MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

1987 10 godz. 6 min.
7,3 468
ocen
7,3 10 1 468
273
chce zobaczyć
{"id":"35871","linkUrl":"/serial/Rzeka+k%C5%82amstwa-1987-35871","alt":"Rzeka kłamstwa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/58/71/35871/7106609.2.jpg"}
Scenariusz serialu oparto na motywach cyklu powieściowego Ewy Szelburg-Zarembiny. Osobiste dramaty ludzi pochodzących z... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"years":[1989]}
7
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Rzeka+k%C5%82amstwa-1987-35871/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/35871","link":"/serial/Rzeka+k%C5%82amstwa-1987-35871/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/35871","link":"/serial/Rzeka+k%C5%82amstwa-1987-35871/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Scenariusz serialu oparto na motywach cyklu powieściowego Ewy Szelburg-Zarembiny. Osobiste dramaty ludzi pochodzących z ubogich warstw społecznych są ukazane na tle ruchów niepodległościowych i rewolucyjnych w zaborze rosyjskim na przełomie XIX i XX wieku. Film przedstawia ich walkę o przetrwanie przy jednoczesnym zachowaniu godności.Scenariusz serialu oparto na motywach cyklu powieściowego Ewy Szelburg-Zarembiny. Osobiste dramaty ludzi pochodzących z ubogich warstw społecznych są ukazane na tle ruchów niepodległościowych i rewolucyjnych w zaborze rosyjskim na przełomie XIX i XX wieku. Film przedstawia ich walkę o przetrwanie przy jednoczesnym zachowaniu godności. Jest to też opowieść o rodowodzie znacznej części polskiej inteligencji. Główną bohaterką serialu jest Joanna, osierocona dziewczynka, uparcie poszukująca szczęścia, której życie przypadło na czas burzliwych wydarzeń historycznych, w których uczestniczyli Polacy, od rewolucji 1905 do I wojny światowej. Małą Joannę gra Jowita Miondlikowska. W roli Joanny już nieco starszej zadebiutowała i odniosła sukces Joanna Trzepiecińska, wówczas studentka III roku szkoły teatralnej. [za www.filmpolski.pl]

na podstawie
Ewa Szelburg-Zarembina "Rzeka kłamstwa" (powieść) / Jan Łomnicki "Rzeka kłamstwa" (dialogi)
studio
Zespół Filmowy "Kadr"
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gdzie obejrzę online?

  nathalie.de

  j.w

 • Wybitny serial

  uln

  Bardzo niedoceniony świetny serial w klimatach Nad Niemnem, czy Chłopi,dziewczęta z Nowolipek. Polecam wszystkim fanom takiej literatury.

 • Oczywiście jak to na filmwebie

  jan_niezbedny0

  ... obsada = groch z kapustą. Zamiast układać ją według ważności postaci wrzuca się nazwiska jak się komuś przypomni. A słaba to musi być pamięć, skoro odtwórców głównych ról lokuje gdzieś w środku stawki.

  8
  • Niedoceniony serial.

   Remi_filmweb ocenił(a) serial na 9

   Przyznam, że nie pamiętam tego filmu z czasu jego powstania. Na szczęście w TVP Historia powtarzają jego emisję i dzięki temu można podziwiać świetne kreacje całej plejady naszych fajnych aktorów. I muzyka ........... po prostu świetna!

  • calkiem niezly ale..

   ganz74

   Klubowicz,Trybała,Trzepiecinsk a w jednym serialu- to glowny atut plus śmiale sceny jak na polskie kino.Serial nie odniosl jednak dużego sukcesu bo dobre odcinki przeplatane są słabymi.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.