Salamander

2012
Salamander
7,4 216
ocen
7,4 10 216
162
chce zobaczyć
powrót do forum serialu Salamander
 • jacpod ocenił(a) ten serial na: 8

  Rewelacyjny belgijski thriller o śledztwie inspektora policji w sprawie napadu na bank, które ujawnia wielką konspirację.
  Bank w Brukseli, a w tym banku skrytki, które zostają okradzione.
  Właściciel banku nie chce by informacja o tym fakcie dotarła do opinii publicznej.
  Inspektor policji Paul Gerardi jest podejrzliwy i rozpoczyna śledztwo w sprawie włamania do banku. Gdy jednak dochodzi do serii morderstw, dziwnych samobójstw i niewyjaśnionych zaginięć osób związanych z napadem, sprawa okazuje się bardziej skomplikowana, niż to pierwotnie przypuszczano.
  Gerardi odkrywa, że ofiarami są członkowie tajnej organizacji o nazwie Salamandra, do której należą osoby z elity przemysłowej, finansowej, politycznej i sądowej kraju, a w bankowych sejfach były przechowywane ich najbardziej intymne sekrety – tajemnice, które mogłyby mieć ogromny wpływ na losy kraju.
  Teraz komisarz Gerardi staje się celem zarówno władz, jak i świata przestępczego. /z netu/

 • Kot_Wasyl ocenił(a) ten serial na: 10

  jacpod Zgadzam się w 100%. Dodam od siebie, że klimatem przypomina włoski serial "Ośmiornica" (La Piovra) z lat chyba 90, ale to tylko na plus dla Salamandry. No i można sobie pooglądać Brukselę ;-)
  Naprawdę mistrzowsko stworzony klimat i prowadzona akcja, tajemnice odkrywają się powoli, jedna po drugiej, a najważniejsze oczywiście zostawione na sam koniec. Kto wie ile takich organizacji istnieje naprawdę i kim manipulują...