PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188413}

SWAT Kats: Radykalny szwadron

Swat Kats: The Radical Squadron
7,9 180
ocen
7,9 10 1 180
SWAT Kats: Radykalny szwadron
powrót do forum serialu SWAT Kats: Radykalny szwadron

a mowa o erze anglojęzycznej. jako młody (wczesna/środkowa podstawówka?) chłopiec uwielbiałem kreskówki (to "zboczenie" zostało mi do dziś) a choć była co sobotę jakaś baja disneja czy bodajże co niedzielę godzina hannah-barbera a codziennie wieczorynka to jednak brakowało kanału poświęconego w całości najmłodszym (teraz jest ich pełno ale dużo na nich syfu). sytyację ratowały troszkę kreskówki na rtl7 a jeszcze bardziej niezapomniane anime z poloni1.

ale jeśli jakiś dzieciak - tak jak ja chciał włączyć kreskówkę o dowolnej porze dnia był skazany na cartoon network. a jeśli chciał cokolwiek z niego rozumieć musiał starać się pojąć język angielski. dziś, choć nigdy nie przykładałem się do nauki języka w szkole (jak do nauki czegokolwiek w sumie^^) angielskim władam biegle, mogłem odbyć semestr studiów za granicą i mogę w tym języku gadać z każdym i o wszystkim. i zawdzięczam to w 50% cartoon network po angielsku w dzieciństwie. 30% to gry filmy i muzyka po angielsku w późniejszym życiu a góra 20% to to co wyniosłem ze szkoły po dobrych kilku latach nauki.

troszkę za długa dygresyjka nie na temat mi wyszła. ale sądzę, że każdy kto jest z mojego pokolenia i miał kontakt z cartoon network wtedy też co ja będzie wiedział o czym mówię:)

Swat Cats to jedna z najlepszych kreskówek jakie przewinęły się na tym kanale. mnóstwo akcji trochę śmiechu ale ogólnie dość mroczny klimat - przynajmniej tak to zapamiętałem. wiele cytatów i postaci pamiętam do dziś choć minęło zapewne z 16 lat odkąd ostatni raz to oglądalem.
sądzę że dzisiejsze dzieciaki wiele tracą bo obecna ramówka CN nie umywa się do tej sprzed lat, choć i tak jest 100x lepsza od drętwych sitcomów które nikogo nie bawią z disney chanel. ale tracą też dużo bo dostęp do kreskówek w języku polskim odbierze troszkę z ich młodości. to był na prawdę świetny sposób (oglądanie kreskówek po angielsku) by bawić się ucząc i uczyć bawiąc. siedzenie w książkach nie przebije chłonięcia języka mimowolnie przy oglądaniu ulubionych kreskówek. zwłaszcza że polskie głosy w kreskówkach zwykle zdecydowanie ustępują oryginalnym - dużo kreskówek widziałem w polskiej i angielskiej (w przypadku wakfu francuskiej a w przypadku anime japońskiej) wersji językowej i zwykle ta nasza jest najsłabsza.

PS: oceny jeszcze nie wystawiam choć wiem, że będzie to przynajmniej 8. chcę jeszcze raz obejrzeć ten serial a dopiero potem wystawić mu rzetelną (a nie opartą na sentymentach) notę. już go mam więc ocenka będzie za parę dni^^

użytkownik usunięty

no i ocena 8 jednak wpada. mimo sporej dawki dobrej rozrywki, jest za dużo nielogiczności i absurdów które nie przeszkadzały mi jako dziecku, ale teraz w oczy się rzucają i nie pozwalają na udzielenie wyższej noty.
serial fajny postacie ciekawe (nie mówię tylko o głównych bohaterach) chociaż czarne charaktery moim zdaniem na tle postaci pozytywnych wypadają drętwo.
muszę przyznać, że w bardzo dobrej jakości oglądając w zasadzie nie dostrzegałem po swat katsach ich wieku.
świetna animacja, szkoda, że twórcy zarzucili temat.
o ile się nie mylę swat kats to dzieło studia (czy co to tam jest) hanah barbera i zostało porzucone bo było zbyt brutalne jak na kreskówkę dla dzieci. fakt choć przemocy nie ma tam wcale dużo i nie jest pokazywana w zasadzie zbyt bezpośrednio no ale mimo wszystko często ktoś ginie (a czasami jak np w eksplozji wierzowca domyślamy się że ginie^^) a to dla opinii publicznej mogło być nie do zaakceptowania i dla tego hanah barbera skupiło się na grzeczniejszych produkcjach... wielka szkoda. choć osobiście wolę zamknięte seriale czyli takie z fabułą która się rozwija i kończy a nie tasiemce każdy bez ładu i składu w stosunku do poprzednich to jednak żałuję w tym momencie, że choć brak związków przyczynowo-skutkowych pozwalał twórcom swat kats na nakręcenie spokojnie 50 czy 100 odcinków zanim zaczęłoby się nudzić powstało tylko 20pare...

kilka miesięcy temu na kickstarterze pojaiwła się zbiórka na nową serie, co ważne od oryginalnych producentów:
https://www.kickstarter.com/projects/1820796125/swat-kats-revolution/posts/13947 00

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones