ma się za wielkiego lekarza a jarzębiaczkiem opija się bez opamiętania.Jacek też nieźle pije ale tym razem alkoholizm został podany widzowi w wersji "light"-zamracza się tylko piwem.I również alkoholikiem nie jest bo w końcu komuś kto ma dom i jest inżynierem alkoholizm nie grozi.
Kolejny absurd to prywatny policjant Pana Jędruli i Alutki który ciągle u nich przesiaduje a czasem nawet i też pije z Panem Jędrulą.Wprawdzie mimo że zawsze go przyjmują i nawet czymś poczęstują ale i tak często gęsto jest traktowany jak śćierka szczególnie przez Pana Jędrule który nie raz rzucił się na niego z pięściami.Co to jest w ogóle?Oglądają to dzieci i rzeczywiście mogą wyciągnąć jakieś sprzaśne wnioski.Ktoś powinien coś zrobić żeby przestało się tym ogłupiać przynajmniej tak z siedem razy dziennie.

I to jest właśnie w takim klimacie utrzymane że nikt tam szczególnie się nie przepracowuje (poza pijaństwem oczywiście,jedzeniem i przewalaniem się po kanapach) a żyją sobie jak pączki w maśle,Tylko obiadki podane na zastawie świątecznej,do tego oczywiście kieliszeczek winka lub szampana-w tej sztuce specjalizuje się Jędrula.W przerwie picia whisky wybiera trunki nieco lżejsze.O cygarach palonych non-stop nawet nie wspominam bo to żenada jeszcze większa niż zaciągająca po rusku kucharka Jadzia.Ech,,,

Kolejna sprawa to bardzo denne dialogi przesiąknięte sztucznością,typu dzieciaczki obiad,albo zwroty typu "Matko Kochana".Później wszyscy tam zgłupieli do reszty i zaczęli powtarzać jak mantre "Matko Kochana".

Jacek wielki inżynier a przewala się tylko po kanapach z gazetką i szklanką piwa,albo siedzi i je dwudaniowe obiadki i chrząka przytym jak nie powiem co.To jest raczej przykrywka alkoholizmu i wszelakiego lenistwa tylko w ładnej otoczce ale rozumny człowiek po obejrzeniu kilku odcinków wyczuje pismo nosem.Czyli to co się kryje pod tą ładną na pozór otoczką.Niektórzy jednak łapią się na to i oglądają całymi dniami,ja po kilku odcinkach dałem sobie z tym spokój a jak gdzieś przypadkowo się natkne to szybko przełączam.

Kuba-wielki filozof a mieszka z dziadziusiem i pracuje w kawiarence internetowej.Takie to wszystko przesiąknięte sztucznością że aż już nie śmieszne tylko jakby głupie.

Kolejna sprawa to obsesja państwa Kwiatkowskich z adopcją dzieci.Ledwo co murzynke i japonke odchowali a już przygarnęli dwoje następnych.To chyba ma sugerować jaka to wpaniała i kochająca dzieci rodzinka.A z nimi oczywiście pies żeby sielanki nie było mało.Pomijając już to że tego psa to chyba kilka razy podmieniali.Rasa ta sama ale było widać że pies jest inny.

Jeszcze co się rzuca w oczy to te ociekające przepychem wnętrza u Jędruli,zresztą u Kwiatkowskich też niewiele gorzej,jedynie tu odstaje trochę dziadziuś który gnieździ się w klitce na poddaszu ale jakby jeszcze dziadziuś mieszkał w takim luksusie jak jego sąsiad to już by chyba nawet i emerytki w to nie uwierzyły.Bo w końcu jak w Polsce się wiedzie emerytom to wszyscy wiemy.Muszą wybierać czy kupić leki czy też może coś dojedzenia...?

Na pewno jeszcze by było o czym popisać ale nie chce mi się,tu absurdów jest tyle że ciężko wszystkie opisać.

ocenił(a) serial na 10
luki431

tak pięknie zinterpretowałeś rodzinę zastępczą. zinterpretuj może dla mnie Świat według kiepskich , albo Na wspólnej

ocenił(a) serial na 10
luki431

poza tym to są twoje absurdy, ja ten serial lubie a ty nie musisz. swoją drogą masz dużą wiedzę o serialu którego nie lubisz. to tak jak niejaki Krytykancki. przypadek???

szurszacz

Czy przypadek?Nie,zaledwie pare odcinków wystarczy obejrzeć i już wiadomo o co w tym chodzi.Kiepskich nie oglądam już z 10 lat bo ile można słuchać jak niejaka Halinka wyzywa swojego męża od nierobów i jełopów.Nie bawią mnie takie rzeczy.Wole jakiś film obejrzeć np.na Canal+.Ale film a nie takie coś.Pytasz poważnie z tą piękną interpretacją (a może tylko prawdziwą) czy drwisz?

ocenił(a) serial na 10
luki431

no to oglądaj sobie filmy na canal+ i je intrpretuj

ocenił(a) serial na 6
luki431

Czy ktoś, kto codziennie wypija piwo lub dwa po pracy jest alkoholikiem ?

chemas

Piwo lub dwa po pracy to niekoniecznie alkoholizm ale zapijanie się whisky po wszystkim,przed wszystkim i pomiędzy czymkolwiek z butelki wielkiej jak świnia to już alkoholizm i to zaawansowany.Niestety absurd tego polega na tym że ktoś kto ma pieniądze i dobrze urządzony dom alkoholikiem stać się nie może.

ocenił(a) serial na 10
luki431

a co powiesz o Świecie według kiepskich??? albo o tak popularnych serialach jak Na wspólnej albo M jak miłość??? tam też byli alkoholicy(alkoholiczki), i co??czy Jędrula też jest uzależniony i chodzi na jakieś terapie??? wchodzisz na fora tych seriali i też się żalisz ??? czy po prostu nie lubisz akurat Rodziny zastępczej??? a co do dobrze urządzonego domu- czy gdyby Jędrula był alkoholikiem , to by czasami nie stracił tak odpowiedzialnej pracy?czy gdyby był alkoholikiem nie straciłby prawa jazdy??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones