PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644564}

Kids on the Slope

Sakamichi no Apollon
8,1 1 449
ocen
8,1 10 1 1449
Sakamichi no Apollon
powrót do forum serialu Sakamichi no Apollon

Podobna anime

ocenił(a) serial na 10

Zna ktos podobne anime lub mange. Chodzi mi o to abyi zeby była o zwykłym zyciu ,przygodach
itp

ocenił(a) serial na 7
M_Nita

Niestety nie ma, sam czegoś takiego szukałem i nic nie znalazłem

ocenił(a) serial na 9
MistrzSeller

Że co? Jest mnóstwo anime typu okruchy życia, obyczajówka, podobnych do Sakamichi. To, że nie trafiły w twój gust nie znaczy, że takie nie istnieją.

ocenił(a) serial na 7
Meyou

Istnieją, ale nie są podobne do tego anime, nie są tak realne, nie mają tak ciekawych bohaterów, nie są tak klimatyczne. to, ze coś jest tym samym gatunkiem nie znaczy, że jest podobne.

ocenił(a) serial na 9
MistrzSeller

Ależ są i podobne i realne i z ciekawymi bohaterami. To tylko twoje subiektywne zdanie.

ocenił(a) serial na 7
Meyou

To wymień chociaż jedno

ocenił(a) serial na 9
MistrzSeller

Jakie? Realistyczne, z ciekawymi bohaterami, czy klimatyczne bo to zupełnie co innego?
Z realistycznych to chociażby Chihayafuru, Koi Kaze, Nodame Cantabile, Paradise Kiss, większość wymienionych w temacie, prawie każda szkolna obyczajówka bez dodatku fantasy i wiele wiele innych.
Odniosłam się tylko do tego, że piszesz że coś nie istnieje, bo tego nie znalazłeś. Przecież to idiotyczne.

ocenił(a) serial na 7
Meyou

Chihayafuru- to się skupia na karucie, nie na bohaterach.
Nodame Cantabile- to głupawa komedyjka
z wymienionych w temacie:
Nana- też nie, bo fabuła jest przekoloryzowana tak samo jak bohaterki

"Odniosłam się tylko do tego, że piszesz że coś nie istnieje, bo tego nie znalazłeś."
Nie, bo ja nie wrzucam do kategorii podobne czegokolwiek, co ma zaledwie jeden element wspólny (np. fakt, ze jest obyczajowką).
O podobnym klimacie, z ciekawymi bohaterami i realną fabułą nie ma żadnych anime. Większość obyczajówek jest przekoloryzowana fabularnie, albo przesadzona, albo skupiają się na innych elementach.

ocenił(a) serial na 9
MistrzSeller

Ale właśnie o to mi chodziło, że to jest moje zdanie, a ty masz swoje. Ale na Boga, nie pisz, że czegoś nie ma bo tego nie znalazłeś, może nie umiesz szukać...
Konstruktywna dyskusja z tobą nie ma sensu.

ocenił(a) serial na 7
Meyou

Ale to nie jest kwestia zdania, te rzeczy nie są do siebie podobne totalnie. Są zupełnie inne. To tak jakby mówić, że Gra o tron jest podobna do harrego Pottera.

ocenił(a) serial na 8
MistrzSeller

Mało widziałeś w takim razie z tego gatunku.

ocenił(a) serial na 7
rascal0pl

To może wymień jakieś tytuły, bo tak to se każdy może mówić.

użytkownik usunięty
M_Nita

Polecam Nanę

Beck: Mongolian Chop Squad

użytkownik usunięty
M_Nita

Honey & Clover oraz Nodame Cantabile powinny spełniać te kryteria. Bardzo o życiu i bardzo klimatyczne :)

ocenił(a) serial na 7

Widziałem, oba nie są w ogóle podobne.

ocenił(a) serial na 9
M_Nita

Minami-ke, ale nie każdemu przypadnie do gustu ;-)

M_Nita

niestety Sakamichi jeszcze nie obejrzałem, ale o zwykłym życiu jest np. Silver spoon, niestety nie wiem czy tego typu będziesz potrzebował

ocenił(a) serial na 10
Wybladek

Ogładałem już Silver spoon

M_Nita

- Chihayafuru
- Hanasaku Iroha
- Hibike! Euphonium
- Nana
- Shigatsu wa Kimi no Uso
- Usagi Drop
Wydaje mi się, że mogą ci one przypaść do gustu, są realistyczne w większym lub mniejszym stopniu, jednak nie są zbyt podobne do SnA. Trzeba przyznać, że to naprawdę wyjątkowa seria :)

ocenił(a) serial na 10
M_Nita

Kimi to Boku, jeśli chodzi o czasy to Makowe pola.

ocenił(a) serial na 9
M_Nita

White Album 2 chyba najbardziej podobne. Również o przyjaźni, miłości i muzyce. Oba anime rewelacyjne moim zdaniem.

ocenił(a) serial na 10
Rockman92

5 Centimeters per second, Ao Haru Ride, Usagi Drop, The Garden of Words (szczególnie piękna animacja).

ocenił(a) serial na 9
MorsDicit

Ao hau ride to sporo niższy poziom od Sakamichi pod wieloma względami aczkolwiek nie mówię, że złe. 5 Centimeters... - jakoś nie rozumiem tego, wszystko się jakoś dziwacznie urywa - lekkie rozczarowanie jak dla mnie, reszty nie oglądałem ale sprawdzę, może fajne.

ocenił(a) serial na 10
Rockman92

Popieram, ciężko pobić Sakamichi pod wieloma względami:) Sama po zakończeniu tej serii od razu zaczęłam szukać czegoś podobnego i szczerze mówiąc dalej nic. Ao haru ride oglądnęłam po przeczytaniu mangi (wolę mangi generalnie). Klimat miała świetny, anime trochę spłaszczone, ale po serii różnych historii miłosnych dziejących się w szkole to jakoś się wybija. Przypomniało mi się jeszcze Orange:) 5cm- warto to zobaczyć choćby dla samej grafiki i historii:) Nie wiem co widzieliście, co nie i jeśli ktoś ma jakieś propozycje nawet nie idealne, ale podobne to chętnie sprawdzę również:)

ocenił(a) serial na 9
MorsDicit

Orange właśnie oglądam:) Ja polecam White Album 2, jeden z moich ulubionych romansów jeśli nie ulubiony.

ocenił(a) serial na 10
Rockman92

Dzięki, na pewno sprawdzę:D

ocenił(a) serial na 10
M_Nita

Szukaj pod josei

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones