PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 550
ocen
7,5 10 1 22550
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne

Czy zauważyliście że postać odgrywana w tym serialu przez Olgę Bołądź jest bardzo podobna do Lisbeth Salander z trylogii Stiega Larssona. (postać ta pojawia się w filmach "dziewczyna z tatuażem" oraz szwedzkich ekranizacjach) Jej milczący lekceważący sposób bycia, brak okazywania emocji a nawet wygląd sprawiają, że zawsze mam wrażenie że to polska wersja salander.

ocenił(a) serial na 9
MateuszS2010

Tez mi się to jakoś nasunęło na myśl szczególnie w ostatniej akcji zabicia Hadziego gdzie przebrała się za "elegancka" panią ;)

MateuszS2010

Nie znam tej książki, ale nie wiem w co ona gra gdy na krześle stomatologa siedzi Janusz Chabior i ona mówi mu, że nie będzie mieć rodziny bo tak postanowiła w podstawówce, co? a ta jej gra z Erykiem Lubosem- coś mu wlewa do picia, nie bardzo zorientowałem się w co gra.

Irish_Americ

Nie musisz znać książek, wystarczy że obejrzysz szwedzką ekranizacje trylogii "mężyczyzni którzy nienawidzą kobiet" "dziewczyna, która igrała z ogniem" i "zamek z piasku który runął". Albo wystarczy że obejrzysz amerykańską wersje pierwszej części trylogii "dziewczyna z tatuażem". Wtedy zauważysz wielkie podobieństwo tych postaci.

MateuszS2010

też miałem dokładnie taką samą refleksję, aż musiałem sprawdzić czy nie ja to napisałem ;)

MateuszS2010

powód aspołeczności obu bohaterek Salander i Białko jest ten sam - ojciec psychol.

ocenił(a) serial na 9
MateuszS2010

Miałam tę samą myśl. Jak oglądałam "służby..." to aż mi się zachciało Millenium czytać. :)

MateuszS2010

Ostro rżnięta z Lisbeth, oj ostro. Z tymi przebierankami zwłaszcza.

ocenił(a) serial na 9
MateuszS2010

podobieństwo postaci jest. z tym że różnica taka (kulturowa), że Szwedzi czy Amerykanie bez problemu mogli pokazać jej relację z kobietą (była biseksualna), a u nas jednak tylko do faceta ją ciągnie. a można było dodać ciekawy wątek jej związku z kobietą.

Yga

A co by to zmieniło?

ocenił(a) serial na 8
MateuszS2010

Dokładnie, miałam to samo wrażenie. Chore relacje z ojcem, przebieranie, nieufność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones