Rodzina Zastępcza to dzieło szatana!

Witam. Zauważyłem, iż wiele osób fascynuje się tym marnym, durnym i prymitywnym serialikiem, który rzekomo ukazuje najlepsze wartości rodzinne, pokazuje miłość, ciepło, bezpieczeństwo i inne bzdety, ale czy nikt nie zauważył w tym serialu ukrytego przekazu? Ten serial pokazuje zupełnie inne wartości niż wy myślicie- bardzo negatywne, bardzo powierzchowne, próżne, destruktywne wobec ludzi. Pod dachem wielodzietnej, wielce kochającej się, porządnej rodzinki i ich "wspaniałych", pomocnych sąsiadów kryje się patologia, nieuczciwość i inne rzeczy źle działające na młodzież. Proszę się zastanowić, czy jest to naprawdę serial dla dzieci, skoro porusza takie kwestie jak:

1.Alkoholizm- niby Jacek porządny ojciec a piwko to musi codziennie w każdym odcinku wypić. Nie wspominając już o Jędruli, który codziennie chleje whishy (bardzo często z Jackiem) i o dziadku trepie, który pije jarzębiaczek.
2.Agresja- Jędrula permamentnie znęcał się fizycznie nad słabszym fizycznie posterunkowym. Jacek też w odcinku "Latający projekt" pobił go pałką policyjną, a Filip w odcinku "Wielkanocne fajerwerki" zaatakował Majkę wałkiem, również dzieciaki między sobą się biły. Czy to uczy ludzi dobrych wartości rozwiązywanie problemów siłą?
3.Hierarhizacja i materializm- ten serial pokazywał, że tylko pieniądze, bogactwa i znajomości są w życiu ważne i tylko takie człowieczki (które chorują na kompleks wyższości i pogardy wobec słabszych) jak Jędrula, który był reżyserem i Alutka mają rację bytu. No i jeszcze Jacek i Anka bo są po studiach. A takim prostym człowiekiem, jak Posterunkowym, który nie ma wykształcenia ani pieniędzy można gardzić jak szmatą i wyszydzać go- najgorzej go traktowali Alutka, ciocia Ula, Jacek (chociaż ten często się litował nad nim), Jędrula, Majka i dzieciaki.
4.Okultyzm- 8 letnia dziewczynka, ma zdolności paranormalne takie jak telekineza i telepatia, których używała w 1 odcinku po to by zastraszyć nauczycielkę Filipa, potem by dokuczyć cioci Uli, a w innym by zemścić się na Jędruli (który rzekomo wypaplał Jackowi, że się całowała z chłopakiem). Z kolei Kuba użył wobec cioci Uli hipnozy.
5.Nawoływanie do nienawiści- stała krwiożercza nienawiść między ciocią Ulą a Jackiem, między Jędrulą a posterunkowym, między Majką a dzieciakami. Wyzwiska, obraźliwe komentarze, uszczypliwości, chamskie żarty i docinki. Kłótnie i krzyki.
6.Pogardzanie gorszymi- właśnie o przykładzie Posterunkowego mówię. Wszyscy z niego kpili bo był niewykształcony, nierozgarnięty i biedny. A czy to jego wina, że los się od niego odwrócił, że nie miał tyle szczęścia co szanowny reżyser Pan Jędrula, który pewnie nakradł tych pieniędzy i zapewne perfidnym sposobem wykopał konkurencję?
7.Rasizm- chamskie kawały użyte w stosunku do Elizy np. "czarna rozpacz", "czarny humor", "czarna gorączka". Lub odcinek, w którym dziewczynki zostały wyśmiane bo chciały grać Nel.
8.Seks- Majeczka w wieku 17 lat zaczęła puszczać się z Dareczkiem, zakładać krótkie spódnice, miniówy, ostry makijaż, szpilki. Dzieciaki zbyt wcześnie zainteresowały się co to seks i skąd się biorą dzieci.
9.Święta- w odcinkach świątecznych było ważne tylko kto jakie prezenty dostanie i czy ktoś nie zostanie pominięty. Były kłótnie i zamieszania w Wigilię, antychrześcijańska postawa i obchodzenie świąt na zasadzie "tradycja dla tradycji, spokój dla spokoju".

Rodzice, zastanówcie się czy chcecie to gówno pozwalać pokazywać dzieciom, które wkraczają w świat wartości, bo nieświadomie mogą wynieść to co najgorsze z tego serialu, to co zostało ukryte pod przykrywką kochającej się rodzinki, przyjaźni i miłości.

9

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: